Paryžiaus olimpinėse žaidynėse JAV rinktinė (2/0) pademonstravo, kad nėra linkusi juokauti, kai 103:86 (26:14; 29:22; 18:21; 30:29) nugalėjo Pietų Sudano krepšininkus.

Ši pergalė amerikiečiams leido užsitikrinti pirmąją vietą grupėje ir kelialapį į ketvirtfinalį.

Į šias rungtynes Steve'o Kerro auklėtiniai atvyko pakilios nuotaikos, nes pirmajame olimpinių žaidynių C grupės susitikime lengvai įveikė Serbiją, tačiau taip pat gerai jautėsi ir Afrikos atstovai, kurie debiutinėse savo olimpinių žaidynių rungtynėse įveikė Puerto Riką.

Amerikiečiai rungtynes pradėjo trimis rezultatyviais išpuoliais iš eilės (6:0), tačiau netrukus praleido 7 taškus ir prarado turėtą persvarą (6:7). Visgi, trumpam.

Čia pat S.Kerro auklėtiniai surengė spurtą 13-2 ir šovė į priekį (21:12), o kėlinį užbaigė su dviženkliu pranašumu – 26:14. Dar 7 taškai be atsako antrajame kėlinyje leido atsiplėšti jau 19 taškų skirtumu (33:14). Šis buvo padidėjęs iki 20 taškų (43:23).

Kalnų sudaniečiai nenuvertė ir užtikrintai žaidimo vadžias savo rankose laikę amerikiečiai į ilgąją pertrauką išėjo su solidžiu 19 taškų pranašumu – 55:36.

Po didžiosios pertraukos Afrikos atstovai buvo nurėžę deficitą iki 10 taškų (62:52), tačiau amerikiečiai intrigos neleido atkurti ir netruko atstatyti 19 taškų pranašumo (73:54).

Lemiamo ketvirčio metu atstumas tarp komandų tapo rekordinis ir pasiekė 22 taškų žymą (94:72). JAV krepšininkai pasiekė užtikrintą pergalę – 103:86.

JAV rinktinė: Bamas Adebayo 18 (6/7 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam.), Kevinas Durantas 14 (8/9 baud.), Anthony Edwardsas 13, LeBronas Jamesas 12 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld.), Derrickas White‘as (3/3 trit.) ir Devinas Bookeris (6 rez. perd.) po 10, Anthony Davisas 8 (7 atk. kam.).

Pietų Sudano rinktinė: Nuni Omotas 24 (5/7 dvit., 3/5 trit., 5/6 baud.), Carlikas Jonesas 18 (7 rez. perd.)., Bulas Kuolas 16, Marialas Shayokas 12 (4/15 met.), JT Thoras ir Peteris Jokas po 7.

Primename, kad liepos 20 d. vykusiose draugiškose rungtynėse tarp šių komanda JAV rinktinė tik per plauką pasiekė pergalę rezultatu 101:100.

Iš viso olimpiniame krepšinio turnyre varžosi 12 komandų trijose grupėse, o į ketvirtfinalį pateks po dvi geriausias grupės komandas ir dvi geriausias trečiąją vietas užėmusias rinktines.