Europos krepšinio čempionato B grupėje – Lietuvai nepalanki ir sensacinga Bosnijos ir Hercegovinos (2/1) pergalė prieš čempionų titulą ginančią Slovėniją (2/1).

Bosniai Kelne varžovus patiesė 97:93 (26:32, 23:20, 23:21, 25:20).

Ši pergalė nėra palanki Lietuva – jeigu Prancūzija vakare įveiks Vengriją, bus aišku, kad būtina laimėti abejas likusias rungtynes, bet galimas ir toks scenarijus, kad to neužtektų patekimui į atkrintamąsias.

Viso mačo metu nė vienai komandai nepavyko perimti kontrolės – didžiausias skirtumas tarp jų siekė 8 taškus. Bosniai tokią persvarą turėjo pačioje mačo pradžioje, slovėnai – antro kėlinio viduryje.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui rezultatas buvo lygus, bet Jusufas Nurkičius sumetė baudas, Johnas Robersonas smeigė tritaškį ir bosniai pavojingai atitrūko 91:86.

Prasidėjus paskutinei minutei slovėnų deficitas siekė du taškus. Likus žaisti 13,5 sek. bandydamas perimti kamuolį prasižengė Goranas Dragičius, o Edinas Atičius realizavo abu baudos metimus, nutolindamas bosnius 95:91.

Luka Dončius dar pelnė greitus du taškus, bet pražangas sustabdytas J. Robersonas realizavo baudos metimus ir įtvirtino bosnių pergalę.

Slovėnija: V. Čančaras 22, G. Dragičius 20, L. Dončičius 16 (0/8 trit.), K. Prepeličius 12.

Bosnija ir Hercegovina: J. Robersonas 23, Dž. Musa 22, M. Halilovičius 13 (10 atk, kam.), E. Atičius ir J. Nurkičius po 12.

Pirma reikia laimet patiems, tada nereikes zliumbti, kad kazkas pasidave.