• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atašė pareigas einanti buvusi užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sekretorė išvyksta dirbti į atstovybę Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Atašė pareigas einanti buvusi užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sekretorė išvyksta dirbti į atstovybę Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

REKLAMA

Apie tai rašo portalas „Delfi“.

Šią žinią portalui patvirtino Užsienio reikalų ministerija (URM).

Nors diplomato portfelį turintis asmuo paprastai pačioje ministerijoje dirba 3 metus ir tik praėjus šiam terminui gali būti paskiriamas dirbti į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, S. S. už Atlanto išvyksta anksčiau.

Ministerija tikina, kad buvusi ministro sekretorė į JAV išvyksta po pakartotinai paskelbtos atrankos, mat per pirmąją neatsirado ten norinčių vykti.

„Po pakartotinės atrankos į diplomatinę atstovybę JAV ir buvo atrinkta S. S.“, – portalui nurodė URM.

Praėjusią savaitę naujienų portalas „Delfi“ pranešė, jog užsienio reikalų ministro sekretorei ir padėjėjui buvo patikėtos atašė pareigos. Pasiteiravus ministerijos, ar ne sutapimas tai, kad diplomatinis rangas buvo suteiktas dviem su ministru susijusiems asmenims, institucija pažymėjo, kad į minėtas pareigas jie buvo paskirti laimėjus konkursus. Ar šie asmenys iš minėtų pareigų pasitrauks pasibaigus ministro kadencijai, kol kas lieka neaišku.

REKLAMA
REKLAMA

Landsbergis kartoja, kad atašė rangas jo komandos nariams suteiktas konkurso būdu: galimybės įdiplomatinti nėra

Klausimų dėl sekretorei ir patarėjui suteikto atašė diplomatinio rango sulaukęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad jo komandos nariai įgijo šį laipsnį objektyvaus konkurso būdu. Anot politiko, Užsienio reikalų ministerijoje (URM) nebeliko anksčiau gyvavusios vadinamosios įdiplomatinimo praktikos, kai ministras galėdavo suteikti atitinkamą rangą savo nuožiūra.

REKLAMA

„Yra kasmetinis diplomatinis konkursas, vykstantis kasmet. Jo metu yra atrenkama apie 30-50 žmonių. Jis yra atviras visiems, atitinkantiems tam tikras normas. Ir valstybės tarnautojai, kurie dirbo mano kabinete, buvo priėmę sprendimą (...) dalyvauti tame konkurse“, – antradienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Tai objektyvi atranka ir jie pagal tą atranką tame konkurse sudalyvavo ir gavo patį žemiausią rangą, nes kito būdo patekti į diplomatinę tarnybą nėra“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot ministro, jis asmeniškai jokiuose konkursuose dėl diplomatinių rangų nedalyvauja. Todėl, leidžia suprasti jis, klausimų dėl tvarkų skaidrumo kilti neturėtų.

G. Landsbergis pastebėjo, jog istorijos dėl atašė rangų kontekste imta manipuliuoti įdiplomatinimo sąvoka. Anot jo, tokia tvarka, kai ministras savo sprendimu gali suteikti bet kokį diplomatinį rangą, yra panaikinta.

„Kadangi dažnai yra manipuliatyviai bandoma naudoti kitą formuluotę, vadinamąjį įdiplomatinimą, tai noriu priminti, kad įdiplomatinimas buvo visai kita praktika. Tai buvo, kai ministras įstatymu turėjo teisę paskirti kokį nori rangą iki prezidentinio rango“, – kalbėjo diplomatijos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokių atvejų yra nemažai, jei visi yra politiniai – kitaip tariant, politinis asmuo, dirbęs kartu su ministru kabinete, jis gaudavo dviem rangais žemesnį rangą nei ambasadoriaus ir galėdavo važiuoti bet kur į diplomatinę tarnybą, ten sėkmingai dirbti – nepaisant to, kad diplomatinėje tarnyboje ar ministro komandoje dirbo tik kelerius metus, apšokdamas kitus žmones“, – aiškino jis.

REKLAMA

„Tai buvo panaikinta, tokios galimybės nebėra, ministras neturi galimybės suteikti jokios rango“, – apibendrino G. Landsbergis.

Praėjusią savaitę naujienų portalas delfi.lt pranešė, jog užsienio reikalų ministro sekretorei ir padėjėjui buvo patikėtos atašė pareigos. Pasiteiravus ministerijos, ar ne sutapimas tai, kad diplomatinis rangas buvo suteiktas dviem su ministru susijusiems asmenims, institucija pažymėjo, kad į minėtas pareigas jie buvo paskirti laimėjus konkursus. Ar šie asmenys iš minėtų pareigų pasitrauks pasibaigus ministro kadencijai, kol kas lieka neaišku.

REKLAMA

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė leido suprasti, jog pastarojoje situacijoje kyla klausimų suteiktų diplomatinių rangų ministro komandos žmonėms. Kaip antradienį ji teigė „Žinių radijui“, G. Landsbergio veiksmai ir retorika išsiskiria.

„Na, tikrai ministras atėjo su mintimi, kad tie neskaidrumai, kurie esą egzistavo diplomatinėje tarnyboje, turėtų būti išspręsti ir nuskaidrinti. Na, kai taip elgiamasi, tai matome, kad retorika sau – veiksmai sau. Bet tegul pats sprendžia šiuos dalykus“, – kalbėjo ji.

Lietuva neturi UR ministro..
Lietuva neturi UR ministro..
Vien tik vertybės ir aukščiausi etikos standartai ..
Į JAV niekas nenori važiuoti dirbti, sekretorė aukojasi ..., anekdotai !
Žinau atvejų, kuomet jauni perspektyvūs diplomatai, taip ir neišvyko net ir po 3 metų dirbti į užsienį, vis ,,nelaimėdavo,, ir paliko šią manau absoliučioje korupcijoje paskendusią valstybės instituciją Ar minėta sekretorė jau apsigynė magistro diplomą?, Prisimenam, kaip ,,konkursą į diplomatinę tarnybą, ,,pralenkusi,, diplomuotus kursiokus laimėjo ministerio pagalbininkė. Absoliutus melas, kad ,,niekas nenorėjo ,, važiuoti į JAV. Manau kad tokius atvejus turėtų tirti STT it prokuratūra, tai realiai valstybės naikinimas
Ne pirma sekretorė kuri taip prasisuko. Laukiame žinių apie tai, kaip pasisekė valytojoms.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų