Penktadienio rytą paralimpiečius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Seimo Neįgaliųjų reikalų komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė. Pasidžiaugta mūsų paralimpiečių laimėjimais, aptarti paralimpiniam judėjimui aktualūs klausimai: įtraukiojo ugdymo iššūkiai, sportininkų su negalia integravimo į grupes sporto mokyklose klausimai.
„Lietuvos paralimpinė rinktinė garbingai pasirodė Paryžiuje. Šie įkvepiantys sportininkai, jų treneriai ir padėjėjai yra puikus įrodymas, kad galima įveikti bet kokias kliūtis. Tai valios, ryžto ir tikėjimo žmogaus galimybėmis triumfas. Nuoširdžiai dėkoju Jums už pastangas ir nepalaužiamą sportinę dvasią, kuri augina mūsų šalies sporto kultūrą“, – susitikimo dalyvius sveikino Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.
„Sportas žmonėms su negalia suteikia savarankiškumo jausmą, gerina psichologinę savijautą, suteikia pasitikėjimo ir ugdo charakterį, moko disciplinos, ugdo darbą komandoje, išlaisvina nuo uždarumo ir vidinių baimių. Linkiu visiems negalią turintiems žmonėms ne užsidaryti savyje, o ieškoti galimybių ir atrasti sau tinkantį būdą sportuoti“, – sveikindama paralimpiečius kalbėjo M. Ošmianskienė.
Penktadienio popietę paralimpiečiai kartu su olimpiečiaios viešėjo Vyriausybės rūmuose, kur juos priėmė šalies ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Olimpinio ir paralimpinio judėjimų sportininkus taip pat sutiko Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Lietuvos sportininkų pagerbimas Vyriausybėje (Laimos Penek / LRV nuotr.)
Premjerė ir ministrė pasveikino paralimpiečius sėkmingai dalyvavus 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse ir garbingai atstovavus Lietuvai didžiausiame ir svarbiausiame pasaulio žmonių su negalia sporto renginyje. Atletams, jų treneriams įteiktos oficialios padėkos ir atminimo dovanos.
„Stebėdami Jus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, kas kartą jausdavome didžiulį malonumą ir pasididžiavimą, iki užkimimo skanduodami Jūsų ir Lietuvos vardus.
Tikiuosi, kad pajutote mūsų palaikymą ir didelį norą, kad Jums pasisektų. Mintimis visi Lietuvoje kovojo kartu su Jumis, ir labai tikiuosi, kad tai suteikė Jums papildomos tvirtybės. Viliuosi, kad ir mes išmokome įvertinti kiekvieną pasirodymą, nesvarbu, ar jis iškovoja prizinę vietą ar ne. Linkiu didžiausios sėkmės kiekvienam iš Jūsų ir tegul pasirodymai Paryžiuje Jums primena, kokie šaunūs, stiprūs ir kantrūs profesionalai esate“, – sakė I. Šimonytė
„Džiaugiuosi, kad puikūs Lietuvos paralimpiečių pasiekimai pastebimi ir vertinami aukščiausiu valstybės lygiu. Sportas yra ta platforma, kur galime ir turime kuo daugiau pasakoti pasauliui apie savo valstybę ir jos laimėjimus, o sportininkai yra geriausi mūsų šalies ambasadoriai.
Paralimpinis sportas tuo pačiu turi ir socialinę dedamąją, skleidžia mūsų šalies visuomenei svarbią žinutę apie lygybę ir įtrauktį visose gyvenimo srityse. Dėkoju už rodomą dėmesį. Paralimpiniam judėjimui ir jo sportininkams palaikymas svarbus, mes jį labai vertiname“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Lietuvos paralimpinei rinktinei Paryžiaus žaidynės buvo jubiliejinės, dešimtosios per Nepriklausomybę.