• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje tebesitęsia nuo gruodžio 5 d. prasidėjęs „Vilniaus viešojo transporto“ įmonės vairuotojų streikas, o miestiečiams tenka šalti stotelėse laukiant autobuso ar troleibuso. Tačiau Vilniaus savivaldybės administracija prabangaus vakarėlio planų neatsisakė: šventė įvyko prabangiame „Vilnius Grand Resort“, į kurį dalyviams teko pirkti bilietus.

Vilniuje tebesitęsia nuo gruodžio 5 d. prasidėjęs „Vilniaus viešojo transporto“ įmonės vairuotojų streikas, o miestiečiams tenka šalti stotelėse laukiant autobuso ar troleibuso. Tačiau Vilniaus savivaldybės administracija prabangaus vakarėlio planų neatsisakė: šventė įvyko prabangiame „Vilnius Grand Resort“, į kurį dalyviams teko pirkti bilietus.

REKLAMA

Kalėdinis vakarėlis iš dalies buvo finansuojamas Vilniaus miesto administracijos profesinės sąjungos lėšomis ir savivaldybės pinigais, bet be to į jį buvo parduodami ir bilietai.

„Bilietai profesinės sąjungos nariams, mokantiems kasmėnesinį nario mokestį, buvo pigesni. Bilietas į renginį profesinei sąjungai nepriklausantiems savivaldybės darbuotojams kainavo 30 eurų, o profesinės sąjungos nariams – 20 eurų“, – nurodoma Vilniaus savivaldybės komentare.

Vis tik visa bilieto kaina – kur kas didesnė.

„Brangiausiai Kalėdinis vakarėlis buvo skirtas savivaldybės darbuotojams, tačiau į jį buvo sudaryta galimybė atvykti ir Tarybos nariams. Kadangi tai darbuotojams skirtas vakarėlis, Tarybos nariai turėjo padengti visą vieno asmens išlaidų sumą – 150 eurų. Savivaldybės administracija neturi žinių, ar Tarybos nariai mokėjo tokią sumą ir/ar dalyvavo renginyje. Tai galėtų patikslinti profesinė sąjunga.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir kasmet, į kalėdinį vakarėlį savivaldybės vadovai kviečiami profesinės sąjungos iniciatyva. Jiems už bilietus mokėti nereikėjo“, – dėstoma komentare.

REKLAMA

Savivaldybės duomenimis, šventėje dalyvavo beveik 400 žmonių.

Be to, vakarėlio metu dirbo ir apsaugos bendrovė, savivaldybė tai paaiškina taip: „tuo pat metu renginio vietoje vyko dar du kalėdiniai vakarėliai, todėl apsauga padėjo jų dalyviams nepasiklysti, buvo atskiriami žmonių srautai. Tai įprasta didelių vakarėlių praktika.“

Skaičiuojama, kad iš viso savivaldybė darbuotojų profesinės sąjungos organizuojamai kalėdinei šventei skyrė 31 800 eurų, likusi šventės kainos dalis buvo dengiama dalyvių ir darbuotojų profesinės sąjungos lėšomis. Profsąjunga šiemet šiam vakarėliui skyrė apie 20 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarėlis vyko gruodžio 16 d., penktadienį.

Nesupranta, kodėl tokia kaina

Vilniaus miesto tarybos narys, priklausantis demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“, Žilvinas Šilgalis sako nesuprantantis, kodėl reikėjo šventei pasirinkti tiek kainuojantį vakarėlį, ypač, kai Vilniuje vyksta vairuotojų streikas, o vienas jų reikalavimų – orus darbo užmokestis.

„Jeigu iš tikrųjų taip rūpintųsi viešojo transporto darbuotojais, tai, matyt, to streiko nebūtų“, – svarstė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikas sako neprisimenantis, kad savivaldybės vakarėliai vyko prabangiuose viešbučiuose, o dabar esą kaip tik raginama taupyti.

„Man keistai pasirodė, kad „Vilone“ tas vakarėlis, nes „Vilonas“, kaip žinia, yra viena brangesnių vietų, – kalbėjo jis. – Nesi savivaldybės darbuotojas, norėtum dalyvauti vakarėlyje, turi padengti sąnaudas, t.y. 150 eurų, tai man tas 150 eurų atrodo, iš tikrųjų, kosminė suma pagal šiuos laikus žmogui.“

REKLAMA

Ž. Šilgalį nustebino ne tik vakarėlio kaina.

„Man keista, kad šitą renginį reikėjo taip uždaryti nuo viešų akių, nes buvo netgi dvi apsaugos. Viena apsauga viešbučio, kita apsauga – savivaldybė papildomai samdė, kad niekas negalėtų patekti į vidų, – vardijo jis, pridūręs, kad vakarėlyje koncertavo grupė „Lotus“. – Nežinau, kodėl ji tokia pasirinkta, bet ji yra skandalinga. Nežinau, ar tikrai tinkanti tokio pobūdžio renginiams.“

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės profesinės sąjungos pirmininkas Darius Šaluga sako, kad vakarėlį organizavo profesinė sąjunga, o tai vyksta jau eilę metų, nuo 2003-2004 m.

Profsąjungos lėšų nepakanka 100 procentų vakarėlio sąnaudoms padengti, todėl dalimi lėšų prisideda profsąjunga, dalį lėšų skiria savivaldybės administracija.

Taip pat tradiciškai miesto vadovai: meras, vicemerai, administracijos vadovas ir jo pavaduotai į ją yra kviečiami – pirkti bilietų šiems svečiams nereikia.

Gėda
Yra,buvo ir bus.
Puota karo metu.
Jūs ką grietinėlės- pasukos nežinot?
Va jums ir buvęs Teisingumo ministras, va jums ir vice-cirkas, va jums socialiai jautrūs veidmainiai ir jas remiančios partijos. Rinkėjai, daromės išvadas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų