• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus „Žalgirio“ klubas išgyvena vieną sudėtingiausių laikotarpių per pastarąjį dešimtmetį – komandos žaidimas nesiklijuoja, rezultatai smunka žemyn, bet direktorė Vilma Venslovaitienė rado tam paaiškinimą. Anot jos, koją kiša žaidėjų traumos.

Vilniaus „Žalgirio“ klubas išgyvena vieną sudėtingiausių laikotarpių per pastarąjį dešimtmetį – komandos žaidimas nesiklijuoja, rezultatai smunka žemyn, bet direktorė Vilma Venslovaitienė rado tam paaiškinimą. Anot jos, koją kiša žaidėjų traumos.

REKLAMA

„TOPsport A lygoje“ šiuo metu žalgiriečiai turi 22 taškus ir dalinasi 6-7 pozicijas su „Panevėžio“ komanda. Lyderiai „Kauno Žalgirio“ futbolininkai, prabėgus lygiai pusei sezono, yra surinkę 40 taškų.

V. Venslovaitienė spaudos konferencijos pradžioje priminė, jog šis sezonas „Žalgiriui“ – jau 30-tas Europos turnyruose ir 14 toks iš eilės.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat „Žalgirio“ direktorė pabrėžė, kad jos valdomas klubas yra surinkęs 56 proc. visų Lietuvos UEFA reitingo taškų.

REKLAMA

Vis dėlto tai labiau žvilgsnis į praeitį. O štai dabartis yra skaudi Vilniaus komandos aistruoliams, pratusiems prie kovų dėl čempionų titulo. Ir dažniausiai sėkmingų.

„Prie viso to jūs įpratote, nes mes taip dirbome ir to siekėme. O šiaip visą tą dar reikėjo ir padaryti“, – pažymėjo V. Venslovaitienė žurnalistams.

„Kaip ir kalbėjau, septyni traumuoti pagrindo žaidėjai, natūralu, tai išmuša iš vėžių, – pasakojo V. Venslovaitienė. – Niekas to prognozuoti negalėjo, nelinkiu niekam tokių situacijų. Nepasiduodame, nesitraukiame, žinome priežastis, aktyviai dirbame, transferų langas atsidaręs. Yra dar vienas pasirašytas žaidėjas, kuris laukia vizos, laukiame dar dviejų. Matysime papildymus, o tai, kas vyko, traumų mes nesuprognozuosime. Tai traumos, patirtos ne treniruotėse, tai traumos, gautos rungtynių metu. Treji kryžminiai ir kita... Net nenoriu detalizuoti, nes tai situacija – susijusi su asmens duomenimis, komunikuojame tą tik su žaidėjų leidimu. Septyni pagrindo žaidėjai (traumuoti – aut. past.). Tai yra rimta. Patys matėt, kas žaidžia, žaidėjai rotuojami rungtynių metu, tai ne tik taktiniai ėjimai, bet ir traumos.“

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus „Žalgirio“ vadovė užsiminė ir apie, jos nuomone, keistą sunkių traumų pobūdį, tačiau išplėsti savo minties nenorėjo.

„Nikolai užstrigo sportimos dangoje – kryžminiai, Adamą sutraumavo, berods, rungtynėse su „Banga“. Įspyrė į kelį ir išnešė kryžminius“, – kalbėjo direktorė.

„Dėl ko tie raiščiai tokie silpni? Mes ir su medikais kalbėjome. Sako, kad po COVID čia nieko nesupranta, kas darosi su sveikatom ir kitais dalykais“, – pridūrė V. Venslovaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žvelgiant į komandos sudėtį, joje – tik du ilgesnę patirtį sukaupę lietuviai: Giedrius Matulevičius ir kapitonas Ovidijus Verbickas. Pagal Lietuvoje galiojančias taisykles, „TOPsport A lygos“ klubai privalo vienu metu aikštėje turėti tris lietuvius. Tai reiškia, kad „Žalgiris“ gręžiasi į akademijos auklėtinius.

REKLAMA

Nebus lietuvių ir tarp į komandą atvykstančių naujokų.

„Su visais lietuviais, kuriuos norime matyti, bendravome, bet jie pasirinko kitas kryptis. Turint akademiją, mes eisime šiuo keliu. Tie lietuviai, kuriuos norėtume pasikviesti, turi kontraktus. Čia gyvenimo aplinkybės“, – aiškino V. Venslovaitienė.

Vis dėlto „Žalgirio“ tikslai, anot direktorės, nesikeičia – komanda sieks laimėti titulą.

REKLAMA

„Lentelė atrodo labai blogai, bet esame turėję situaciją 2017 metais, kai turėjome 14 taškų pranašumą, bet pralaimėjome čempionatą „Sūduvai“ dviem. Čia niekas nesibaigė, nepasiduodame. Dirbame, vertiname niuansus ir einame į priekį“, – ryžto neprarado V. Venslovaitienė.

Neseniai į komandą sugrįžo praėjusio sezono rezultatyviausias lygos žaidėjas Liviu Antalis. Trečioje Rumunijos lygoje pusmetį rungtyniavęs puolėjas savaitgalio rungtynėse su „Panevėžiu“ mušė du įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

36-erių umunas buvo starto sudėtyje abejose rungtynėse po sugrįžimo.

