POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Prasidėjo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Birželio 13-16 d. Segede (Vengrija) vykstančiose Senojo žemyno pirmenybėse dėl 31 medalio komplekto kovoja daugiau negu 500 baidarininkų ir kanojininkų iš 36-ių valstybių.

6

Lietuvos rinktinei Europos čempionate atstovauja dešimt įgulų. Tarp jų – visos trys Paryžiaus olimpinėms žaidynėms besiruošiančios įgulos. Pirmą čempionato dieną kelialapius į finalą iškovojo net keturios Lietuvos įgulos.

Pirmieji iš olimpiečių Europos čempionate prie starto linijos stojo keturvietę baidarę irkluojantys Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja. 500 m distanciją per 1 min. 21,59 sek. įveikę lietuviai tapo atrankos plaukimo nugalėtojais ir iškovojo tiesioginį kelialapį į finalą. Artimiausius persekiotojus lietuviai aplenkė 0,257 sek.

„Kiekvieną kartą mes dar ieškome tinkamiausio plaukimo. Jaučiame, kad tobulėjame ir vis labiau vienas kitą suprantame. Po pasaulio taurės varžybų išanalizavome savo klaidas ir šiandien jau buvo greitesnis plaukimas. Netgi mažiau jėgų išnaudojome, nes mūsų irklavimas buvo efektyvesnis negu sezono pradžioje. Po finišo su komandos draugais aptarėme, kad pavyko kontroliuoti situaciją ir distanciją įveikėme taip, kaip planavome ir kaip norėjome“, – atrankos plaukimą komentavo A. Seja.

Europos čempionatas baidarininkams yra paskutinė repeticija tarptautinėse varžybose prieš Paryžiaus olimpines žaidynes. Baidarių ir kanojų sprinto varžybos Paryžiuje prasidės rugpjūčio 6 dieną.

„Europos čempionate siekiame aukščiausių tikslų ir kaip visada, norime pasiekti maksimumą. Bet treneris mus ramina, sakydamas, kad čia yra tik kelias olimpinių žaidynių link ir Europos čempionatas nėra pats svarbiausias šių metų startas. Bet mums kiekvienas startas yra svarbus, susikaupimas yra pilnas ir niekaip nepavyksta atsipalaiduoti netgi ne itin reikšmingose varžybose. Pasirengimo laikotarpiu turėjome labai sunkias treniruotes ir netgi nebuvo atsistatymo treniruočių. Nežinome kaip tai atsilieps Europos čempionate, ar užteks jėgų čia kovoti dėl aukščiausių vietų. Bet mums svarbiausia, kad visas treniruotėse įdėtas darbas duotų rezultatą olimpinėse žaidynėse“, – sakė A. Seja.

Europos čempionato atrankos plaukimą įveikė ir olimpietis Andrejus Olijnikas. Vienviečių baidarių 1000 m rungtyje A. Olijnikas nuotolį įveikęs per 3 min. 45,414 sek. ir užėmęs septintą vietą pateko į pusfinalį. Į finalą tiesiogiai iškopė tik plaukimo nugalėtojas.

Trečia Lietuvos olimpiečių įgula Europos čempionatą pradės ketvirtadienį vakariniame plaukime. Olimpinį kelialapį turintys M. Maldonis ir A. Olijnikas startuos dviviečių baidarių 500 m atrankos plaukime.

Sėkmingai Europos čempionatą pradėjo titulą ginantis Henrikas Žustautas. Vienviečių kanojų 200 m distancijoje praėjusių metų Europos čempionas atrankos plaukime finišo liniją kirto per 40,081 sek. ir užėmęs antrą vietą iškart pateko į finalą.

Dviviečių kanojų 200 m distancijoje H. Žustautas kartu su Vadimu Korobovu atrankos plaukime užėmė penktą vietą (38,068 sek.) ir toliau varžysis pusfinalyje. Į finalą pateko trys greičiausios kanojos. H. Žustautas ir V. Korobovas dalyvaus ir dviviečių kanojų 500 m rungtyje.

Atrankos plaukimą laimėjo baidarininkas I. Navakauskas. Vienviečių baidarių 200 m varžybose I. Navakauskas finišo liniją kirto per 34,981 sek. ir įtikinamai aplenkė artimiausius persekiotojus bei iškovojo tiesioginį kelialapį į finalą.

Į dar vieną finalą pateko ir A. Seja kartu su S. Maldoniu. Lietuvių duetas dviviečių baidarių 200 m atrankos plaukime užėmė trečią vietą (32,409 sek.) ir nugvelbė paskutinį kelialapį į finalą.

Kanojininkas Andrius Jančukovičius startavo vienviečių 1000 m distancijoje. Atrankos plaukime A. Jančukovičius nuotolį įveikė per 4 min. 12,184 sek., liko aštuntas ir kovą tęs pusfinalyje. Šiandien atrankos varžybose startuos ir Viktoras Čaplinskis, dalyvausiantis vienviečių 500 m distancijoje.

Penktadienį vyks Europos čempionato pusfinaliai ir kai kurių rungčių finalai. Daugiausia finalų laukia šeštadienį ir sekmadienį.

Per visą istoriją Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai Europos čempionatuose yra iškovoję net 39 medalius – 14 aukso, 10 sidabro ir 15 bronzos.