CAS kiek anksčiau paskelbė, kad taisyklės, kurios verčia moteris dirbtinai sumažinti natūralų testosterono kiekį organizme, nepažeidžia sportininkės teisių.
„Esu labai nusivylusi tokiu sprendimu, – sakė 29 metų atletė. – Atsisakau leisti „World Athletics“ liepti man kažką vartoti ar neleisti man būti tuo, kuo esu. Tokių moterų pašalinimas iš varžybų arba vertimas žaloti mūsų sveikatą yra klaidingas."
Pasaulio lengvosios atletikos federacijos 2018 metais priimtos taisyklės draudžia sportininkėms su natūraliai didesniu testosterono kiekiu varžytis su kitomis moterimis. Joms kartu rungtyniauti bus leistas tik tada, kai šio hormono kiekis organizme yra sumažinamas specialiais preparatais ar kitais būdais.
Ši taisyklė galioja rungtims nuo 400 m iki mylios. C. Semenya, esant tokiai situacijai, negalėtų varžytis savo mėgstamoje 800 m bei 1500m bėgimo rungtyse.
Anot jų, tai nėra nukreipta prieš C. Semenya, tiesiog norima visoms suteikti lygiateisiškumo principą. Medikai dar kiek anksčiau yra nustatę, kad testosterono kiekis C. Semenya organizme yra netipiškai moteriai didelis. Tačiau jis moteris organizme atsirado natūraliai. Pagal praėjusiais metais taisykles, ji varžytis galėtų tik tada, jei jos organizme testosterono kiekis vaistais ar kitais būdais būtų sumažintas iki vidutiniško moteriai.
C. Semenya dėl visos šios situacijos jau praleido Dohoje vykusį 2019 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionatą. Iškyla rimta grėsmė, kad ji negalės dalyvauti ir 2021-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse.