Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė olimpinės atrankos pusfinalyje 88:64 (25:21, 22:17, 21:15, 20:11) užtikrintai nugalėjo Italijos krepšininkus ir pateko į finalą.

Olimpinės atrankos finalas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01:00 val. Lietuvos laiku, o rungtynes transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija.

Pergalingose rungtynėse su Italija Marius Grigonis pelnė 23 taškus ir pasiekė karjeros rekordą vilkint Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlius.

Mačą komandos dar pradėjo apylygiai, bet tada Lietuvos rinktinė perėmė iniciatyvą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 25:21, o po antrojo – 47:38.

Trečiajame kėlinyje nuostabiai žaidęs M. Grigonis suteikė lietuviams naują rekordinę persvarą – 59:40 (25 min.).

Persvarą susikrovė po didžiosios pertraukos

Trečiojo kėlinio pabaigoje italai kiek priartėjo, bet Lietuvos rinktinė toliau pirmavo (68:53). Lietuvos rinktinė užtikrintai laikė žaidimo gijas savo rankose ir neleido varžovams pagalvoti apie priartėjimą.

Galiausia ketvirtajame  kėlinyje Lietuvos rinktinė varžovus sutriuškino ir iškovojo pelnytą pergalę.

Puikias rungtynes sužaidęs M. Grigonis vien per pirmuosius du kėlinius surinko 18 taškų, o rungtynes baigė su 23 taškais.

30-metis lietuvis pataikė 6 tritaškius iš 10, 8 dvitaškius iš 12, pridėjo vieną baudos metimą, atkovojo 3 kamuolius ir mačą baigė su 21 naudingumo balu.

Taip Marius surengė rezultatyviausią savo pasirodymą oficialiose rungtynėse vilkint Lietuvos vyrų rinktinės aprangą.

Šiuos skaičius M. Grigonis surinko per 23:52 min.

Rungtynėse italai iš toli pataikė 6 metimus iš 21 (29 proc.), o lietuviai įmetė 12 iš 30 tritaškių (40 proc.).

Gražiausius šių rungtynių epizodus rasite naujienos viršuje.

Lietuva: Marius Grigonis 23 (6/10 tritaškių), Mindaugas Kuzminskas 14 (4/4 dvitaškių, 5 atk. kam.), Deividas Sirvydis 9 (0/5 tritaškių), Arnas Butkevičius 8 (8 atk. kam.), Tadas Sedekerskis 7, Domantas Sabonis (3/8 dvitaškių, 8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius po 6, Rokas Jokubaitis (1/8 metimų, 4 rez. perd.) ir Edgaras Ulanovas (5 atk. kam.) po 5, Ąžuolas Tubelis ir Donatas Motiejūnas po 2, Tomas Dimša 1.

Italija: Danilo Gallinari 15, Nicolo Melli 10 (4/6 dvitaškių), Johnas Petrucelli 8, Achille Polonara 7.

Puerto Rike vykstančios olimpinės atrankos finalas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01:00 val. Lietuvos laiku, o rungtynes transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija.

Tai su kuo zais finale,kaip Meksika su Puertu suzaide?Ir siaip,anot straipsnio,Grigonis pataike 6 tritaskius=18 tasku,8 dvitaskius=16 tasku + viena bauda,tai jau gautusi,kad pelne 35 taskus,o ne 23.Ech jus,rasytojai...
Na ka juodine Maskvyti ir Lietuvos rinktine lyskit į krumus niuržgėti ir nesamones rašyti.