Net šešios Eurolygos komandos siekia užimti 10-ąją vietą, kuri garantuoja vietą įkrintamosiose varžybose. Šią savaitę pretendentų patekti į kitą turnyro etapą ratas susiaurės. Ekipoms reguliariajame sezone liko sužaisti po trejas rungtynes.

Į 10-ąją poziciją pretenduoja Milano „Armani“, Belgrado „Partizan“, „Valencia“, „Anadolu Efes“ (visi šie klubai turi 14 pergalių ir 17 pralaimėjimų), Miuncheno „Bayern“ ir Kauno „Žalgiris“ (13 ir 18).

Labai arti kelialapio į įkrintamąsias varžybas yra Vitorijos „Baskonia“ (16, 15), kuri rikiuojasi devinta. Ketvirtadienį Ispanijos komanda, kuriai atstovauja Tadas Sedekerskis, namie priims „Anadolu Efes“ krepšininkus. Pirmajame rate „Baskonia“ įveikė Stambulo komandą 87:80. Abu klubai dabar šventė po dvi pergales iš eilės.

Užimti bent šeštąją vietą reguliariajame sezone ir taip išvengti įkrintamųjų varžybų bando Stambulo „Fenerbahce“ (19, 12), kurią treniruoja Šarūnas Jasikevičius. Ši ekipa žengia šešta. Turkijos milžinė penktadienį namie egzaminuos autsaiderį Berlyno ALBA klubą (5, 26). Jei lietuvio auklėtiniai sėkmingai sužais pirmojo etapo pabaigą, gali pakilti net iki antrosios vietos. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse 91:82 triumfavo „Fenerbahce“. ALBA dabar suklupo aštuonis kartus iš eilės.

Panašų tikslą kaip ir „Fenerbahce“ reguliariajame sezone turi Atėnų „Panathinaikos“ (20, 11) su Mariumi Grigoniu. Graikijos klubas užima antrąją vietą. Penktadienį „Panathinaikos“ svečiuose kovos su Bolonijos „Virtus“ (17, 14). Ši ekipa, kuri rikiuojasi aštunta, beveik užsitikrino vietą įkrintamosiose varžybose. Pirmajame rate 90:76 pajėgesni buvo Atėnų krepšininkai.

„Barcelona“ (20, 11), kurios aprangą vilki Rokas Jokubaitis, ketvirtadienį Miunchene galynėsis su vietos „Bayern“. Katalonijos klubas yra ketvirtas ir siekia nenukristi bent laipteliu žemiau, kad turėtų namų aikštės pervarą atkrintamosiose varžybose. Pirmojoje tarpusavio akistatoje „Barca“ bavarus nušlavė net 98:59.

„Žalgiris“ ketvirtadienį savo aikštėje bandys palaužti Milano „Armani“. Abu klubai laimėjo dusyk paeiliui. Suklupę kauniečiai prarastų ir teorinius šansus žengti toliau. Italijoje 83:70 nugalėjo Lietuvos čempionai.

Šią savaitę bus parodytos septynerios Eurolygos rungtynės.