Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Prancūzijos ambasados Lietuvoje, Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) organizuotame renginyje žinomi sportininkai dalijosi patirtimi su Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos ir Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus moksleiviais. Vėliau mišrios abiejų mokyklų vaikų komandos sužaidė parodomąsias krepšinio rungtynes.
Ištvermė ir užsispyrimas, pagarba kitiems ir komandinė dvasia yra sporto ir 2024 m. Paryžiaus olimpinių ir paralimpinių žaidynių vertybių pagrindas. Olimpinių ir paralimpinių žaidynių atstovų, taip pat kaip ir mišrių mergaičių ir berniukų komandų dalyvavimas šiame renginyje atspindi Prancūzijos ir Lietuvos įtraukaus sporto siekį.
Po LTOK olimpinio švietimo direktoriaus Kasparo Šileikio pristatymo apie olimpizmą bei olimpinių vertybių svarbą, savo patirtimi pasidalino olimpinis vicečempionas Saulius Ritter ir paralimpinio sporto atstovas, Europos vicečempionas lengvaatletis Danas Sodaitis.
„Olimpinės žaidynės yra renginys, kuriame žiūrovai pamato ilgo sportininkų darbo rezultatus, tačiau pats pasiruošimo procesas dažnai yra nematomas, trunka labai ilgai ir reikalauja daugybės pastangų. Dabar, likus 500 dienų, kai po truputį prasideda atrankos į olimpines žaidynes, disciplina, ryžtas ir kantrybė yra ypatingai svarbios savybės. Tad žinodamas, kokiu sunkiu keliu sportininkai eina, linkiu jiems išlikti stipriais, o jausmas atstovaujant savo šaliai olimpinėse žaidynėse atperka visą sunkų darbą“ – renginio metu kalbėjo buvęs irkluotojas S. Ritter.
Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės vyks 2024 m. liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis. 10 500 sportininkų varžysis 32 sporto šakų ir 48 disciplinų varžybose, kurios pirmą kartą istrijoje vyks remiantis pariteto principu. Paryžiaus paralimpinės žaidynės vyks 2024 m. rugpjūčio 28 - rugsėjo 8 dienomis, kuriose užregistruotas rekordinis sporto šakų (22) ir varžybų (549) skaičius.
„Šis sporto renginys yra ir solidarumo, lygybės bei įtraukties šventė. Tai mūsų bendrų vertybių, kurias Prancūzija ir Lietuva atstovauja šalies viduje ir pasaulyje renginys”, – pabrėžė Laurence Bernardi, Prancūzijos ambasados Lietuvoje reikalų patikėtinė.
„Sportininkams olimpinės žaidynės yra ketverių metų sunkaus darbo kulminacija, todėl likusios 500 dienų žmonėms gali atrodyti labai daug, tačiau atletų širdis ši žinia priverčia plakti greičiau. Atrankinės varžybos jau po truputį prasideda, tad mes su nekantrumu laukiame pirmųjų Lietuvos atstovų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, kurios, neabejoju, bus vienas įspūdingiausių renginių per visą olimpinių žaidynių istoriją“, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo LTOK viceprezidentas Naglis Nasvytis, kiek vėliau priduręs, kad tikisi įspūdingo renginio, o daugybei sportininkų Paryžius gali tapti ir svajonės išsipildymo vieta.
Kreipdamasis į susirinkusiuosius LPAK prezidentas Mindaugas Bilius džiaugėsi kasmet didėjančiu dėmesiu žmonių su negalia sportui bei pabrėžė, kad galimybė dalyvauti tiek olimpinėse, tiek paralimpinėse žaidynėse yra didžiausia kiekvieno sportininko svajonė, todėl dalyvaujant atrankinėse varžybose bei ruošiantis startams 500 dienų prabėgs nepastebimai.
„Džiaugiamės, kad olimpinės ir paralimpinės žaidynės jau kelis dešimtmečius vyksta greta. Tai – ne vien tik simbolika, tai – realus įtraukaus ir geresnio pasaulio kūrimas. Milijonus žmonių visoje planetoje olimpinės ir paralimpinės žaidynės, jų herojai padrąsina svajoti ir siekti tikslų, nepaisant jokių kliūčių. Lietuvos paraatletai kasdien atiduoda visas jėgas, kad patektų į Paryžiaus žaidynes ir paverstų realybe savo svajones, padėtų jomis patikėti milijonus visame pasaulyje“, – sakė LPAK prezidentas.