• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausio pasaulyje sporto renginio – Paryžiaus olimpinių žaidynių startas jau visai čia pat. Sportininkai dėliojasi paskutinius taškus savo pasiruošime, ekspertai prognozuoja medalius, o tv3.lt kalbinti įvairių sporto federacijų atstovai bei sportininkai vieningai tvirtina, kad pirminiai tikslai kiek kitokie. Apie aukštus rezultatus svarstoma atsargiai, jog nebūtų sudaryta nereikalingo spaudimo.

Didžiausio pasaulyje sporto renginio – Paryžiaus olimpinių žaidynių startas jau visai čia pat. Sportininkai dėliojasi paskutinius taškus savo pasiruošime, ekspertai prognozuoja medalius, o tv3.lt kalbinti įvairių sporto federacijų atstovai bei sportininkai vieningai tvirtina, kad pirminiai tikslai kiek kitokie. Apie aukštus rezultatus svarstoma atsargiai, jog nebūtų sudaryta nereikalingo spaudimo.

REKLAMA

Penkiasdešimt sportininkų iš trylikos skirtingų sporto šakų. Taip atrodo šių metų Paryžiaus olimpinių žaidynių Lietuvos rinktinė.

Tokia delegacija yra kiek didesnė nei 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių (42 sportininkai) bei 1992 m. Barcelonos olimpinių žaidynių (47 sportininkai), tačiau mažesnė nei visų kitų olimpinių žaidynių.

Primename, praėjusioje olimpiadoje Tokijuje Lietuvai tik vienintelį medalį – sidabro, padovanojo penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, kuri penkiakovės kovose dalyvaus ir šiemet Paryžiuje.

REKLAMA
REKLAMA

Nors patys sporto federacijų atstovai ar sportininkai apie galimus šiemetinius medalius kalbėti dar nelinkę, Lietuvai Paryžiuje įvairūs užsienio šalių ekspertai žada net keturis arba optimistiniu scenarijumi ir penkis medalius.

REKLAMA

Daugiausia vilčių, pasak ekspertų, Lietuva turėtų dėti į breiko atstovę Dominika Banevič – Bgirl Nicka, plaukime sublizgėti galinčią Rūtą Meilutytę, disko metiką Mykolą Alekną bei irkluotojų duetą Donatą Karalienę ir Dovilę Rimkutę.

Tad natūralu, kad ir viltys šiemet medalių turėti daugiau nei buvo Tokijuje, yra kiek didesnės. Nors ir su labai atsargiu požiūriu.

Vilčių turi, bet nori, kad sportininkai jaustųsi ramiai

Plaukimas yra viena iš daugiausiai Lietuvos sportininkų į olimpiadą deleguojančių sporto šakų (septynis). Ne tik deleguojanti, tačiau ir viena tų, iš kurios pastaraisiais metais kiekviename čempionate visi sporto sirgaliai tikisi bent vieno iš trijų spalvų medalio. Kaip gi kitaip, kai olimpiniame baseine plauks tokie sportininkai kaip Rūta Meilutytė ar Danas Rapšys.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, pasak asociacijos „LTU Aquatics“ prezidento Sauliaus Binevičiaus, plaukime viskas matuojama sekundėmis, tad visiems lyderiams, kurie sunkiai dirbo bei pateko į olimpines žaidynes, pirmiausia keliami lūkesčiai pasiekti savo asmeninius rekordus.

„Jeigu R. Meilutytė, D. Rapšys ar Kotryna Teterevkova plauks ties savo asmeniniais rekordais arba juos viršys, planuojame, kad galės būti ir pusfinaliai, ir finalai, ir medaliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet žinote, čia yra sportas ir jeigu plauki 50, 100 ar 200 m distancijas ir eini kiek įmanoma toli, tada reikia plaukti net tris kartus – kvalifikacijoje, pusfinalyje ir finale. Tai ir žiūrime taip, kad svarbiausia būtų psichologinė ramybė“, – tv3.lt portalui teigė  S. Binevičius.

„LTU Aquatics“ prezidentas pridūrė, jog spaudimas viešoje erdvėje veikia ir tam tikrų, konkrečių lūkesčių pasakymas bei bandymas numatyti į priekį gali pakenkti.

REKLAMA

„Svarbiausia, kad nė vienas sportininkas nesimuliavo, visi ruošėsi puikiai, buvo sudarytos labai geros sąlygos. Tad belieka tik laukti ir tikėtis gerų pasirodymų. Tik reikia turėti omenyje, kad čia yra olimpiada, kur labai daug gerų sportininkų. Tad niekada negalime šimtu procentų kažko tvirtinti. Žinau tai, kad pas mus visi maksimalistai, visi nori būti lyderiai. Manau, kad jei jau esi olimpiadoje, visada gali nustebinti kiekvieną“, – mintimis dalijosi jis.

REKLAMA

Gerų pasirodymų tikisi, tačiau apie konkrečius uždavinius nelinkęs kalbėti ir Baidarių ir Kanojų irklavimo federacijos prezidentas Aleksandras Alekrinskis.

Baidarių ir kanojų irklavimas Paryžiuje turės penkis Lietuvos atstovus.

„Kiekvienas sportininkas svajoja apie kuo aukštesnę vietą, tad ir mūsų lūkestis yra, kad sportininkai pasirodytų, kiek įmanoma geriau. Konkrečių uždavinių neturime, tačiau, žinoma, pakliūti bent į aštuntuką geriausių jau būtų puiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manau, kad spaudimo tokio lygio varžybose negali būti absoliučiai. Yra daug pavyzdžių, kai federacijos sukelia ažiotažą, o vėliau būna visai kitas vaizdas. Galiu pasidžiaugti, kad viskas, kas buvo planuota, buvo įvykdyta. Olimpiečiams buvo sudarytos puikios sąlygos – nuo medicininių iki treniruočių“, – mintimis su tv3.lt portalu dalijosi jis.

