• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojoje Britanijoje pastaruoju metu labai suaktyvėjo diskusijos, ar reikia leisti translyčiams dalyvauti profesionalaus sporto varžybose su moterimis, ar ne.

Didžiojoje Britanijoje pastaruoju metu labai suaktyvėjo diskusijos, ar reikia leisti translyčiams dalyvauti profesionalaus sporto varžybose su moterimis, ar ne.

REKLAMA

Šias diskusijas išprovokavo Emily Bridges atvejis. Anksčiau ji buvo žinoma kaip Zachas Bridgesas ir netgi pasiekė Didžiosios Britanijos jaunimo rekordą 25 mylių (apie 40 km) distancijoje.

E.Bridges hormonų terapiją pradėjo pernai, sumažino testosterono lygį organizme ir pagal taisykles galėtų varžytis su moterimis. Visgi, dėl nesusipratimo su registracija, E.Bridges paskutinę akimirką buvo neleista dalyvauti Didžiosios Britanijos moterų omniumo čempionate.

E.Bridges po tokio sprendimo pareiškė, kad yra „demonizuojama“ tik todėl, kad yra translytė, nors dar nė sykio nesivaržė su moterimis. Pranešama, kad ši situacija privertė tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) vadovus susisiekti su kitomis tarptautinėmis sporto federacijoms ir aptarti galimas griežtesnes taisykles translytėms sportininkėms.

REKLAMA
REKLAMA

Neabejingas šiai istorijai liko ir Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas.

„Aš nemanau, kad vyrais gimę žmonės turėtų varžytis su moterimis. Gal tai ir skamba kontroversiškai, bet manau, kad tai logiškas pareiškimas. Aš taip pat manau, kad ligoninėse, kalėjimuose ar persirengimo kambariuose turi būti skirtos atitinkamos erdvės tik moterims. Jei dėl tokios mano nuomonės kils nesutarimų, tuomet mes turime tai išspręsti.

REKLAMA

Tai nereiškia, kad esu abejingas žmonėms, norintiems pasikeisti lytį. Žinau, kad tai jautrus klausimas, kurio neišspręsime vienu įstatymu. Reikia priimti gerai apgalvotus sprendimus“, – sakė B.Johnsonas.

Šalies premjerui atsaką pateikė LGBTQ+ bendruomenei labdarą renkanti „Stonewall“ organizacija: „Translyčiai nusipelnė tokių pat teisių, kaip ir visi kiti žmonės. Draudimas jiems dalyvauti sporto varžybose būtų iš esmės neteisingas. Tai yra sudėtingas klausimas ir mums šioje srityje vis dar trūksta mokslinių įrodymų. Raginame nenaudoti tokios griežtos retorikos, nes tai gali priversti translyčius atsisakyti mylimo sporto“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų