Latvijos ledo ritulio rinktinė užsitikrino vietą 2026 m. Milano žiemos olimpinėse žaidynėse. Latviai Rygoje vykusio atrankos turnyro E grupės lemiamame mače 5:2 (2:1, 3:0, 0:1) nugalėjo Prancūziją.

Latvijos sirgaliai turėjo daug progų džiaugtis, nes latviai olimpinėse žaidynėse nepertraukiamai dalyvauja nuo 2002 metų, tuo tarpu prancūzams nepavyko nutraukti savo ilgos pertraukos – jie paskutinį kartą olimpinėse žaidynėse žaidė dar 2002 m., kai dabartinis komandos treneris Yarrickas Treille‘as ir jo asistentas Cristobalis Huetas patys buvo komandos nariai.

Prancūzija šiek tiek šokiravo Latviją ir jos sirgalius, kai Charlesasas Bertrand’as pelnė pirmąjį įvartį praėjus vos 21 sekundės nuo rungtynių pradžios. Tačiau Latvijos komanda greitai atsakė – jau po penkių minučių Eduards Tralmaksas pasinaudojo prastu prancūzų gynėjų sprendimu ir išlygino rezultatą. Roberts Bukarts dar pirmajame kėlinyje, gavęs puikų perdavimą, įmušė įvartį, kuris suteikė Latvijai persvarą – 2:1.

Antrasis kėlinys buvo lemiamas Latvijai, nes jie sugebėjo įmušti net tris įvarčius ir užtikrinti pergalę. Pirmasis Rodrigo Abolsas pelnė įvartį, kai vienas prasiveržė per visą aikštelę ir tiksliai smūgiavo į vartus. Vos po 90 sekundžių Martinas Dzierkalsas pratęsė Latvijos sėkmingą atkarpą, o Kristians Rubinsas pridėjo dar vieną įvartį kėlinio pabaigoje.

Nors veteranas Stephane‘as Da Costa sugebėjo sumažinti skirtumą pelnydamas įvartį įspūdingu smūgiu, tačiau tai buvo per vėlu ir to neužteko. Paskutinės dvi rungtynių minutės tapo dideliu vakarėliu Latvijos rinktinės sirgaliams.

Latviai atliko 36 smūgius į vartus, tuo tarpu prancūzai – 19.

Nieko nelėmusiose kitose rungtynėse Slovėnija 6:2 (2:0, 1:2, 3:0) nugalėjo Ukrainos ekipą ir užėmė trečią vietą.

F grupėje kelialapį į olimpines žaidynes iškovojo prie savų sirgalių žaidusi Danijos rinktinė, kuri lemiamoje kovoje 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) nugalėjo Norvegijos ekipą.

Ši pergalė užtikrino Danijai antrąjį istorijoje dalyvavimą olimpinėse žaidynėse – pirmą kartą tai padaryta 2022 m. Pekine.

Kitose F grupės rungtynėse Didžioji Britanija 3:2 (3:0, 0:2, 0:0) nugalėjo Japoniją ir liko trečioje grupės pozicijoje.

Milano olimpinėse žaidynėse A grupėje kovos Kanada, Švedija, Šveicarija ir Italija, B grupėje – Suomija, Vokietija, Čekija ir Latvija, o C grupėje – JAV, Danija, atrankos D grupės nugalėtoja bei Rusija arba geriausia atrankos turnyro antrą vietą tarp trijų grupių užėmusi ekipa, jeigu rusams vis dar nebus leista varžytis IIHF prižiūrimuose turnyruose.