Apie medalius kalbėti neskubėjo bei bent vieną kovą olimpinėse žaidynėse laimėti savo dviems imtynininkams linkėjo ir su tv3.lt bendravęs Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.

REKLAMA

„Žinoma, kad jeigu jau dalyvaujame, mes tikimės daug. Mindaugas Venckaitis dabar šiek tiek užsikėlęs reitingą, tai teoriškai net ir šansų daugiau, kad gali gauti pradžioje kiek silpnesnį varžovą. Reikia pabrėžti, kad olimpinėse žaidynėse yra tik šešiolika sportininkų vienoje svorio kategorijoje. Tad laimi vieną kovą ir tu jau praktiškai esi aštuntuke“, – mintimis su tv3.lt portalu dalijosi jis.

REKLAMA

Ne tik siekti daugiau, bet ir išgyventi emocijas

Patys sportininkai, kaip ir pridera, nestokoja kuklumo, tačiau neslepia tikėjimo, kad šios olimpinės žaidynės bus sėkmingesnės nei buvo Tokijuje.

Štai pavyzdžiui, kaip neseniai atviravo su tv3.lt žurnaliste Ugne Baranauskiene bendravusi trišuolininkė Diana Zagainova, kuriai tai bus antroji olimpiada karjeroje, pagrindinis tikslas visada yra realizuoti įdėtą darbą, savo potencialą, tai, ką gali.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pajausti tą gerą patirtį olimpinėse, pasimėgauti ir priimti tai, kaip atpildą už visas įdėtas pastangas, už visą įdėtą darbą.

Manau, kad šiose olimpinėse turėsime daugiau medalių nei Tokijuje. Manau, kad važiuoja pakankamai stipri komanda ir ne tik kalbant apie lengvaatlečius, bet ir kitas sporto šakas. Turime tokią nesilpną komandą ir manau, kad medalių bus daugiau“, – teigė lengvaatletė.

Ne apie medalius, tačiau pirmiausia apie mėgavimąsi akimirkomis kalbėjo ir jau net ketvirtąją olimpiadą savo karjeroje pasitinkanti 35-erių irkluotoja Donata Karalienė.

REKLAMA

„Kiekvienos olimpinės žaidynės skiriasi, tad ir patirtys vis kitokios. Bet galbūt tuo pačiu ir vienodos. Jaudulys išlieka tas pats, tai didelė šventė karjeroje. Jos kitokios, kad tikslas išgyventi, pasidžiaugti, išbūti su ta emocija iki galo. Taip pat kiek įmanoma suvaldyti stresą ir pasimėgauti“, – prieš olimpines žaidynes sakė D. Karalienė, kuri Paryžiuje irkluos dvivietę valtį kartu su kur kas jaunesne, 23-ejų D. Rimkute.

REKLAMA

Itin motyvuoti siekti medalių, yra Lietuvai trijulių krepšinyje olimpinėse žaidynėse atstovausiantys sportininkai. Jie neslepia, kad tuomet, kai į Paryžiaus olimpines žaidynes nepateko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, suprato, kad apginti Lietuvos krepšinio garbę motyvacijos jiems dabar bus dar daugiau.

„Užduotis didesnė mums dabar atstovėti už abi rinktines ir įrodyti, kad Lietuvos krepšinis, kaip daug kas kalba, dar nėra nuvažiuojantis traukinys“, – lūkečius tv3.lt dėstė trijulių rinktinės narys Šarūnas Vingelis.  

REKLAMA
REKLAMA

„Važiuojame kovoti dėl medalių, o ne turistauti”, – motyvuotai teigė trijulių rinktinę treniruojantis Dainius Novickas.

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis. TV3 žiniasklaidos grupė yra oficiali žaidynių transliuotoja.

Karščiausias bei įdomiausias naujienas galite sekti ir naujienų portale tv3.lt specialiai olimpinėms žaidynėms skirtoje rubrikoje.

koks tikslas siust i olimpiada 50 nevykeliu,dar tris kart tiek juos lydinciu biurokratu,kad jie uz mokesciu moketoju pinigus,pasauliui parodytu kokie luzeriai Lietuviai???
Kazkokia kreiva si olimpiada,kaip ir visas dabartinis Pasaulis.Ziurejau per Eurosport kaip Marokas su Argentina futbola lose.Marokui pirmaujant 2:1 teisejas prie rungtyniu antro kelinio pridejo net 15 minuciu,kol tu minuciu pabaigoje,Argentina siaip ne taip islygino 2:2.Tada tribunose kilo riauses,i aikste pradejo viskas skraidyti,nes Maroko sirgaliai,kuriu stadione buvo zymiai daugiau,nes kaip ne kaip gi Prancuzija,ten gi puse Maroko jau subego gyventi,buvo isitikine,kad ir ivartis neteisingas ir teisejas tycia sitiek pratese rungtynes,kad tik kazkaip Argentina istemptu.Tada,gerokai jau po rungtyniu,perziurejo VAR ir nusprende,kad ivartis is tiesu neteisingas ir komandoms dar reikia eiti 5 minutes atzaisti.Tai atzaide,prie tusciu tribunu,nes jau visi ziurovai seniai buvo issiskirste.Per tas 5 minutes Argentina nieko neimuse,tai galu gale visgi Marokas 2:1 nugalejo.Tai tokia ten olimpine dvasia,kreiva kaip ir dabartinis Pasaulis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų