SVK ROU 18:40
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 21:40
    CZE TUR 21:40

Trečiadienį baigėsi pasakiškas Latvijos rinktinės žygis pasaulio čempionate. Tik ketvirtajame kėlinyje vokiečiams rezultatu 81:79 nusileidę latviai padovanojo varžovams kelialapį į pusfinalį.

Po nesėkmingų dviejų vokiečių metimų kamuolį atsikovojo ir pirmuosius taškus pelnė Rolandas Šmitas (0:2). Andreasas Obstas vėliau visgi pataikė gražų tritaškį, o R. Šmitas pridėjo dar vieną tašką baudos metimu (3:3).

Vokiečiams kamuolys skraidė pro šalį, o tuo puikiai naudojosi Latvijos rinktinė, kuri prabėgus pusei kėlinio turėjo 10 taškų pranašumą (3:13).

Nors po minutės pertraukėlės vokiečiai grįžo ir sukūrė sėkmingesnę atkarpą, Latvija priartėti varžovams neleido. Davis Bertanis smeigė trečią taiklų tritaškį ir atstumas išliko 8 taškai (8:16).

Po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik 3 taškai (13:16).

Antrąjį kėlinį atidarė vokiečiai, o galingas Moritzo Wagnerio dėjimas išvedė komandą į priekį (17:16). M. Wagneris vėliau pataikė abi baudas ir padidino atstumą iki 5 taškų, tačiau A. Gražulis atsakė dvitaškiu ir persvara vėl sutirpo iki vieno metimo (25:22).

Šiandien tarsi nesavas aikštelėje buvo Dennisas Schroderis, kuris iš 9-ių metimų iki ilgosios pertraukos nepataikė nei vieno. Tokia situacija puikiai naudojosi latviai ir po A. Žagaro metimo jie vėl šiek tiek išsiveržė į priekį (30:31).

Į ilgąją pertrauką komandos išėjo tik su dviejų taškų skirtumu (36:34).

Trečiame kėlinyje D. Bertanis pratęsė savo koncertą ir jau pirmomis sekundėmis pelnė dar vieną tritaškį su pražanga (36:38).

D. Schroderis tik iš 13-o karto pataikė pirmąjį savo metimą, tačiau kitas tritaškis vėl skriejo pro šalį (43:45). Praėjus pusei kėlinio dar vienas nuostabus A. Žagaro metimas išlygino rezultatą, tačiau tuo pačiu atsakė ir F. Wagneris (53:50).

Prieš lemiamą kėlinį tarp komandų išliko minimali persvara 62:59.

Paskutinį ketvirtį tarsi ant sparnų pradėjo vokiečiai ir iškart atitrūko dviženkle persvara (70:59). Vokietija jau turėjo ir 14 taškų persvarą, tačiau ją sušvelnino R. Šmito ir A. Žagaro tritaškiai (74:66).

Net keli latvių tritaškiai iš eilės nepasiekė tikslo ir likus kiek daugiau nei dviem minutėms persvara liko 10 taškų (79:69). Visgi latviai nėra nusiteikę pasiduoti ir per keliasdešimt sekundžių komandas vėl skyrė tik du taškai (79:77).

Tragiškai šiame mače žaidė Dennisas Schroderis, kuris per 30 minučių įmetė 9 taškus (4/26 metimai), suklydo 4 sykius ir surinko net minus 10 naudingumo balų.

Vokietijos rinktinė: Franzas Wagneris 16 (8 atk. kam.), Andreasas Obstas 13 (3/6 tritraškiai), Mortizas Wagneris 12, Johannesas Thiemannas 10 (7 atk. kam.), Danielis Theisas (8 atk. kam.) ir Dennisas Schroderis (4/26 metimai) po 9.

Latvijos rinktinė: Artūras Žagaras 24 (4/8 tritaškiai, 8 rez. perd., 24 naud. bal.), Davis Bertanis 20 (6/13 tritaškiai), Rolandas Šmitas 14 (8 atk. kam.), Andrejus Gražulis 8 (5 atk. kam.), Radionas Kurucas 7 (10 atk. kam.).

Pagarba latviams. Puikiai sukovojo. Matosi kad ir trenerį turi.
Kad tik Lietuva su Latvija nesusitiktu. Vėl minus 20 būtų.