„Po praėjusių metų sezono derėjomės su visais mūsų svarbiausiais žaidėjais, bet jie priėmė savo sprendimus. Tam įtaką padarė ne vienas faktorius. Šio pusmečio selekcija daroma vienu pagrindiniu kriterijumi – žaidėjai turi būti atžaidę visą sezoną, turi būti varžybinėje formoje, kad kuo greičiau įsilietų. Kaip matėt, vidurio gynėjus vežėmės net iki lango atidarymo, kad jie įeitų į komandą. Liviu atvykimas... Jis jau tiek metų čia, jis vienas rūbinės lyderių. Negatyvas yra visada, kai yra blogas rezultatas. Kitas dalykas: ar įsivaizduojate, kokią įtaką žaidėjams daro jų kolegų traumos? Tas virpesys atsiranda, tai yra žmonės, žmonių grupė, kuri dirba kartu. Reikia pastebėti, kad komanda yra atjauninta ir ta baimė kitaip valdoma nei suaugusio vyro. Apie Liviu – tik patys geriausi žodžiai, reikia prisiminti, kaip jis 2019 metais žaidė lūžusiais šonkauliais, o vėliau – sulaužyta koja. Jis kovotojas. Dabar jis išnuomotas pusmečiui, kalbame apie tolimesnius mūsų pamąstymus, kad galbūt jis norėtų apsigyventi Lietuvoje. Yra visokių minčių. Jo forma gera, jis pabaigęs sezoną, sužaidęs rungtynių daug ir praktiškai visose mušęs įvarčius“, – žaidėją gyrė V. Venslovaitienė.

REKLAMA

O štai prieš sezoną į „Žalgirį“ grįžęs Motiejus Burba yra nustumtas į paraštes. Žaidėjas pastarąjį kartą „TOPsport A lygoje“ žaidė balandžio pabaigoje, o nuo tada dažniausiai net nebuvo traukiamas į rungtynių paraišką.

„Motiejaus Burbos situacija tokia, kad jis yra B komandoje, – teigė direktorė. – Tai yra žaidėjas, kuris per žaidimą A lygoje turėjo daugiausiai progų įmušti, bet neįmušė. Ieškome formų, kaip jam pradėti mušti įvarčius, mažiname stresą, atsakomybės lygį. Lietuvių nėra daug, jis mūsų akademijos auklėtinis. Ieškome būtų, kaip jam padėti atrakinti vartus. Nėra paprasta jauniems žmonėms integruotis į vyrų futbolą. Ieškome formų.“

REKLAMA

Paklausta, kaip pats žaidėjas reaguoja į tokią tobulėjimo formą, V. Venslovaitienė sakė: „Nežinau, kaip jis reaguoja. Mes su juo daug kalbėjome. Nuo jo profesionalumo priklauso. Aš jo nepadarysiu suaugusiu žmogumi. Jais arba tampama, arba ne. Reikia paminėti, kad buvo susitarimas tarp mūsų, jog tai paskutinis mūsų bandymas. Mūsų tikslas yra, kad jis būtų puolėju, o ne, kaip sako jo patarėjai, krašto gynėju. Suvokiate vaiko vertę būnant puolėju ir mušančiu įvarčius ir būnant gynėju? Čia mūsų investicija, noras, matymas, bet tai nėra paprasta.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai V. Venslovaitienė sulaukė klausimo ir apie trenerį Vladimirą Čeburiną, ar šis yra pajėgus išvesti komandą į UEFA vieno iš turnyrų pagrindinį etapą.

„Kaip bebūtų paradoksalu, žaidėjai išveda kartu su treneriu. Jei treneris vienas žaistų, būtume pirmoje vietoje. Arba jei būtų mano atsakomybė, mes visada būtume pirmoje vietoje. Esmė tame, kad tai komandinė sporto šaka. Valandą kalbėjome apie traumų įtaką, psichologiją. Nėra vieno atsakymo, vienos priežasties. Yra daug dalykų, darančių įtaką“, – įsitikinusi „Žalgirio“ direktorė.

UEFA Čempionų lygos atranką „Žalgiris“ pradės rungtynėmis namuose, kai liepos 9-ąją priims „Hamrun“ iš Maltos.

REKLAMA
aplamai reikėtų futbolą uždrausti, tokios tragedijos visais lygiais net baisiausiame sapne nesusapnuotum
Pritariu. Estai vienu metu buvo uždarę futbolo federaciją. Reikia ir mums uždaryti, nes žaidimas visai nesiklijuoja. Ir stadionas nacionalinis nereikalingas. Juolab su biblioteka ir vaikų darželiu ( įdomu kaip pasiimti vaikus varžybų metu). Nėra kam ten žaisti. Kaune yra ir pilnai Lietuvai užtenka.
Per maža Lietuva,kad turėti futbolo ,krepšinio ,plaukimo, teniso ir kitų sričių federacijas ir sportininkų.Administracijos daug,ugdymo per mažai,nes kainuoja nemažus pinigus.Komandos ,kurioms perkami sportininkai -nesiskaito nacionalinėmis,mokai pinigai svetimiems išlaikyti.Tai koks tikslas? Būsimas stadionas Vilniuje tikrai ne vietoje.Aplinkui miegamieji rajonai.Kur jūs užsieny matėt sporto aikštyną vos ne centre. Tikrai praėjo tas laikmetis ,kai ant Šeškinės kalno buvo tuščios pievos.Gal savivaldybė nebuvo nuvažiavusi į vietą...Futbolas,futbolas... Mes ne Brazilija,kur kiekvienam kieme auga po Maradona.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų