Šių medelių žydėjimu tautiečiai ir miesto svečiai galės džiaugtis dar dvi savaites.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Sakurų mėgėjai plūsta į dešinįjį Neries krantą grožėtis japoniškomis vyšniomis. Susirinkę žmonės laukia eilese, kad pasidarytų nuotraukų su patinkančiu medeliu, taip pat iš krepšių traukia pledus, sumuštinius, saldumynus.
Ir nors žolė dar šlapia, tai jų neatbaido nuo pasisėdėjimo ant šaltos žemės – jie mėgaujasi buvimu iki galo dar neišsiskleidusių sakurų apsuptyje ir iškylauja.
„Specialiai antrus metus iš eilės ateiname. Labai laukiame, labai patinka, praeitais metais parkas padarė didelį įspūdį, todėl šiais metais atėjome“, – pasakoja sutikta vilnietė.
O šiais metais dėl permainingo šilto oro sakuros Vilniuje pražydo savaite anksčiau. Paprastai jos žydi balandžio viduryje.
Šiemet tautiečius džiugina daugiau nei du šimtai japoniškų vyšnių. Labiausiai tautiečių akį traukia sakuros, turinčios daugiau pražydusių pumpurų. Jie skuba įsiamžinti – dėl nuotraukų apsirengia kuo stilingiau, pasidaro šukuosenas, nusivelka viršutinius drabužius.
„Iš tikrųjų feisbuke naršiau ir žiūriu – sakuros žydi. Sakau, čia tikrai žydi ar čia netikra kažkas, tikrai nepatikėjau. Tai paskui dar bendradarbei parašiau, sako, taip, žydi, tada sakau: tai važiuojam pasifotografuosim. Staigiai fotografę susiplanavom paimti ir atvykom į šitą gražų sodą. – Ir jeigu ne paslaptis, kiek kainuoja fotosesija prie sakurų? – Aišku, labai skirtingai, bet dauguma už pusvalandį 40 eurų“, – teigia kalbinta vilnietė.
Sakuromis grožisi ne tik lietuviai
Kaip teigia kalbinti tautiečiai, sakurų žydėjimas jiems asocijuojasi su tikro pavasario atėjimu. Vyšnių žydėjimu atvyko grožėtis ir tautiečiai iš užsienio, Italijos tautiečiai. Ir nors Lietuvoje pavasarį žydi ir lietuviški medžiai, tokie kaip slyvos, putinai, jazminai, vis dėlto didžiausio populiarumo sulaukia japoniškos sakuros.
„Šiemet netikėtai anksti atėjo pavasaris ir super, visa gamta atgyja, širdis atgyja, o čia vaizdai neapsakomai gražūs“, – gamta grožisi kalbinta moteris.
Kaip teigia specialistai, šiais metais tautiečiai sakuromis galės džiaugtis ilgiau – dvi tris savaites. Sakuros Vilniuje prie Baltojo tilto buvo pasodintos dar 2001 metais minint 100-ąsias Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos gimimo metines, kuris Antrojo pasaulinio karo metais išgelbėjo apie 6 tūkstančius Lietuvos, Vokietijos žydų ir lenkų tautybės persekiojamų žmonių.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.