Alexas Pereira „Akmeninės rankos“ – prieš „Čekų samurajų“ Jiri Prochazką. Šios UFC žvaigždės aiškinsis santykius savaitgalį Paradaise (JAV). Tai bus kova dėl pussunkio svorio kategorijos (iki 93 kg) čempiono vardo.

Brazilas A. Pereira yra dabartinis čempionas, o čekas I. Prochazka – buvęs. Pernai jis nusileido A. Pereirai ir dabar sieks revanšo. Šią titulinę kovą tiesiogiai rodys „Go3 Sport“ kanalas. Transliacijos pradžia sekmadienį, birželio 30-ąją – 5.00 val. Iš pradžių bus parodytos keturios įžanginės kovos.

36 metų 193 cm ūgio A. Pereira J. Prochazką nugalėjo praėjusių metų lapkritį ir tapo pussunkio svorio kategorijos čempionu. Tada brazilas čeką įveikė antrajame raunde techniniu nokautu.

Šiemet balandį Brazilijos kovotojas titulą apgynė, kai jau pirmajame raunde nokautavo amerikietį Jamahalą Hillą. Tai buvo trečioji A. Pereiros pergalė iš eilės UFC varžybose. Prieš tai brazilas privertė pasiduoti žinomą lenką Janą Blachowiczių.

Anksčiau A. Pereira kovojo vidutinio svorio kategorijoje (iki 83,9 kg) ir joje Brazilijos atstovas tapo čempionu. 2022 metais jis palaužė charizmatiškąjį Naujosios Zelandijos kovotoją Israelį Adesanyą. Tiesa, jam kitąmet pralaimėjo ir neteko čempiono diržo.

Dar anksčiau buvęs kikboksininkas A. Pereira buvo tapęs prestižinės „Glory“ organizacijos čempionu vidutinio ir pussunkio svorio kategorijose. Jis yra vienintelis iš visų dabartinių kovotojų, kuris triumfavo dviejose svorio kategorijoje ir kikbokso, ir MMA (Mišrių kovos menų) organizacijose.

Brazilas MMA turnyruose iš viso šventė 10 pergalių (8 nokautai), patyrė dvi nesėkmes.

31 metų 193 cm ūgio J. Prochazka UFC pussunkio svorio kategorijos karaliumi tapo 2022-aisiais. Tada jis laimėjo prieš kitą Brazilijos sportininką – Gloverį Teixeirą. Paskui čekas neatsilaikė prieš A. Pereirą, o pastarojoje akistatoje šių metų balandį antrajame raunde pasiuntė į nokautą Aleksandarą Rakičių iš Austrijos.

J. Prochazka, kuris turi gerokai daugiau patirties MMA varžybose nei A. Pereira, mišrių kovos menų turnyruose laimėjo 30 kovų (26 nokautai), suklupo keturis sykius.