Iš tiesų dar prieš kelias savaites prieš skrydį visi dalyviai, sportininkai ar žiniasklaidos atstovai turėjo įsidiegti mobiliąją programėlę „My2022“ savo telefonuose. Ten likus dviem savaitėms iki skrydžio turėjo kasdien pildyti sveikatos rodiklius, sukelti akreditacijos informaciją, vakcinacijos duomenis ir prieš pat kelionės pradžią pasidarytų koronaviruso testų rezultatus.
Parą prieš skrydį ir gavus antrą neigiamą testo ruzultatą dar kur kas daugiau informacijos reikėjo užpildyti tam, kad gautum „Žaliąjį kodą“. Teisingai įkėlus visus duomenis, susijusius su akreditacija, testų rezultatais, skrydžių bilietų informacija, vakcinacijos duomenis ir atsakius į klausimus apie sveikatos būklę, galimus turėtus koronaviruso kontaktus, visa ši informacija buvo nusiųsta Kinijos ambasadai, kuri turėjo patvirtinti ir sugeneruoti QR kodą.
Gana panašią informaciją reikėjo pateikti pildant ir dar vieną būtiną programėlę, kuri vadinosi „Muitinės deklaracija“. Tiesa, po atliktų veiksmų bei atsakytų klausimų programelėje sugeneruotas QR kodas, jei visa informacija teisinga, galioja tik 24 valandas. Tai tarsi tavo langas į Pekiną.
Iš Vilniaus pavyko pakilti laiku. Kartu su žiniasklaidos atstovais skrido kai kurie mūsų olimpiečiai – slidininkai Modestas Vaičiulis bei Tautvydas Strolia, taip pat Eglė Savickaitė, Ieva Dainytė bei kalnų slidininkė Gabija Šinkūnaitė. Vėliau Helsinkyje prisijungė šokių ant ledų pora Paulina Ramanauskaitė ir Deivas Kizala. Biatlonininkai Pekiną jau buvo pasiekę kiek anksčiau.
Skrydžio maršrutas būtent driekėsi per Helsinkį, Suomiją. Ten teko persėsti į kitą lėktuvą. Kadangi oro keliai į Pekiną ribojami, tad kartu su mumis viename reise į Kiniją skrido nemažai sportininkų, trenerių ar žiniasklaidos atstovų iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos ar Latvijos.
Mūsų kaimynės didžiąją dalį skrendančių sportininkų sudarė ledo ritulininkai, kurie būdami oro uoste mandagiai pasisveikino ir nusišypsojo.
Jei įlipinant į lėktuvą Helsinkyje, kaip vėliau tapo aišku, didelių keblumų nekilo, tad jau tuomet supratome, kad nusileidus Pekino oro uoste tikrai lauks daug patikrų. Taip ir buvo. O laukimas, vis dėlto, ir prailgo.
Nusileidus pasitikino griežti saugumo reikalavimai, visi savanoriai vilkėjo baltais drabužiais nuo galvos iki kojų. Po truputį judėdami perėjome kelis patikros punktus, teko dar sykį atlikti koronaviruso PGR testą. Tam tikroje zonoje nebuvo galima nei filmuoti, nei fotografuoti, tad vieną užsienietį kolegą, rankoje turėjusį telefoną, savanoris šiek tiek sudrausmino, parodęs į užbrauktą telefono ženklą šalia stovinčiame stende.
Šioje visoje situacijoje atvykus į Pekino oro uostą pagelbėjo kantrumas, nes jo čia tikrai reikėjo. Bet toks jau koronaviruso protokolas ir reikia jo laikytis bei visų su tuo susijusių taisyklių.
Po dar vienos pasų bei akreditacijų patikros visi mūsų skrydžio, ir ne tik, keleiviai susirinko laukimo salėje, kur laukė bagažo bei kelionės į viešbutį, kuriame,pagal taisykles, turi būti iki tol, kol ateis koronaviruso rezultatas.
Tačiau bagažo laukimasprailgo. Bemaž dvi valandas laukėme, kol visus patikros punktus praeis visi keleiviai. Tuomet, pagal principą, kuriame viešbutyje ir kuriam viename iš trijų burbulų gyvens žmogus, turėjome būti susodinti į autobusą.
Bet įdomu tai, kad lagaminų ėjome pasiiimti patys į lauką. Jie buvo tiesiog sudėti, atsižvelgiant į zonas. Spaudžiant gana žvarbiam oru, tvyraujant minusinei temperaturūrai i ir šiokiam tokiam vėjui, teko dar bemaž 20 minučių luktelėti lauke jau pasiėmus lagaminus, kol pagaliau įsėdome į vieną iš specialių žaidynėms skirtų autobusų ir nuvykome į viešbutį.
Ten jau užsiregistravę sužinojome, kad pirmasis ryte darytas koronaviruso testas, yra neigiamas, tačiau tik atvykus į viešbutį čia pat reikia dar sykį tirtis. Ir taip kasdien.
Lygiai taip pat griežtai bus ribojamas judėjimas – visas dvi savaites bus galima tik specialiu transportu vykti į žiniasklaidos centrą arba varžybų vietas, o kišti nosies į miestą šiukštu nebus leidžiama. Netgi ir mūsų viešbučio visi išvažiavimai yra aptverti, prie vartų budi žmonės.
Žaidynėse bus trys dideli burbulai, tarp jų bus jungtys, kuriomis kursuos autobusai ar greitieji traukiniai, kuriais naudosis dalyviai ar žiniasklaidos atstovai.
Apie kelionę iš Vilniaus į Pekiną – trumpame vloge naujienos viršuje.
Dvi savaitės įtemptų kovų, karštų naujienų, interviu, tiesioginių transliacijų ir užkulisių – visai tai rasite naujienų portale tv3.lt.