• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekdama mažinti pandemijos COVID-19 padarinius ekonomikai, užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą ir skatinti verslo plėtrą, Vyriausybė trečiadienį nusprendė įsteigti fondą, skirtą investuoti į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą.

Siekdama mažinti pandemijos COVID-19 padarinius ekonomikai, užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą ir skatinti verslo plėtrą, Vyriausybė trečiadienį nusprendė įsteigti fondą, skirtą investuoti į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą.

REKLAMA

Fondas investuos į vidutines ir didžiąsias įmones, kurios dėl COVID-19 sukeltos situacijos patiria laikinų sunkumų. Fondo investicijos padėtų užtikrinti pakankamą šių įmonių likvidumą, papildomą finansavimą ir ekonominės veiklos tęstinumą pasibaigus krizinei situacijai, teigiama Vyriausybės kanceliarijos pranešime.

„Matome problemas ne tik smulkioms ir  vidutinėms, bet ir didžiosioms įmonėms, todėl siūloma įkurti fondą, kad būtų pakankama prieiga prie finansinių išteklių ir didžiosioms įmonėms, kurios iki šio sėkmingai veikė, bet dėl viruso ekonominių pasekmių dabar turi trukdžių“, – Vyriausybės pasitarime sakė laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras, energetikomis ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Anot jo, fondas investuotojų į pačias įmones – jų akcijas ar skolos vertybinius popierius, taip pat paskolas, o fondo lėšos būtų naudojamos tada, kai nebūtų galimybių pritraukti lėšų kitais būdais.

REKLAMA
REKLAMA

Fondui, kurios steigėja turėtų būti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldi įmonė „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), kurti skirta 100 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. 

REKLAMA

Finansų ministro Vilniaus Šapokos teigimu, 100 mln. eurų yra tik pradinė suma.

„Tikrai manau, kad „Invega“ bus pajėgi organizuoti savo vertybinių popierių išleidimą, pritraukimą privačių lėšų, pritraukimą tarptautinių finansinių institucijų lėšų, taip padidinant svertą įsigyjant vertybinius popierius“, – Vyriausybės pasitarime tvirtino V. Šapoka.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas BNS antradienį sakė, kad tokios struktūros leidžiamos obligacijos tiktų Europos Centrinio Banko (ECB) programai, kuri kaip tik ir yra skirta krizės padariniams švelninti. Anot jo, ECB programos apimtis yra 750 mlrd. eurų, iš kurių Lietuva galėtų pasinaudoti daugiau kaip 3 mlrd. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Priėmėme svarbų sprendimą ir įsteigtas naujas fondas padės išsaugoti darbo vietas, šiuo sudėtingu periodu užtikrins žmonėms lėšas pragyvenimui. Dėsime visas pastangas, kad verslas patirtų kuo mažesnius nuostolius ir visa šalies ekonomika galėtų sparčiai atsigauti pasibaigus pandemijai“, – pranešime sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Tikimasi, kad verslas bus pajėgus atsigauti pandemijai pasibaigus, todėl fondo investicijos į sunkumų patiriantį verslą leis valstybei atgauti investicijas ne tik per verslo sumokamus mokesčius, bet ir uždirbant investicinę grąžą iš pelno, kurį sugeneruos fondas už rinkos kainą pardavęs įmonių, kurių finansinis stabilumas bus atkurtas, nuosavybės vertybinius popierius. 

Įsteigus naująjį fondą, bus skolinama ir investuojama tiesiogiai, o ne per finansinius tarpininkus. Už fondo įsteigimą atsakinga Ekonomikos ir inovacijų ministerija, fondo veiklos pradžia numatyta balandžio 15 diena. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų