ESP GER 18:40
    POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40

Ketvirtadienio vakarą Europos futbolo čempionate uždarė B grupės grandų mūšis. Po nesėkmingo titulą ginančių italų epizodo įsimušant įvartį į savus vartus pergalę 1:0 šventė Ispanijos rinktinė.

Ši pergalė ispanams garantuoja vietą kitame etape.

Mačo pradžioje dominavo ispanai. Jie vieną po kitos kūrėsi progas, o pirmąjį savo smūgį link vartų italai paruošė tik jau per pridėtą pirmo kėlinio laiką.

10-ą ir 24-ą minutę solidžias progas turėjo Alvaro Morata, o 27-ąją minutę gerą perdavimą gavęs Rodri apsisuko ir atliko tolimą smūgį. Jo nelaimei, smūgis kamuolį nukreipė visai šalia kairiojo vartų virpsto.

Nors ispanams gerai sekėsi kurtis progas, tačiau įvarčiais jos nevirto, o kėlinio pabaigoje Rodri užsidirbo geltoną kortelę, kuri reiškė, kad futbolininkas turės praleisti mačą su albanais.

Padovanotas įvartis

Antro kėlinio pradžioje italai susikūrė dvi neblogas progas.

Gianluca Scamacca 51-ą minutę bandė išvesti laisvą komandos draugą į baudos aikštelę, bet Unai Simonas sustabdė kamuolį.

Jau po minutės kitoje aikštės pusėje Pedri gavo puikų Marko Cucurellos perdavimą ir smūgiavo tiesiai į vartus, tačiau jis buvo netikslus.

Galiausiai italų pastangos pavirto pačiu blogiausiu scenarijumi. 55-ą minutę po rikošeto Riccardo Calafiori pasiuntė kamuolį į savus vartus ir padovanojo galimybę ispanams išsiveržti į priekį.

Visgi išsiveržus į priekį Ispanijos apetitas nesumenko, o 71-ą minutę N. Williamsas pademonstravo puikią techniką, kai vienas pats atsidurė prie baudos aikštelės krašto. Visgi jo smūgis kamuolį pasiuntė į vartų virpstą.

Iškalbingi skaičiai

Per pirmą kėlinį ispanai atliko 9 smūgius link vartų ir 4 smūgius į vartų plotą, tuo tarpu italai – vos 1 smūgį link vartų.

Antrajame kėlinyje ispanai ir toliau nuolat atakavo ir atliko 5 smūgius į vartus, tuo tarpu italai vėl – vos 1.

Primename, kad titulą ginantys italai pirmose rungtynėse 2:1 įveikė Albaniją. Priešininkų neišgelbėjo net ir greičiausiai šio turnyro istorijoje pelnytas įvartis.

Tuo tarpu ispanai savo pirmuosius priešininkus kroatus be gailesčio įveikė rezultatu 3:0.

Gražiaus rungtynių epizodai:

******

RUNGTYNIŲ EIGA

2 kėlinys:

90+1 min. Ayoze Perezas perėmė kamuolį, gražiai prasibrovė pro gynybą, bet jo žemą smūgį į vartų vidurį Gianluigi Donnarumma sugebėjo sumaniai atremti.

71 min. Gražus smūgis, bet nesėkmingas užbaigimas. N. Williamsas demonstruoja puikią techniką, kai vienas pats atsiduria prie baudos aikštelės krašto. Visgi jo smūgis kamuolį pasiunčia į vartų virpstą.

60 min. Lamine'as Yamalis atlieka fantastišką smūgį iš toli, tačiau jis skrieja prie pat vartų.

55 min. ĮVARTIS! Smūgiai į savus vartus jau tampa šio čempionato klasika. Šįkart savo šalies vartininką nuginklavo Riccardo Calafiori. Ispanija pirmauja 1:0.

51 min. Gianluca Scamacca bandė išvesti laisvą komandos draugą į baudos aikštelę, bet Unai Simonas sustabdė kamuolį.

Jau po minutės kitoje aikštės pusėje Pedri gavo puikų Marko Cucurellos perdavimą ir smūgiavo tiesiai į vartus, tačiau jis buvo netikslus.

49 min. Danielis Carvajalis smūgiavo, bet kamuolys nepasiekė nė vieno iš jo komandos draugų, o varžovų gynyba išvengė pavojaus.

1 kėlinys:

45+2 min. Rodri dėl antros geltonos kortelės per du mačus praleis kitas rungtynes su Albanais.

45+1 min. Pagaliau italai gavo savo pirmąją progą mušti į vartus. Federico Chiesa gavo perdavimą ir smūgiavo į vartus, tačiau šis smūgis buvo prastas ir skriejo aukštai virš skersinio.

42 min. Fabianas Ruizas gavo gerą perdavimą aikštės krašte, tačiau kamuolį pasiunčia tiesiai Italijos vartų sargui į rankas.

32 min. Nors ir be įvarčių, tačiau ispanai kol kas dominuoja. 62 proc. laiko kamuolio kontrolė priklauso nuo jų ir jie jau serviravo 7 smūgius į vartų plotą. Tuo tarpu italai tokių progų dar neturėjo.

27 min. Gerą perdavimą gavęs Rodri apsisuko ir atliko tolimą smūgį. Jo nelaimei, smūgis kamuolį nukreipia visai šalia kairiojo vartų virpsto.

24 min. Dar viena gera proga A. Moratai. Šis gavo tikslų perdavimą į baudos aikštelę ir smūgiavo, kamuolys žemai riedėjo į vartų vidurį, tačiau italų vartininkas ir vėl sėkmingai jį sulaikė.

10 min. Alvaro Morata perdavė puikų perdavimą Nico Williamsui, tačiau jis praleido puikią progą. Jo pasiųstas kamuolys skrieja šalia dešiniojo virpsto.

2 min. Pedri bandė iškart užpulti varžovų vartus. Jis aukštai iššokęs nukreipė kamuolį link vartų, tačiau Gianluigi Donnarumma pademonstravo puikius refleksus ir sustabdė kamuolį.

Komandų startinės sudėtys:

Niekas ispanams jokios pergales nedovanojo,jie ten visa galva ar net dviejomis galvomis buvo geresni uz italus.Ispanai,kol kas cempionate vienintele rinktine,kuri is tiesu pasiekusi puikia forma ir zaidzia galingai.
Kas čia komentavo? Vienas - tą žinau, iš 15 kapeikų, o kas kitas? - tas, kur vis kartojo ,,Zakagni, Zakagni''. Asile tu, italų kalboje dvigarsis ,,gn'' sktarimas ,,nj'', t.y. ,,Zaccagni'' bus tariama ,,Zakanji'', žioply. Ir paskui taria ispanų žaidėjo vardą - ,,Jose''! TV3, iš kur jūs ištraukėte šitą gadį? - ispanų kalboje ,,Jose'' tariama ,,Chose'' - nesuprantu, kaip šitokį goželį, kuris, prieš komentuodamas rungtynes, net nepasidomi tų šalių, tarp kurių vyks varžybos, kalbomis? Vykite jūs jį lauk nedelsdami ir visiems laikams, nesuprantu, kokia TV3 nauda iš to, kad žiūrovai juokiasi iš TV3 personalo skyriaus kvailumo?