Pirmosiose Europos futbolo čempionato C grupės rungtynėse susitiko Slovėnijos ir Danijos rinktinės. Antrame kėlinyje pelnytas įvartis slovėnams padovanojo svarbias lygiąsias ir komandos sužaidė 1:1.

Pirmą rungtynių įvartį danai pelnė 17-ą minutę, kai Jonas Windas perdavė kamuolį Christianui Eriksenui, kuriam dar praeitame čempionate rungtynių metu buvo sustojusi širdis. Šis iš arti smūgiavo į kairįjį apatinį kampą, palikdamas vartininką bejėgį (1:0).

Po keleto minučių Slovėnijos futbolininkas Erikas Janza po kampinio smūgiavo iš aikštės krašto, bet jo smūgį nublokavo vienas iš besiginančių žaidėjų.

Danai susikūrė dar pora progų, tačiau jos įvarčiais nepavirto. 43 min. Ch. Eriksenas gavo tikslų perdavimą aikštelėje ir iš karto smūgiavo į vartus, tačiau smūgis praskriejo virš skersinio.

Svarbus įvartis

Po pertraukos vėl siautėjo puikias progas gavęs Ch. Eriksenas. 56-ą minutę jis iš laisvo smūgio skersavo kamuolį į baudos aikštelę, bet slovėnų gynyba pašalino pavojų.

Rezultatą pakeitė 77 minutę sėkmingas Eriko Janza išpuolis. Slovėnas smūgiavo iš aikštės krašto, kamuolys atsimušė į Danijos futbolininką Kasperį Schmeichelį, tačiau vėliau atsidūrė vartų tinkle. Rezultatas tapo lygus – 1:1.

Iki rungtynių pabaigos abi komandos dar bandė persverti rezultatą, tačiau po švilpuko rezultatas rodė pirmąsias šio čempionato lygiąsias.

Mače Danijos futbolininkai fiksavo geresnę statistiką. 64 proc. jie išlaikė kamuolio kontrolę, didesnis ir jų tikėtinų įvarčių (xG) rodiklis – 1,85 prieš 1,14.

Primename, kad C grupėje šiandien taip pat susikaus Anglijos ir Serbijos rinktinės. Mačas prasidės 21.40 val., jį tiesiogiai transliuos TV3 ir tv3.lt.

Mačo transliaciją rasite naujienos viršuje, o visas „Euro 2024“ naujienas galite sekti specialiame polapyje

Gražiausios rungtynių akimirkos:

*****

RUNGTYNIŲ EIGA

2 kėlinys:

85 min. Ž. Celaras už varžovo laikymą buvo baudžiamas geltona kortele, tačiau toks jo veiksmas sustabdė greitą danų ataką.

77 min. ĮVARTIS!!! Slovėnai pagaliau išnaudojo savo progą. Erikas Janza smūgiavo iš aikštės krašto, kamuolys atsimušė į Danijos futbolininką Kasperį Schmeichelį, tačiau vėliau atsidūrė vartų tinkle. Rezultatas lygus – 1:1.

74 min. A. Sporaras gavo kamuolį po standartinės situacijos ir iš karto smūgiavo iš arti į vartų kampą, tačiau netaikliai. Vėliau paaiškėjo, kad bet kokiu atveju būtų fiksuojama nuošalė.

65 min. Rasmusas Hojlundas gavo perdavimą į baudos aikštelę ir iš karto smūgiavo į vartų vidurį, bet Janas Oblakas puikiai su tuo susidorojo.

56 min. Puikias progas gaunantis Ch. Eriksenas iš laisvo smūgio skersavo kamuolį į baudos aikštelę, bet slovėnų gynyba pašalino pavojų.

52 min. Andražas Sporaras kovoje dėl kamuolio ilgokai buvo pargriuvęs aikštelėje, tačiau po VAR peržiūros teisėjas baudos neskyrė.

1 kėlinys: Slovėnija 0:1 Danija

43 min. Ch. Eriksenas gavo tikslų perdavimą aikštelėje ir iš karto smūgiavo į vartus, tačiau smūgis praskriejo virš skersinio.

40 min. A. Bahas gavo gražų Morteno Hjulmando perdavimą į baudos aikštelę, bet vienas iš gynėjų drąsiai perėmė kamuolį.

22 min. Slovėnijos futbolininkas Erikas Janza po kampinio smūgiavo iš aikštės krašto, bet jo smūgį nublokavo vienas iš besiginančių žaidėjų.

17 min. ĮVARTIS!!! Jonas Windas perdavė kamuolį Ch. Eriksenui, kuris iš arti smūgiavo į kairįjį apatinį kampą, palikdamas vartininką bejėgį (1:0).

9 min. Alexanderis Bahas netiksliai pasiuntė kamuolį link vartų ir uždirbo savo komandai kampinį. Visgi Christiano Erikseno kampinį nesunkiai atrėmė varžovai ir pavojingos situacijos sukurti nepavyko.

Rezerviniu teisėju šiandien Danijos ir Slovėnijos mače yra paskirtas ir lietuvis Donatas Rumšas.