Per paskutines tris minutes rinktinės rinktinės krepšininkai ėmė kilti į lemiamą šturmą ir buvo išlyginę rezultatą 16:16, tačiau mačo pabaigą sužaidė daug šviežesni atrodę olandai.
Tai buvo antros lietuvių rungtynės per vieną dieną, o ryte jie 21:16 įveikė Kinijos atstovus.
Nors užimti antrą vietą, garantuojančią vietą pusfinalyje be kovos, lietuviai jau nebeturi, tačiau po pralaimėjimo D. Novickas situacijos nedramatizavo.
Trečią ir šeštą vietas užėmusios rinktinės varžysis ketvirtfinalyje, o čia mūsiškiai vėl gali susidurti su Nyderlandais. Taip nutiktų, jei Lietuva užimtų šeštą, o Nyderlandai trečią vietą, arba komandos pasidalintų 4-5 pozicijas.
„Pasimatysime pusfinalyje, – užtikrintai po pralaimėjimo praeinančiam Nyderlandų krepšininkui tarstelėjo D. Novickas. – Mažesnis šansas užimti pirmą, antrą vietą, gali būti, kad visos komandos turės po lygiai taškų, tai galime būti ir ketvirti ir penkti ir greičiausiai, kad ketvirtfinalyje gausime kokius prancūzus ir po šiandien vakaro viskas bus aiškiau. Nes ir Latvija, ir Prancūzija turi dvi stiprias varžybas šiandien, tai žiūrėsime, kaip ten susidėlios“.
Po šio susitikimo ir karštos jo pabaigos mūsų rinktinė svarstė teikti protestą, nes Nyderlandų ekipos lyderis Worthy de Jongas alkūne vožtelėjo per veidą G. Matuliui. Rinktinės veteranas parkrito, tačiau varžovų vijurko taškai buvo įskaityti. Tuomet lietuviai paprašė peržiūrėti epizodą, po kurio buvo skirta nesportinė pražanga, tačiau varžovų taškai įskaityti.
„Pagal šias taisykles, žaidimas vyko toliau, niekas nestabdo. Stabdyti gali, kai būna negyvas kamuolys – taškai arba užribis. FIBA motyvavo tuo, kad buvo žaidimas. Bandėme kalbėtis dėl protesto, bet žaidimas buvo gyvas, mes negalėjome imti iššūkio, kai žaidimas vyksta, – daug diskusijų sukėlusį epizodą pakomentavo jis. – Viskas tvarkoje, teisėjai žino geriau už mus. Nuoskaudos dėl teisėjų sprendimo tikrai nėra. Būtume įmetę vienu tašku daugiau ir būtų pratęsimas. Jau galvojome, kad jos net neis peržiūrėti epizodo. Bet tvarkingai pažiūrėjo, skyrė nesportinę“.
Apie įvykusį dialogą su FIBA po šio epizodo pasisakė ir Lietuvos 3x3 krepšinio asociacijos direktorius Ignas Grinevičius.
„15-os minučių pokalbis su FIBA 3x3 vadovais vaisių nedavė - tiesiog tokia taisyklė, kad, pražangą užfiksavus po laiko (peržiūros) taškas neatšaukiamas, o apie tos taisyklės keitimą bus pasvarstyta jau po olimpinių“, – tikino I. Grinevičius.
Prieš Nyderlandus keli lietuvių tolimi metimai nelietė lanko, o komanda iš viso suklydo net 11 kartų. Didelį klaidų skaičių rinktinės strategas aiškino atsiradusiu nuovargiu ir mažu laisvo laiko tarpu tarp rungtynių.
„Gerai, kad dar šiandien turėsime pusdienį laisvą, nes jau tikrai jaučiasi nuovargis, rytoj laisva ir tik vakare startuosime su Serbija. Šiandien vėl tokia pradžia sunki, išėjome po to, kai turėjime tik dvi valandas pertraukos pirmą kartą, tai pradžia vangoka tokia, vėl tie kamuoliai slydo ir slydo, neatsitvėrėme. Bet kaip kalbėjome žaisti prieš Worthy de Jongą, tai viskas pavyko. Praradome galimybę tiesiogiai papulti, bet mums kuo sunkiau, tuo geriau. Po truputį įsižaidžiame. Žaidimas gerėja“, – sakė D. Novickas.
Paklaustas, ar jo krepšininkai jau visiškai atsikratė psichologinių bėdų ir pradėjo žaisti laisviau nei pirmenybių starte, jis greta esančių auklėtinių prašė žaisti dar užtikrinčiau.
„Stovi šalia tai noriu dar kartą paprašyti, kad mestų dar dažniau, nes tikrai trūksta tų metimų, nes mes bandome vis veržtis, kas nėra mūsų stiprioji pusė, Evaldo tik stiprioji pusė. Jeigu stebite rungtynes tai matote, kokius metimus meta kiti žaidėjai, tai mes tokius bijome mesti, nes atrodo, kad ant mūsų kažkas pyks, ar komandos draugas. Bet niekados čia niekas nepyksta... Bet kai pramušime ir tą, tada bus dar geriau, daug bus lengviau. Aurelijus ir Evaldui bus lengviau, bet viskas gerai, charakterį rodome, tik tos vaikiškos klaidos lenda, reikės jas išsigryninti ir pirmyn“, – dėstė jis.
Visą rungtynių įrašą žiūrėkite:
Lietuviams Aurelijus Pukelis pelnė 7 taškus, G.Matulis ir E.Džiaugys – po 4, Šarūnas Vingelis – 3. Nugalėtojams Worthy de Jongas įmetė 6, Dimeo van der Horstas – 5, Janas Driessenas ir Arvinas Slagteris – po 4.