Aina Grikšaitė nušoko 13,71 m ir liko 16-a, Dovilė Kilty įveikė 13,69 m ir buvo 18-a, o Diana Zagainova vieninteliu užskaitytu – trečiuoju – bandymu nušoko 13,64 m ir išsirikiavo 19-oje vietoje.
Į finalą pateko 12 geriausių sportininkų ir tos, kurios įvykdė normatyvą – 14,10 m. Paskutinė į finalą prasibrovusi bulgarė Gabriela Petrova nušoko 13,86 m.
Po kvalifikacijos į vadinamąją „mix zoną“ atėjusių trišuolininkių gretose buvo galima pamatyti ne vieną susigraudinusią sportininkę, tačiau lietuvės, net ir nepasiekusios norimo rezultato, išliko labiau pozityvios.
Pristabdė trauma
Plačiausia šypsena po šuolio buvo D. Kilty veide, o tam buvo ir viena konkreti priežastis.
„Dabar nuskambės gal truputį keistai, bet vertinu gerai, nes prieš dvi savaites buvau susitraumavusi. Negalėjau normaliai treniruotis, turėjau daryti alternatyvias treniruotes.
Ačiū Dievui, jokio skausmo nejaučiu, jaučiuosi pozityviai“, – sakė ji.
„Grįžusi iš Izraelio po kelių dienų dariau treniruotę ir pasitempiau galintį raumenį gan stipriai. Paskutines dvi savaites turėjau daryti alternatyvias treniruotes ir ruoštis kaip galiu. Džiaugiuosi, kad atlaikiau trišuolį, nes paskutinį kartą šokau per paskutines varžybas“, – aiškino ji.
Kol kas D. Kilty vis dar turi neblogus šansus patekti į olimpines žaidynes pagal reitingo sistemą, o taškų jai iki liepos 1 d., dar spės pririnkti kitose varžybose.
„Turėsiu dar tikriausiai du startus ir Lietuvos čempionatą. Svarbu kojos atlaikytų“, – šypsojosi sportininkė.
Džiaugėsi technišku šuoliu
Sunkų startą turėjo D. Zagainova. Pirmieji du jos šuoliai buvo neužskaityti, nes sportininkė peržengdavo ribą. Visgi sportininkė sakė, kad tai jos iš vėžių neišmušė.
„Šitas čempionatas man parodė vienintelį gerą dalyką, kad visgi aš patirties turiu. Po dviejų peržengtų šuolių trečią padaryti tokį, kokį padariau, reikia patirties. Dažniausiai čia būna fiasko, kaip man buvo per olimpines žaidynes 2021 m.
Manęs tai neišmušė. Aš užtikrintai jaučiausi, bet yra skirtumas, kai tu pradedi su tokiu šuoliu ir kai turi tik vieną bandymą.
Tam buvau šiek tiek pasiruošusi psichologiškai, nes paskutinius metus turiu tokią tendenciją, kad turiu problemų su įsibėgėjimu. Žinojau, kad taip gali būti, tam ruošiausi“, – su žurnalistais kalbėjo atletė.
Prieš šuolį galėjo pasirodyti, kad D. Zagainova delsia šokti dėl jaudulio, tačiau sportininkė patikino, kad taip norėjo išlaukti vėją.
„Buvo priešinis vėjas, sportininkai laukė, kad pasikeistų vėjas. Laukiau ir aš, nenorėjau trečio peržengt, nes dabar turbūt kitoks pokalbis būtų, jei su baranka ateičiau“, – šyptelėjo ji.
Kaip ir D. Kilty, Diana dar taikosi į antrąsias savo olimpines žaidynes. Reitingo taškus medžiojanti 26-erių sportininkė sakė, kad net ir po nesėkmingo čempionato yra pozityvių ženklų žvelgiant į Paryžių.
„Dažniausiai, kai gerai jautiesi, įsibėgėjimas ilgėja. Taip buvo ir su manimi, bet varžybos rodo, kad įeinu į gerą formą. Fiziškai jaučiausi gerai ir džiugina, kad per šias varžybas buvo mano techniškai geriausi šuoliai, tik reikia dirbti, kad jie būtų užskaityti“, – užbaigė D. Zagainova.
Naujove nesiskundė
Geriausiai iš lietuvių pasirodžiusi A. Grikšaitė po savo šuolio juokėsi, kad turbūt nedaug lietuvių šiandien nejaučia apmaudo. Tik du – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius – iš septynių startavusių lietuvių pateko į finalą.
„Nežinau, ko pritrūko, – pečiais gūžčiojo sportininkė. – Antras šuolis buvo geras, mini iksiuką padariau, tai gaila. Trečią pradėjau gerai, bet matyt labai daug norėjau, klaidelę padariau ir nepabaigiau.
Labai gaila, jaučiausi pasiruošusi, labai norėjau ir galvojau, kad išeis.“
Savo šuolius lengvaatletės stadione atliko ant specialios platformos, kas galėjo būti kiek neįprasta. Visgi A. Grikšaitė tuo nesiskundė.
„Labai įdomus jausmas. Ji skamba daug, pradžioje atrodė, kad trukdys kažkiek, bet pora šuolių padarius jaučiasi, kad amortizuoja. Labai patiko“, – šypsojosi ji.
Primename, kad Europos lengvosios atletikos čempionatas vyksta birželio 7-12 dienomis. Karščiausias naujienas ir komentarus iš Romos galite sekti naujienų portale tv3.lt.