POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Sekmadienį Barselonos trasoje buvo surengtos 10-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Ispanijos GP, kurias laimėjo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“ komanda).

Lenktynių startas fantastiškai susiklostė britui George‘ui Russellui. „Mercedes“ pilotas startavo 4-as ir tapo lyderiu. M.Verstappenas liko antras, britas Lando Norrisas („McLaren“) iš pirmos vietos krito į 3-ią, o kitas britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) smuktelėjo į 4-ą poziciją.

G.Russellas priekyje atsilaikė tik keletą ratų. Vos tik leidus naudoti DRS sistemą, M.Verstappenas iš karto aplenkė britą ir tapo lyderiu.

Įveikus apie pusę lenktynių G.Russellas neatsilaikė ir prieš L.Norrisą bei prarado antrą vietą. G.Russellas vėliau boksuose pasirinko kietąsias padangas ir tai nepasiteisino – lenktynių pabaigoje britą aplenkė minkštesnes padangas turėjęs tautietis L.Hamiltonas. G.Russellas galiausiai finišavo 4-as, praradęs visas pozicijas, iškovotas po įspūdingo starto.

M.Verstappenas šventė pergalę, o L.Norrisas, stabiliai mažinęs deficitą, olando vis tiek nepavijo, bet bent jau nuvažiavo greičiausią ratą ir gavo papildomą tašką. Trečias buvo L.Hamiltonas, kuris pirmą kartą šiemet lipo ant podiumo.

„Ferrari“ šį kartą turėjo tik ketvirtą greičiausią bolidą. Monakietis Charlesas Leclercas pasirinko teisingą strategiją, bet jam pritrūko ratų aplenkti G.Russellą. Ch.Leclercas liko 5-as, o kietomis padangomis finišavęs ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis – 6-as.

Australas Oscaras Piastri („McLaren“) po nesėkmės kvalifikacijoje pakilo iki 7-os vietos, o meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“) aplenkė 3 varžovus ir finišavo 8-as. S.Perezas irgi pasirinko ne pačią geriausią taktiką bei stojo vieną kartą daugiau už pagrindinius konkurentus.

M.Verstappenas pilotų įskaitoje su 219 taškų nutolo nuo L.Norriso (150 tšk.) ir Ch.Leclerco (148). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (330) pirmauja prieš „Ferrari“ (270) ir „McLaren“ (237).

11-asis sezono etapas – Austrijos GP – vyks birželio 28-30 d. Tai bus vienas iš ilgųjų sezono etapų, kurį paįvairins sprinto kvalifikacija ir sprinto lenktynės.