Pirmajame pusfinalyje susitiks Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ komanda ir reguliariojo sezono nugalėtojai Pirėjo „Olympiakos“, o antrosiose „El Clasico“ rungtynėse grumsis Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ ir Madrido „Real“.
Visus mačus tiesiogiai transliuos naujos kartos televizija Go3 ir TV3 Sport kanalas.
Prieš prasidedant svarbiausioms kovoms, naujienų portalas tv3.lt pateikia įdomiausius faktus apie kiekvieną iš finalo ketvertą pasiekusių komandų.
Barselonos „Barcelona“
„Barcelona“ varžysis 17-ajame finalo ketverte. Daugiau pasirodymų – 19 – finalo ketverto eroje, kuri prasidėjo 1988 m., yra turėjusi tik Maskvos CSKA komanda.
„Barcelona“ siekia trečiojo savo Eurolygos čempionų titulo. Prieš tai Barselonos krepšininkai trofėjų kėlė 2003 ir 2010 metais, o 1984, 1990, 1991, 1996, 1996, 1997 ir 2021 metais krito finale ir užėmė antrąją vietą.
Š. Jasikevičius turi šansą tapti ketvirtuoju asmeniu, laimėjusiu Eurolygą kaip žaidėjas ir treneris. Š. Jasikevičius, būdamas žaidėju, laimėjo keturis Eurolygos titulus. Anksčiau tai pavyko padaryti Armenakui Alachachanui, Lolo Sainzui ir Svetislavui Pešičiui.
„Barcelonos“ puolėjas Nikola Mirotičius žais savo šeštajame finalo ketverte. Milošas Teodosičius yra vienintelis kitas žaidėjas, patekęs į šešis finalo ketvertus ir nelaimėjęs trofėjaus, tačiau jis tai padarė septintuoju bandymu.
Rokas Jokubaitis, N. Mirotičius ir Alexas Abrinesas yra trys iš penkių „Kylančios žvaigždės“ trofėjų laimėtojų, dalyvausiančių 2023 m. finaliniame ketverte. N. Mirotičius šį apdovanojimą laimėjo du kartus.
Š. Jasikevičiaus asistentas Tomas Masiulis Eurolygos nugalėtoju tapo būdamas žaidėju. Trofėjų su „Žalgiriu“ jis iškovojo 1999 m.
Pirėjo „Olympiakos“
„Olympiakos" dalyvauja jau 12-ajame finalo ketverte. Paskutinius aštuonis kartus į jį pateko per pastaruosius 14 metų. Pirėjo komanda turi galimybę laimėti ketvirtąjį Eurolygos čempiono titulą, prieš tai tapusi čempione 1997, 2012 ir 2013 m.
Pusfinaliuose „Olympiakos“ demonstruoja 8-3 pergalių ir pralaimėjimų santykį. Tik Tel Avivo „Maccabi“ (10-2) turi geresnį pusfinalių rezultatą.
Kostas Papanikolaou yra dar vienas iš penkių „Kylančios žvaigždės“ trofėjaus laimėtojų šiame finalo ketverte.
Kostas Sloukas turi galimybę laimėti savo ketvirtąjį Eurolygos titulą. K. Sloukas laimėjo du titulus su „Olympiakos“ 2012 ir 2013 m., o 2017 m. vėl iškovojo trofėjų su „Fenerbahče“.
33-ejų graikas taip pat dalyvauja jau devintajame savo finalo ketverte. Tik 12 kartų finalinėse kovose dalyvavęs Viktoras Chriapa yra dalyvavęs daugiau kartų.
Geriausiu sezono treneriu pripažintas Georgios Bartzokas yra vienas iš dviejų Graikijos trenerių, laimėjusių Eurolygą. Jis 2013 m. atvedė į pergalę „Olympiakos“, o kitas tai padaręs treneris yra Dimitris Itoudis (CSKA 2015 ir 2018 m.).
„Olympiakos“ puolėjas Sasha Vezenkovas yra naudingiausias šio sezono Eurolygos krepšininkas vidutiniškai renkantis po 21,2 naudingumo balo. Taip pat jis vidutiniškai pelno ir daugiausiai taškų – 17,2.
