• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pekino olimpinėms žaidynėms artėjant link pabaigos, sportininkai jau skaičiuoja, kiek olimpinių medalių pavyks parsivežti namo. Būtent iškovotų olimpinių medalių skaičius lemia ir tai, kokio dydžio piniginė dovana bus skirta sportininkams. Jau dabar skaičiuojama, kurios šalys moka daugiausiai pinigų savo atletams.

Pekino olimpinėms žaidynėms artėjant link pabaigos, sportininkai jau skaičiuoja, kiek olimpinių medalių pavyks parsivežti namo. Būtent iškovotų olimpinių medalių skaičius lemia ir tai, kokio dydžio piniginė dovana bus skirta sportininkams. Jau dabar skaičiuojama, kurios šalys moka daugiausiai pinigų savo atletams.

REKLAMA

Portalas cnbc.com rašo, kad šiuo metu jau išdalinta daugiau kaip 200 skirtingų olimpinių medalių.

Būtent kova dėl medalio yra viena svarbiausių užduočių olimpiniams sportininkams. Įgyvendinus užsibrėžtus tikslus ir iškovojus medalius, šalis sulaukia išskirtinio dėmesio, tad tai taip pat yra reprezentacinė misija.

Visgi ne tik šalies didybės demonstravimas medalių skaičiumi yra svarbiausias. Kai kuriems sportininkams iškovoti medaliai gali reikšti piniginius bonusus, o taip pat kai kuriais atvejais ir milijoninius sandorius su rėmėjais. 

REKLAMA
REKLAMA

Nors Tarptautinis olimpinis komitetas sportininkams už iškovotus medalius atskiro piniginio prizo nesuteikia, tai atlieka daugelis skirtingų valstybių, kurių atstovai sumoka savo šalies sportininkams už tai, kiek žiemos ar vasaros olimpinėse žaidynėse buvo laimėta medalių. 

REKLAMA

CNBC sudarė atskirą valstybių sąrašą, kuriame matyti, kokio dydžio premijos yra sumokamos sportininkams už olimpinėse žaidynėse iškovotų medalių skaičių.  

REKLAMA
REKLAMA

Surinkta informacija atskleidžia, kad JAV olimpinis bei parolimpinis komitetas savo šalies sportininkams už kiekvieną iškovotą aukso medalį skiria 37,5 tūkst. dolerių premiją (beveik 33 tūkst. eurų premija – red. past.).

Laimėjus sidabro ir bronzos medalį, premijos suma mažėja. Štai už sidabro medalį išmokama 22,5 tūkst. dolerių (beveik 20 tūkst. eurų premija), o bronzos – 15 tūkst. dolerių (daugiau kaip 13 tūkst. eurų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažnu atveju gaunamos premijos nėra apmokestinamos papildomais mokesčiais, išskyrus tuos atvejus, jeigu bnedrosios pajamos viršija 1 mln. dolerių. 

Be kita ko, JAV sportininkai gauna ir dar daugiau nuolaidų, pavyzdžiui, apmokamą sveikatos draudimą, galimybę gauti aukščiausio lygio medicinos įstaigų specialistų pagalbą, tam tikra paramą studijoms.

Šiemet JAV į Pekiną atsiuntė daugiau kaip 200 sportininkų, o vasaros olimpinių žaidynių metu šios šalies atletai į šalį parvežė 39 aukso, 41 sidabro ir 33 bronzos medalius.

REKLAMA

Dovanoja nemokamas keliones ir namus

Visgi dalis valstybių skiria ir dar didesnes pinigines premijas savo šalies sportininkams, jeigu šie sugeba išplėšti pergales skirtingose rungtyse. Dalis ekspertų tikina, kad tokiu būdu yra siekiama išplėtoti sportinę kultūrą šalyje. 

Štai Singapūras aukso medalių laimėtojams sumoka 20 kartų daugiau nei JAV savo šalies atletams.

Nors Singapūro sportininkai, kurie sugeba iškovoti aukso medalį, gali gauti 737 tūkst. dolerių (daugiau kaip 648 tūkst. eurų), tokia dovana yra apmokestinama papildomais mokesčiais, be to, laimėtojai turi dalį pinigų skirti nacionalinėms sporto asociacijoms tam, kad būtų treniruotėse būtų galima tobulėti.

REKLAMA

Tuo metu Kazachstanas už savo sportininkams sumoka apie 250 tūkst. dolerių (daugiau kaip 219 tūkst. eurų), Italija skiria apie 213 tūkst. dolerių (daugiau kaip 187 tūkst. eurų), Filipinai maždaug 200 tūkst. dolerių (daugiau kaip 175 tūkst. eurų).

Tačiau kai kurių valstybių atletai sulaukia ne tik piniginių dovanų – štai filipiniečių sportininkei Hidilyn Diaz iškovojus aukso medalį, buvo padovanoti du namai, taip pat galimybė nemokamai keliauti lėktuvu visą likusį gyvenimą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors kai kam gali atrodyti, kad sportininkų gaunami piniginiai prizai už medalius yra itin dideli, tačiau atletų pasiruošimas olimpinėms žaidynėms reikalauja itin didelio atsidavimo, o patys sportininkai didžiąją laiko dalį praleidžia treniruotėse, taip aukodami savo laisvalaikį. 

Be to, kai kurios sporto šakos reikalauja itin didelių finansų ne tik tam, kad būtų sukurta galimybė treniruotis prieš varžybas, bet ir įrangos pirkimui. Dažnas atletas, siekdamas olimpinės svajonės, taip pat dirba įvairius papildomus darbus. 

Tiesa, yra ir tokių sportininkų, kurie pasirašo milijoninės vertės kontraktus su rėmėjais, tačiau pastebima, kad tokie atvejai yra itin reti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų