Beprotiškas vakarėlis užsikūrė anksti, stadione skambėjo dainos, o iki naktinio klubo atmosferos trūko tik diskotekos šviesų.
Nors lietuvis akivaizdžiai mėgavosi „Stade de France“ stadione ir dažnai linguodavo į taktą skambančios muzikos akordais, tačiau kalbėdamas po pasirodymo portalo tv3.lt žurnalistams neslėpė apmaudo dėl pasiekto rezultato.
„Kai žiūri į rezultatus, į statistiką atrodo galėjau dar dadėti, bet negalėjau... (juokiasi). Atidaviau viską, ką turėjau ir dar truputį, nes paskutinį ėjau mesti jau su skaudančiu keliu, su skaudančia nugara ir sakiau, dzin, nuplyš kas nors, bet vis tiek mesiu... Geriausią metimą padariau, aišku, nieko jis nepakeitė, bet čia kas šiandien įvyko šitose varžybose ir kaip visi sumėtė, čia buvo istorinės olimpinės žaidynės, net ir tuos 66 cm, kuriuos aš numečiau, tai eilę metų buvo 4,5,6 vietos, pasaulio čempionate antros vietos metimas“, – pakilusiu lygiu negalėjo atsistebėti trečioje olimpiadoje dalyvavęs A. Gudžius.
Užsienio komentatoriai kraipė galvas
Mykolas Alekna lyderiu tapo po pirmo metimo (68,55 metro). Vėliau lietuvį trumpam aplenkė australas Matthew Denny, o trečiuoju metimu M. Alekna diską sviedė dar toliau (69,97) ir pagerino beveik 20 metų gyvavusį tėčio Virgilijaus olimpinį rekordą (69,89).
Trumpam stadionas nuščiuvo, o po Mykolo metimo už galvos griebėsi net užsienio sporto kanalų komentatoriai.
Tačiau lietuvišku prakaitu nulietą pasiekimą netrukus aukštyn kojomis apvertė 25-erių jamaikietis Roje Stona, pačiu laiku driokstelėjęs geriausią asmeninį karjeros rezultatą, pranokusį net M. Aleknos kątik pagerintą rekordą. JAV studijuojantis atletas diską nusviedė lygiai 70 m, taip sukurdamas didžiulę įtampą iki tol lyderiavusiam lietuviui, kuris netikėtai buvo priverstas vytis savo varžovą.
„Matėte, kosmosas, du skirtingi sportininkai gerino olimpinį rekordą. Trečia vieta 69 metrai... Ne ne, aš esu ten, kur ir turiu būti. Džiaugiuosi, kad pakliuvau į tikrąjį finalą, aštuntuką, tikrai atidaviau viską, ką galėjau ir dar truputį“, – galvą prieš jaunuosius disko metikus nulenkė A. Gudžius.
A. Gudžiaus geriausias metimas:
Svarstys, ar verta bandyti sudalyvauti dar vieneriose žaidynėse
Po paskutinio metimo A. Gudžius stadione keliais žodžiais persimetė su olimpiniu čempionu Danieliu Stahliu, kuris buvo toli gražu nuo savo ankstesnio pasiekimo Tokijo žaidynėse. Švedas galiausiai liko vos 7-as (66,95 m.).
„Nusprendėme, kad jeigu taip toliau, kad paskutinė olimpiada (juokiasi). Nes neįmanoma, neįmanoma su šitais vyrais kaip lygiam su lygiu kovoti. Turiu nusilenkti ir sakyti jiems: taip, dabar jau jūsų era, mes jau turime užleisti vietą“, – galvą kraipė ir pokalbio detales su patyrusiu švedu atskleidė buvęs pasaulio čempionas.
Po pirmojo bandymo A. Gudžius trumpam buvo šeštas, tačiau netrukus pasipylė vienas už kitą geresni metimai.
Prieš finalą lažybininkai R.Stonos galimybes laimėti auksą vertino maždaug 0,5 proc. Jamaikietis iki šiol neturėjo jokių stambesnių varžybų medalių.
Pasak lengvaatlečio, itin skaudu, kad M. Aleknai išsprūdo tokia proga iškovoti olimpinį auksą, nuo tiesioginio konkurento atsilikus vos 3 centimetrais.
Trečiąją vietą išplėšė australas Matthew Denny, kuris geriausiu bandymu įrankį numetė 69,31 m.
„Skauda, skauda ir dar kaip, jūs įsivaizduokite, 3 centimetrais olimpinis auksas... Aš dviem centimetrais laimėjau pasaulio čempionatą, tada švedui skaudėjo, dabar Mykolui taip pat skauda, čia yra kosmosas. Kokio bebūtų amžiaus jamaikietis, panašaus amžiaus ir ką jie išdarinėja olimpinėse žaidynėse, uždaram stadione, metimai po 70 metrų, čia tikrai visi trys nusipelnė olimpinių medalių ir nemanau, kad šį kartą verta skirstyti, kas auksą laimėjo, kas bronzą laimėjo, realiai ten turėjo būti trys auksai su tokiais pasirodymais, neturėtų būti čia nei sidabro, nei bronzos“, – šyptelėjo disko metimo veteranas.
Įspūdingą disko metimo finalą žiūrėkite čia: