Drąsiai rungtynes pradėję grupės autsaideriai egiptiečiai jau pirmą minutę išsiveržė į priekį, netrukus dar atrėmė baudinį. Nors rezultatyviausio pirmenybių žaidėjo Genriko Pavliukianeco pastangomis mūsiškiai rezultatą išlygino ir persvėrė, bet egiptiečiai irgi sėkmingai ieškojo spragų lietuvių gynyboje. Pirmas mačo kėlinys baigėsi rezultatu 9:5 Lietuvos rinktinės naudai.
Po pertraukos Lietuvos rinktinė įjungė aukštesnę pavarą. Po įvartį smeigė Nerijus Montvydas, Justas Pažarauskas ir Artūras Jonikaitis. Po dviejų N. Montvydo realizuotų baudinių persvara išaugo iki devynių įvarčių. Charakterį pademonstravę egiptiečiai dar spėjo skirtumą sušvelninti, bet Normantas Prušinskas tiksliu baudiniu įtvirtino Lietuvos rinktinės pergalę rezultatu 16:9.
Nugalėtojams G. Pavliukianecas pelnė septynis įvarčius, J. Pažarauskas keturis, N. Montvydas pasižymėjo tris kartus, po kartą varžovus nuginklavo A. Jonikaitis ir N. Prušinskas.
Lietuvos rinktinė D grupėje iškovojo penkias pergales, patyrė vieną nesėkmę, kartą sužaidė lygiosiomis ir finišavo antra. Mūsų šalies komanda ketvirtadienį 12.15 val. ketvirtfinalyje susitiks su Japonijos rinktine, kuri C grupėje iškovojo keturias pergales iš septynių galimų ir finišavo trečioje pozicijoje.
„Rungtynės pavyko, tikrai negaliu skųstis žaidėjais. Tai buvo jau septintos rungtynės. Šiandien rotavau sudėtį, nuo suolo pakilę žaidėjai pasirodė tikrai neblogai. Aišku, gynyboje yra klaidų, bet dėl to kažkiek kalti ir salės ypatumai, nes salė triukšminga, ne taip gerai girdisi kamuolys. Bet šiaip bendru vaizdu esu patenkintas“, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris K. Janeika.
Treneris atskleidė, kad ketvirtfinalyje laukė ne Japonijos, o Turkijos rinktinės. Vis tik netikėti rezultatai paskutiniame ture pakeitė C grupės turnyrinę padėtį, o tuo pačiu ir lietuvių varžovus ketvirtfinalyje.
„Japonija netikėtai pralaimėjo Kanadai, o Turkija vos lygiosiomis sužaidė su Belgija. Jau dariausi Turkijos analizę, bet dabar teks ją išmesti ir imtis japonų. Bet šiaip tai mums nėra skirtumo su kuo žaisti, nes ketvirtfinalyje silpnų varžovų jau nebūna. Japonija tikrai nėra silpna komanda, su ja bus ką veikti.
Japonijos komanda propaguoja greitą žaidimą, jiems gerai gaunasi šokinėjantys metimai. Jų minusas gal tas, kad jie yra mažesnio ūgio. Dėl to jiems reikia plačiau gintis, o tai mums tik į naudą, nes mes turėsime pranašumą puolime“, – varžovus analizavo K. Janeika.
Visos ketvirtfinalių poros bus aiškios trečiadienio vakarą, pasibaigus kitoms rungtynėms D grupėje.
Pusfinaliai bus žaidžiami ketvirtadienio vakarą, o rungtynės dėl bronzos ir aukso vyks penktadienį.
Dvi šio pasaulio čempionato finale susitiksiančios komandos užsitikrins kelialapius į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. Paralimpiniame golbolo turnyre iš viso dalyvaus aštuonios komandos.
Lietuva pasaulio golbolo čempione tapo du kartus, po kartą iškovojo sidabrą ir bronzą. Paskutinį kartą lietuviai medalius planetos pirmenybėse iškovojo 2010 m. Šefilde, kur nuskynė auksą.
Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis ir rezultatai:
Gruodžio 8 d., ketvirtadienis
15.40 val. Lietuva – Kinija 5:10
Gruodžio 9 d., penktadienis
12.10 val. Kolumbija – Lietuva 2:12
Gruodžio 10 d., šeštadienis
15.40 val. Ukraina – Lietuva 5:5
Gruodžio 11 d., sekmadienis
13.20 val. Lietuva – JAV 12:2
Gruodžio 12 d., pirmadienis
16.50 val. Iranas – Lietuva 5:15
Gruodžio 13 d., antradienis
14.30 val. Argentina – Lietuva 7:13
Gruodžio 14 d., trečiadienis
16.50 val. Lietuva – Egiptas 16:9
Gruodžio 15 d., ketvirtadienis
12.15 val. Ketvirtfinalis: Lietuva – Japonija
18.30 val. Pusfinalis (jeigu pateks)
Gruodžio 16 d., penktadienis
11.00 val. Rungtynės dėl bronzos
16.00 val. Finalas