Prieš olimpiados pradžią draugiškas rungtynes žaidusi JAV rinktinė sulaukė stipraus prasipriešinimo iš Pietų Sudano komandos.

Po atkaklios kovos JAV krepšininkams tik paskutiniuoju metu pavyko iškovoti pergalę 101:100 (24:26, 20:32, 37:18, 20:24).

Pietų Sudanas rodė užtikrintą žaidimą ir dar besibaigiant trečiam kėliniui pirmavo dviženkliu skirtumu – 76:65. Tiesa, iš toli pataikė Stephenas Curry, dar du taškus su pražanga pridėjo LeBronas Jamesas, tad deficitas tirpo – 71:76. Galiausiai Devinas Bookeris rezultatą lygino, o kėlinį JAV užbaigė taip, kad pirmavo jau 81:76.

Pietų Sudanas rankų nenuleido ir po Wenyeno Gabrielio tritaškio atsiliko vos minimaliai – 84:85. Varžovai atrėmė visus JAV bandymus atitrūkti – 92:95. Tiesa, tol, kol nepataikė Jaysonas Tatumas ir Anthony Davisas – 99:92.

Liko 3 minutės, Marialas Shayokas pelnė labai savo komandai reikalingus taškus (95:99), o likus minutei – dar du – 97:99. Galiausiai J.Thoras smeigė iš toli, persverdamas rezultatą – 100:99. Likus 8 sekundėms JAV gelbėti ėmė puikiai žaidęs L.Jamesas (101:100), o Pietų Sudanas iškart prašė pasitarimo. Po jo C.Joneso metimas tikslo nesiekė, atkovoti kamuolio ir paversti jo taškais taip pat nepavyko, tad JAV išplėšė pergalę.

Olimpiadoje tiek JAV, tiek Pietų Sudanas žais C grupėje, kur taip pat yra Serbija bei Puerto Rikas.

JAV: LeBronas Jamesas 23, Anthony Davisas 15 (11 atk. kam.), Joelis Embiidas 14 (7 atk. kam.), Stephenas Curry 12, Anthony Edwardsas 11 (1/7 trit.).

Pietų Sudanas: Marialas Shayokas 25 (6/12 trit.), Carlikas Jonesas 15 (11 atk. kam., 11 rez. perd., 1 kld.), J.T.Thoras 14, Wenyenas Gabrielis 11, Nuni Omotas 9.