• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švenčionių rajone pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiame tarptautiniame kombinuoto medžioklinio šaudymo „Grand Prix“, šauliai iš visos Europos profesionalumą demonstruos keliose rungčių kategorijose. Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo federacijos (LKMŠF) prezidento teigimu, varžybose bus išbandoma ne tik dalyvių reakcija, taiklumas, bet ir įgūdžiai įvairiose šaudymo pozicijose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Švenčionių rajone pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiame tarptautiniame kombinuoto medžioklinio šaudymo „Grand Prix“, šauliai iš visos Europos profesionalumą demonstruos keliose rungčių kategorijose. Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo federacijos (LKMŠF) prezidento teigimu, varžybose bus išbandoma ne tik dalyvių reakcija, taiklumas, bet ir įgūdžiai įvairiose šaudymo pozicijose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

„Varžybos truks dvi dienas, per kurias šauliai stengsis pelnyti didžiausią įmanomą taškų skaičių, kurio maksimumas – 800. Balai bus skiriami už keturis skirtingus rungčių tipus. Skirsis ne tik taikiniai, šaudymo pozicijos, bet ir naudojami ginklai – juos pasitelkiant privalu paisyti griežtų saugumo taisyklių bei instrukcijų“, – teigia Rokas Zabiela, LKMŠF prezidentas.

Dvi iš keturių kategorijų – skriejančių taikinių rungtys

Viena kombinuoto medžioklinio šaudymo „Grand Prix“ kategorijų – taiklumo demonstravimas šaunant į skriejančias lėkštes. Anot R. Zabielos, ši varžybų dalis kone sudėtingiausia, nes šauliai ne visada gali nuspėti taikinių trajektoriją.

„Šioje varžybų dalyje būtinas susikaupimas ir oro sąlygų įvertinimas. Šauliui reikia atkreipti dėmesį ne tik į objekto trajektoriją, bet ir įvertinti, kokiu greičiu bei atstumu jis skries. Čia svarbų vaidmenį atlieka ir iš anksto paruoštas šūvių planas, lemiantis dar didesnį dalyvio taiklumą. Viena iš skriejančių taikinių rungčių, kuriose pasitelkiamas tik lygiavamzdis ginklas – universalioji tranšėja. Čia iš penkių skirtingų krypčių po vieną yra paleidžiamos nutolstančios molinės lėkštės ir šaulys iš anksto nežino, kuria kryptimi jos skries. Atitinkamai antroji užduotis – „Compak Sporting“. Joje šaulys prieš save turi legendą su skriejančių taikinių eiliškumu, tad nuo rungties pradžios tampa aišku, kuria, viena iš šešių trajektorijų, skries objektas. Tiek universaliojoje tranšėjoje, tiek „Compak Sporting“ numušti kiekvienam iš taikinių skiriama iki dviejų šūvių“, – sako R. Zabiela.

Kaip teigia LKMŠF prezidentas, „Compak Sporting“ rungtis turi vieną išskirtinumą: „Atliekant šią užduotį dalyviui kartu tenka ir vienu lygiavamzdžio ginklo užtaisymu numušti dvi lėkštes, paeiliui paleistas į orą skirtingomis kryptimis. Tą padaryti suteikiama tik viena galimybė – po šūvį į kiekvieną iš taikinių.“

REKLAMA
REKLAMA

Varžybose tiek universalios tranšėjos, tiek „Compak Sporting“ užduotyse maksimaliai vienas šaulys gali surinkti po 200 taškų.

Stacionarūs taikiniai ir bėgančio šerno figūra

Skirtingai nei į skriejančius, į stacionarius objektus, turinčius taikinius su taškų zonomis, rungtynių dalyviai turės pataikyti naudojant tik graižtvinį ginklą. Kaip teigia LKMŠF prezidentas, šioje kategorijoje figūros integruotos 50-100 metrų atstumu, o laikas, skirtas į juos pataikyti – limituotas.

REKLAMA

„Į skriejančius taikinius šauliai turi pataikyti per gana trumpą laiką nuo lėkštės paleidimo į orą, tad čia svarbiausia tampa reakcija, o tuo tarpu nusitaikyti graižtviniu ginklu į stacionarias figūras – stirną, gemzę, lapę ir šerną – dalyviai turės iki 5 minučių“, – sako jis.

R. Zabiela teigia, kad skirtingas stacionarių figūrų atstumas nuo šaulio nustatomas neatsitiktinai.

„Stacionarios figūros taip pat yra išskiriamos į dvi kategorijas, viena – bėgančio šerno rungtis, kita – nejudantys objektai. Bėgančio šerno figūra nuo dalyvių yra nutolusi 50 metrų atstumu ir juda horizontaliai į abi puses. Dalyviai gali pasirinkti, kuria kryptimi ji judės, tad iš anksto yra žinoma, kur tiksliai reikia nusitaikyti. Likusios stacionarios figūros – gemzė, lapė, stirna ir nejudantis šernas – nuo dalyvių yra nutolusios 100 metrų, tačiau į visas jas taikyti būtina iš skirtingų padėčių“, – teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA

R. Zabiela teigia, kad šios padėtys yra keturios: „Į stirną šauliai gali taikyti tik nuo stacionarios apvalios atramos, imituojančios medžio kamieną, į lapę – iš gulimos pozicijos, gemzę – nuo 90 laipsnių kampu pastatomos atramos, o šerną –stovint. Kiekvienoje iš šių rungčių dalyviai maksimaliai gali pelnyti po 50 taškų, į kiekvieną taikinių šaunant po 5 kartus.“

Didžiausias taškų skaičius, pelnytas už bėgančio šerno rungtį ir pataikymą į stacionarias figūras – taip pat 400 taškų.

Pirmasis tarptautinis Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo „Grand Prix“ vyks gegužės 31 d. – birželio 1 d. Švenčionių rajone esančiame „Ehunt“ moderniausiame ir didžiausiame Rytų Europoje šaudymo centre

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų