Didžiosios Britanijos komandos maratono bėgikė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse įveikė varginančią rungtį per mažiau nei tris valandas, nors bėgdama patyrė kojos lūžį.

Rose Harvey BBC pasakojo, kad sunkiai treniravosi ir į žaidynes atvyko būdama geriausios savo gyvenimo formos.

31 metų mergina, kuri šiuo metu vaikšto su ramentais, dabar sako, kad jos laukia naujas iššūkis – kaip per tris savaites atsistatyti iki savo vestuvių.

R. Harvey bėgo per „agoniją“ ir finišavo 78-oje vietoje, pasiekusi 2:51:03 val. laiką. Auksą iškovojo olandė Sifan Hassan, pasiekusi olimpinį rekordą – 2:22:55 val.

Didžiosios Britanijos sportininkė sakė, kad maždaug ties trečiu kilometru jai tapo aišku, kad klubo sąnaryje ji jautė neįprastą skausmą. Galiausiai ji kirto finišo liniją su stresiniu šlaunikaulio lūžiu.

„Įkalnės visiškai nepadėjo, nusileidimai buvo tiesiog agonija, ir viskas darėsi vis blogiau ir blogiau. Įpusėjus distancijai žinojau, kad bus neįtikėtinai skausminga“, – sakė bėgikė.

„Olimpinė energija buvo tai, kas mane skatino eiti iki finišo linijos. Bet kuriose kitose lenktynėse būčiau sustojusi, nes negalėjau bėgti taip, kaip įprastai ir skausmas buvo labai stiprus, bet aš tiesiog privalėjau pasiekti finišą, privalėjau įveikti olimpinį maratoną“, – pridūrė olimpietė.