Mačo pradžia buvo aukščiausios klasės, abiejų žaidėjų trijų strėlyčių vidurkis kurį laiką viršijo net 105 tšk. M.van Gerwenas galingai sužaidė pirmąjį legą, bet D.Labanauskas ne ką mažiau įspūdingai pasirodė antrajame lege, kai „uždarė“ 130 taškų. Beje, pirmajame lege lietuvis vos „neuždarė“ 170 taškų. Deja, vėliau olando pranašumas ėmė ryškėti. Jis prieš pertrauką surengė spurtą 3:0, o lietuvis nerealizavo dviejų progų vienu metimu laimėti legus.
Po pertraukėlės vaizdas nepasikeitė. D.Labanauskas „neuždarė“ 116 taškų ir pralaimėjo paties pradėtą legą. Septintajame lege lietuvis pirmą kartą surinko maksimumą (180 taškų), bet M.van Gerwenas „uždarė“ 70 tšk. ir įtvirtino savo pergalę.
Nepaisant didelio skirtumo, D.Labanauskas žaidė vieną geriausių karjeros mačų. Jo trijų strėlyčių taškų vidurkis viršijo 100 (100,06), o M.van Gerwenas vidutiniškai rinko kiek daugiau nei po 103 tšk. (103,13). Lietuvis realizavo tik 1 iš 4 progų vienu metimu laimėti legus, o olandas – 6 iš 12.
D.Labanauskas prieš M.van Gerweną jau žaidė praėjusiame pasaulio čempionate. Tada ketvirtfinalio dvikovoje lietuvis nusileido varžovui setais 2:5.
31-erių M.van Gerwenas yra triskart PDC pasaulio ir keturiskart Europos čempionas. Tiesa, praėjusių metų Europos čempionatą olandas norėtų kuo greičiau pamiršti. Tada jis rinko įspūdingą taškų vidurkį (105,1 tšk.), bet vis tiek 5:6 pralaimėjo anglui Rossui Smithui ir buvo eliminuotas jau pirmajame rate.
D.Labanauskui už dalyvavimą čempionate atiteko 6000 svarų sterlingų (6627 eurai). M.van Gerwenas už pergalę gavo 10 tūkst. svarų sterlingų (11,05 tūkst. eurų), o aštuntfinalyje jo lauks anglas Ianas White‘as (PDC-12), 6:2 eliminavęs tautietį Mervyną Kingą (PDC-24).
Bendrą čempionato prizų fondą sudaro 500 tūkst. svarų sterlingų (552,28 tūkst. eurų). Po Europos čempionato D.Labanauskas neturės daug poilsio. Jau lapkričio 6-8 d. vyks PDC pasaulio smiginio taurės turnyras. Ten D.Labanauskas su Mindaugu Barausku atstovaus Lietuvos rinktinei ir pirmajame rate susitiks su Gibraltaro žaidėjais.