Čempionatas Latvijoje, Kipre, Suomijoje ir Lenkijoje vyks rugpjūčio 27–rugsėjo 14 dienomis, o jį transliuos TV3 žiniasklaidos grupė.
Vieta Europos čempionato finaliniame užsitikrinusi R. Kurtinaičio vadovaujama rinktinė vasario mėnesį dar sužais dvi FIBA atrankos lango rungtynes su Lenkija.
Kadangi bilietas į Europos čempionatą jau pačiuptas, šiame lange rinktinės treneriai turės prabangą „apšaudyti“ jaunimą ir galbūt išbandyti žaidėjus, esančius arčiausiai rinktinės slenksčio.
Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės gyvenimas matuojamas olimpiniais ciklais, todėl pagrindinis akcentas dabar dedamas 2028 m. Los Andželo olimpinėms žaidynėms.
Naujienų portalas tv3.lt nutarė pasvarstyti, kaip Lietuvos rinktinė galėtų atrodyti 2028 m. Tai bus veteranų, naujos kartos, o gal patirties ir jaunystės rinktinė?
Kartų kaita neišvengiamai ateina
Visų pirma, prisiminkime, kokie rinktinės žaidėjai gynė Lietuvos rinktinės garbę olimpinėje atrankoje 2024 metais.
Tuomet Lietuvos rinktinės marškinėlius vilkėjo Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius, Tomas Dimša, Marius Grigonis, Deividas Sirvydis, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas, Arnas Butkevičius, Tadas Sedekerskis, Ąžuolas Tubelis, Domantas Sabonis, Donatas Motiejūnas.
Rinktinėje nebuvo draudimo klausimų neišsprendusio Jono Valančiūno.
Jeigu Lietuva sugebės patekti į olimpines žaidynes, rinktinėje jau neturėtų būti M. Kuzminsko, L. Lekavičiaus, T. Dimšos, D. Motiejūno. Dideli klaustukai dėl M. Grigonio, A. Butkevičiaus ir E. Ulanovo galimybių.
Akivaizdu, kad Los Andžele Lietuvos rinktinė turėtų praktiškai visiškai atsinaujinusią gynėjų linija, o vyriausi pagal amžių Lietuvos gynėjai būt Rokas Jokubaitis, Dovydas Giedraitis (bus 27-eri) ir Deividas Sirvydis (bus 28).
Kitų perimetro žaidėjų vietas, atsižvelgiant į dabartinę dinamiką ir tobulėjimą, turėtų užimti Kasparas Jakučionis (bus 22), Nojus Indrušaitis (22) ir Augustas Marčiulionis (bus 26).
Lengvojo krašto pozicijoje savo sugebėjimus turėtų demonstruoti Matas Buzelis, kuriam 2028 m. vasarą bus 23-eji.
Daug tikimasi iš Pauliaus Murausko (Los Andžele jam būtų 23-eji), Manto Rubštavičiaus (bus 26) ir Igno Brazdeikio (bus 29). Į rinktinė vis dar turėtų pretenduoti Tadas Sedekerskis, kuriam tuo metu bus 30 metų.
Nors T. Sedekerskis pasižymi elitine gynyba, puolime jis priklausomas nuo kitų komandos draugų, todėl T. Sedekerskio dalyvavimas žaidynėse daugiau priklausys nuo to, kaip savo žaidimą per artimiausius kelis metus patobulins kito jo pozicijos žaidėjai.
Aukštaūgių segmente turėtume išvysti naujų veidų – Motiejų Krivą (bus 23-eji) ir Ąžuolą Tubelį (bus 26-eri).
Jonui Valančiūnui (bus 36-eri) tai turėtų būti paskutinis didysis čempionatas su Lietuvos rinktine, o Domantui Saboniui Los Andželo žaidynėse bus 32-eji.
Gali atsirasti ir netikėtų variantų
Būtent iš šio krepšininkų baiseno greičiausiai ir teks rinktis Rimui Kurtinaičiui. Tiesa, nereiktų atmesti ir kitų variantų.
Pavyzdžiui, praėjusiame FIBA rinktinės lange R. Kurtinaitis pasitikėjo Gyčio Radzevičiaus ir Martyno Paliukėno pavardėmis. Šiems žaidėjams 2028 m. vasarą atitinkamai bus 33-eji ir 34-eri.
Nors šios pavardės skamba ne taip „seksualiai“, tai yra savo vertę gynyboje jau įrodę krepšininkai, kurių pasiaukojimas dėl komandos rezultatų nekelia jokių abejonių. Žinoma, šiems krepšininkams prasimušti į olimpinį dvyliktuką reiks mažiausiai kelių sėkmingai susiklostančių aplinkybių.
Paskutiniame lange į R. Kurtinaičio vadovaujamą rinktinę taip pat atvyko Osvaldas Olisevičius, Margiris Normantas, L. Lekavičius, Gytis Masiulis, M. Kuzminskas, Eimantas Bendžius, Martynas Echodas, Kristupas Žemaitis ir Laurynas Beliauskas. Sunku sugalvoti aplinkybes, kurioms esant kažkuris iš minėtų krepšininkų galėtų prasimušti į 2028 m. olimpinį dvyliktuką, tačiau arčiausiai to turbūt būtų Margiris Normantas.
2028 m. vasarą krepšininkui bus vos 31-eri, o M. Normantas 2022 m. pasaulio čempionate jau įrodė, kad sugeba rasti savo vietą ir būti naudingas rinktinių krepšinyje.
Visi daug tikimės iš minėtų Nojaus Indrušaičio, Kasparo Jakučionio ir Augusto Marčiulionio, tačiau nėra jokių garantijų, kad šie krepšininkai po trijų metų bus pasiekę nacionalinės rinktinės lygį, todėl horizonte turėti tokius kibius „darbinius šunis“ kaip M. Normantas yra tikrai naudinga.
Apibendrinant ir pešiant optimistinį scenarijų, Lietuvos rinktinę į Los Andželo žaidynes iš esmės turėtų vesti 1999 m. ir vėliau gimusių krepšininkų karta – Ignas Brazdeikis, Rokas Jokubaitis, Matas Buzelis, Kasparas Jakučionis, Nojus Indrušaitis, Deividas Sirvydis, Dovydas Giedraitis, Mantas Rubštavičius Motiejus Krivas, Paulius Murauskas ir Ąžuolas Tubelis.
Veteranišką, tačiau vis dar svarbų vaidmenį Lietuvos rinktinėje turėtų atlikti Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, galbūt Donatas Motiejūnas.
Kažko pasigedote? Turite savo svajonių dvyliktuką 2028 m. Los Andželo žaidynėms? Išreikškite savo nuomonę komentaruose!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!