Toks pasirinkimas tikrai nėra finansiškai naudingas sprendimas, kadangi rizikuojama sirgti ilgiau ir dažniau. Be to, toks elgesys – didelė rizika užkrėsti kitus.
Taigi, ką rekomenduojama daryti tais atvejais, kai susergate patys ar suserga jūsų vaikai? Pirmiausia – būti atsakingiems ir sąmoningiems. Esant galimybei, vertėtų pagalvoti apie kelių dienų darbą iš namų. Jeigu tokios galimybės nėra, patartina pasiimti nedarbingumo pažymėjimą.
„Sodra“ šiuo metu padengia dalį draudžiamųjų darbuotojo pajamų, kai suserga jis pats ar slaugo sergantį šeimos narį.
Minėti sprendimai taikomi jau susirgus įprastomis žiemą užklumpančiomis ligomis, tačiau apie savo sveikatą ir sudėtingesnių susirgimų atvejus vertėtų pagalvoti gerokai anksčiau.
Ekspertai pastebi, kad sunkių ligų ar nelaimingų atsitikimų metu mažiausius finansinius nuostolius patiria tie, kurie iš anksto yra pasirūpinę savo gyvybės draudimu.
Laidoje kalbinta tarptautinėje telekomunikacijų įmonėje pardavimų vadovės pareigas einanti Rima Tamošiūnaitė džiaugiasi, kad šiandien dirba ten, kur vadovai ir kolegos skatina sąmoningą požiūrį į ligas, sudaro tinkamas sąlygas sveikti ir dirbti nuotoliniu būdu tiek sergant pačiai, tiek susirgus mažametei dukrai.
Vis dėlto, gyvenimas – nuspėjamas, darbas – ne amžinas, o valstybės parama – ne visada įmanoma, tad sunkių ligų ir nelaimingų atsitikimų atvejams moteris, kiek tai įmanoma, ruošiasi pati. Pašnekovė tikina, kad kiekvieną mėnesį nenumatytiems atvejams dalį pajamų atsideda į šalį, taip pat yra pasirūpinusi tiek savo, tiek dukrytės gyvybės draudimu.
Patarimai, kaip darbuotojams, norintiems patirti kuo mažesnius finansinius nuostolius, geriausia elgtis susirgus – laidoje „Mano pinigai“, šeštadienį 11.30 val. per TV3.