Dabar buvo pasiektas dar vienas svarbus etapas – pirmasis pacientas, dalyvavęs II fazės „BioNTech“ mRNR vakcinos nuo vėžio tyrime, gavo pirmąją skiepo dozę. Kandidatas tapti vakcina „BNT111“ bus derinamas su esamu imunoterapijos vaistu ir bus siekiama kovoti su tam tikros rūšies progresavusia melanoma.
Tyrimas yra atviras (tiek mokslininkai, tiek dalyviai žino, kurie yra kontrolinė, kurie yra eksperimentinė grupė) ir atsitiktinis, jame dalyvauja 120 pacientų. Jame bus įvertintas bendras „BNT11“ atsako dažnis vartojant kartu su cemiplimabu (prekės ženklas „Libtayo“), taip pat gydymo trukmė ir saugumas.
Nepaisant daug žadančių I fazės tyrimo rezultatų, tikimasi, kad gydymas sukels stiprų ir saugų antikūnų atsaką.
„Mūsų vizija yra „įkinkyti“ imuninės sistemos galią kovai su vėžiu ir infekcinėmis ligomis. Mums pavyko parodyti mRNR vakcinų potencialą kovojant su COVID-19. Mes neturime pamiršti, kad vėžys taip pat kelia visuotinę grėsmę sveikatai, netgi dar blogesnę nei dabartinė pandemija“, – sakė „BioNTech“ įkūrėjas ir vyriausiasis medicinos pareigūnas Özlemas Türeci.
„BNT111“ jau parodė palankų saugumo profilį ir skatinančius išankstinius rezultatus ankstyvojo klinikinio vertinimo metu. Pradėjus pacientų gydymą II fazės tyrime, mes esame raginami tęsti pradinę užduotį, kad suprastume mRNR vakcinos potencialą gydant vėžiu sergančius pacientus“, – pasakojo Ö. Türeci.
„BNT111“ yra eksperimentinis priešvėžinis mRNR gydymas, „BioNTech“ „FixVac“ platformos dalis. Ši platforma apima daugybę imunoterapijos procedūrų, kuriose ląstelėms nurodoma sukurti bendrus vėžio tipų antigenus, skiriamus pacientams, taip bandant paskatinti imuninę sistemą gaminti antikūnus prieš juos.
Tokiu būdu imuninė sistema „išmokoma“ naikinti navikus prieš jiems tampant problematiškais. „BNT111“ yra pažangiausias gydymas „FixVac“ kanale ir nusitaiko į keturis antigenus – mažiausiai vieno iš šių antigenų yra daugiau nei 90 procentų metastazavusiuose melanomos atvejuose.
Kartu su „BNT111“, „BNT112“ (eksperimentinis gydymas prieš kastracijai atsparų prostatos vėžį, šiuo metu yra 1 fazės bandymuose) ir „BNT113“ (kitas mRNR gydymas nuo ŽIV teigiamų galvos ir kaklo vėžio, taip pat 1 fazės bandymuose) yra testuojami tolesnėje „BioNTech“ mRNR platformoje. Tokios vakcinos gali sukelti didžiulius sudėtingo ir išplitusio vėžio išgyvenamumo šuolius.