Pagal dvitaškių pataikymo procentą „Olympiakos“ užima pirmąją vietą. Jų užfiksuotas rodiklis – 60,1 proc. – yra didžiausias visų laikų varžybų rodiklis.
Monako „AS Monaco“
Monakas dalyvaus savo pirmajame finalo ketverte. Jie yra 29-oji komanda patekusi į finalines kovas nuo 1988 m., kai buvo pasirinktas šis formatas.
„Monaco“ finalo ketvertą pasiekė vos antrajame savo Eurolygos sezone. Anksčiau tokį pasiekimą užfiksavo ir Krasnodaro „Lokomotiv“ 2016 m.
Mike'as Jamesas yra vienintelis „Monaco“ žaidėjas, kuris turi finalo ketverto varžybų patirties. M. Jamesas žaidė 2016 m. finalo ketverte Vitorijos „Baskonia“ gretose.
Jordanas Loydas gali prisijungti prie 11 žaidėjų, laimėjusių NBA ir Eurolygos čempionų titulus. J. Loydas NBA titulą su Toronto „Raptors“ komanda iškovojo 2019 m.
Donatas Motiejūnas gali prisijungti prie išskirtinio „Adidas Next Generation“ turnyrų MVP sąrašo, kurie yra laimėję ir Eurolygos titulą. D. Motiejūnas 2007 m. su Kauno „Žalgiriu“ tapo ANGT MVP. Luka Dončičius yra vienintelis žaidėjas, kuriam anksčiau pavyko pasiekti šį laimėjimą: 2015 m. jis tapo ANGT MVP, o 2018 m. su Madrido „Real“ laimėjo Eurolygą.
Monako klubas šiame sezone pirmauja pagal pataikytus dvitaškius – 22,6 per rungtynes. Jų 833 dvitaškiai metimai užima trečiąją vietą per Eurolygos visą istoriją. Visų laikų rekordą pasiekė „Barcelona“, 2020-2021 m. sezone pataikiusi 855 dvitaškius.
M. Jamesas yra ketvirtas visų laikų Eurolygos rezultatyviausių žaidėjų sąraše. Per 241 karjeros rungtynes jis pelnė 3 903 taškus. Šiame sąraše pirmauja Vassilis Spanoulis, pelnęs 4455 taškus.
Madrido „Real“
„Real“ turi galimybę iškovoti 11-ąjį Eurolygos titulą. Karališkasis klubas pirmauja visų laikų turnyrinėje lentelėje su 10 titulų.
Nuo 1988 m., kai buvo patvirtintas šis finalo ketverto formatas, Madrido komanda finalo ketverte dalyvauja dvyliktą kartą.
Rudy Fernandezas, Sergio Rodriguezas ir Sergio Llullas priklauso 24 žaidėjų sąrašui, laimėjusių Eurolygos, Europos ir pasaulio čempionatų titulus. Visi trys žaidėjai 2015 m. iškovojo Eurolygos titulą su „Real“ ir iki dabar yra komandos sudėtyje.
S. Llullas dalyvauja 9-ajame savo finalo ketverte ir visus kartus prieš tai jis finalo kovose žaidė su Madrido „Real“ klubu. Krepšininkas yra daugiausiai kartų į finalo ketvertą papuolęs ispanas.
S. Llullas ir S. Rodriguezas yra du iš keturių Eurolygos MVP, dalyvaujančių 2023 m. finaliniame ketverte. S. Llullas šį apdovanojimą pelnė 2016-2017 m. sezone, o S. Rodriguezas buvo 2013-2014 m. Eurolygos MVP.
Walteris Tavaresas yra visų laikų blokų lyderis. Jis per 200 rungtynių yra blokavęs 368 metimus.
S. Rodriguezas yra vienintelis Ispanijoje gimęs žaidėjas, kuris laimėjo Eurolygą su ne Ispanijos komanda (2019 m. Maskvos CSKA). Jis taip pat yra vienintelis ispanų žaidėjas, laimėjęs Eurolygą su skirtingomis komandomis.