Pirėjuje vykusį olimpinį krepšinio atrankos turnyrą užtikrintai laimėjo šeimininkė Graikijos rinktinė, finale 80:69 (22:22, 23:17, 21:14, 14:16) įveikusį Kroatijos pasipriešinimą.

Paskutinį kartą graikai olimpinėse žaidynėse dalyvavo 2008 metais Pekine, tad į jas krepšinio rinktinė sugrįžo po 16 metų pertraukos. Joje Graikija kausis vienoje grupėje su Australija, Kanada ir turnyrą Valensijoje išgyvensiančia rinktine.

Persvarą graikai susikrovė iki ketvirtojo kėlinio pradžios ir jame visada laikė saugią 10 taškų distanciją,

Labiausiai prie kelialapio į Paryžiaus olimpiadą prisidėjo pirmoje rungtynių pusėje net keturis tritaškius iš tiek pat bandymų pataikęs aukštaūgis Georgios Papagiannis, kuris iš viso finale pelnė 19 taškų ir atkovojo 2 kamuolius (5/8 trit.).

Antroje rungtynių pusėje įsibėgėjęs Giannis Antetokounmpo iš viso pelnė 20 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, o po rungtynių užfiksuota akimirka, kaip šalį į žaidynes gražinusi NBA žvaigždė ant suoliuko nubraukė džiaugsmo ašarą.

Kroatija: Ivica Zubacas 19 (6/11 dvitaškių, 12 atk. kam.), Mario Hezonja ir Mateo Drežnjakas (3/5 tritaškių) po 15, Dario Šaričius 14 (12 atk. kam.).

Graikija: Giannis Antetokounmpo 23 (7/15 dvitaškių, 8 atk. kam.), Georgios Papagiannis 19 (5/8 tritaškių), Nickas Calathesas 14 (3/6 tritaškių, 2/8 tritaškių, 5 atk. kam., 11 rez. perd.), Kostas Papanikolaou 8, Thomasas Walkupas 6 (5 atk. kam.).