Gabija Jonaitytė tapo Lenkijoje, Žemutinėje Silezijoje, surengtų daugiadienių dviračių plento varžybų „Sowiogorski Tour 2024“ nugalėtoja. Lietuvos dviratininkė, kurią treniruoja Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė, nugalėjo jaunių merginų grupėje (22 dalyvės).

G. Jonaitytė laimėjo pirmąjį etapą (69,6 km), antrajame etape (60,9 km) buvo ketvirta, o trečiajame etape (22,5 km) – trečia. Paskutiniajame etape sekmadienį Mantė Bidvaitė finišavo devinta, o Miglė Daneikaitė – 15-a.

Antrą vietą užėmusi lenkė Oliwia Kopczynska atsiliko 1 sek. M. Bidvaitė (+4.26) klasifikuota penkta, o M. Daneikaitė (+22.48) – dešimta.

Jaunučių merginų grupėje (42 dalyvės) Augustė Mikutytė iškovojo antrą vietą. Ji nuo nugalėtojos lenkės Marijos Okrucinskos atsiliko 1 min. 4 sek. Trečia buvo ukrainietė Kira Dubinina (+1.13). Ketvirtą vietą užėmė Augustė Audinytė (+1.13). Augustes treniruoja Kęstutis Česaitis.

Paskutiniame, trečiajame, etape (15 km) A. Audinytė finišavo penkta, o A. Mikutytė – šešta. Pirmajame etape (26,1 km) A. Mikutytė buvo ketvirta, o antrajame (34,8 km) – antra. A. Audinytė užėmė trečias vietas.

Jaunučių vaikinų grupėje (81 dalyvis) Matas Kubilius (+1.33) užėmė dešimtą vietą, o Lukas Skikas (+6.38) buvo 19-as. Nugalėjo lenkas Filip Pasterski.

Trečiajame etape (30 km) M. Kubilius finišavo 18-as, o L. Skikas – 23-ias.

Moterų grupėje (21 dalyvė) Skaistė Mikašauskaitė (+19.26) užėmė 15-ą vietą. Nugalėjo 2023 m. Lenkijos čempionė Monika Brzezna.

S. Mikašauskaitė trečiajame etape (37,5 km) buvo 16-a.

11-12 m. berniukų lenktynes šeštadienį ir sekmadienį laimėjo Justinas Kuizinas, kurį treniruoja K. Česaitis.

Varžybose, kurių prizų fondą sudarė beveik 4500 eurų, dalyvavo per 300 dviratininkų.