Naujasis miesto vadovas pirmiausiai padėkojo visiems už parodytą pasitikėjimą ir akcentavo nepaprasto įpareigojimo pradžią, kviesdamas puoselėti vienybės dvasią, sutelkti dėmesį į tai, kas iš tiesų svarbu – kad Vilnius taptu miestu, kuris priklauso visiems.
„Mūsų miestas šiandien jau pasiruošęs tapti ryškiausia Šiaurės Europos žvaigžde: su savo jaukumu ir jauniems, ir vyresniems, su puoselėjamu šimtamečiu paveldu ir šiuolaikinės miesto kultūros renginiais, su ambicingų jaunų verslų kuriamomis darbo vietomis ir puikiai veikiančiomis savivaldybės įmonėmis. Kviečiu kartu paversti šią viziją realybe: dar plačiau atverti mūsų mylimo miesto vartus jo gyventojams ir svečiams, kad kiekvienas čia jaustųsi laukiamas ir vertinamas“, – kalbėjo naujasis sostinės meras.
Miesto vadovas visiems vilniečiams pažadėjo dirbti nenuilstamai, įdėmiai klausytis ir vadovauti sąžiningai bei su atjauta.
Insignijas (regalijas) įteikė buvęs meras, Tarybos narys Remigijus Šimašius. Sveikindamas jis pasidžiaugė jaudinančia akimirka, jog 700 metų skaičiuojantis Vilnius turi trečią tiesiogiai išrinktą merą ir palinkėjo, kad šiame solidžiame mieste, kad ir be cirkų, vis dėlto būtų daug jo atributų – netikėtumo, džiaugsmo, įsitraukimo, stebuklo.
Merą sveikinęs Profesorius Rimvydas Petrauskas, Vilniaus universiteto rektorius, pabrėžė mero ir Tarybos atsakomybes, miestiečių įtraukimo į sprendimų priėmimo procesą svarbą, reprezentatyvumo ir urbanistinio gyvybingumo, paveldo saugojimo ir plėtros darną, nes miesto plėtros klausimai turi žengti kartu su nuolatine diskusija apie miestiečių gerovę, aplinką, balansą tarp modernėjimo proceso ir pažado puoselėti natūralų žalumą. O įsiklausymas ir didesnis įtraukimas visada garantuos daugiau paramos ir supratimo.
„Vilnius – atviras miestas, visada buvo Laisvės vieta, miestas Europai ir pasauliui. Vilnius užima labai neįprastą geopolitinę padėtį, kuri traktuojama kaip problema, grėsmė. Tačiau pasienis kartu visais laikais buvo ne tik potencialių konfliktų, bet ir kontaktų erdvė. Vilnius turi potencialą tapti intelektualine Europos metropolija, kurioje galėtume ne tik kalbėti apie istorinius pasiekimus, bet čia gimtų ir svarbūs politiniai sprendimai, būtų vystomos aukščiausio lygio technologijos ir mokslas. Išskirtinė Vilniaus geografinė situacija yra ir iššūkis, ir galimybė miestui ir šaliai vaidinti didesnį vaidmenį Europos politikoje, ekonomikoje ir kultūroje“, – sakė Prof. R. Petrauskas.
Susirinkusiems koncertavo Šv. Kristoforo orkestras ir operos solistė Monika Pleškytė.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį darbą pradėjo nauja sostinės valdžia. Priesaiką davė nauji tarybos nariai. Naujas sostinės vadovas Valdas Benkunskas linkėjo naujajai tarybai konstruktyvaus darbo ir reiklumo ne tik jam, bet ir patiems sau.
Pirmasis naujosios sostinės tarybos posėdis prasidėjo nuo choro „Jauna muzika“ giedamos Tautiškos giesmės. Vėliau sekė naujai išrinktų tarybos narių priesaikos ceremonija. Pirmasis prisiekė su „Laisve ir teisingumu“ į tarybą patekęs Gintaras Babravičius, paskutinis – meras Valdas Benkunskas.
„Gerbiami kolegos, išrinkti tarybos nariai, sveikinu šiandien prisiekus ir startuojant su darbais Vilniui. Su daugeliu iš jūsų esame pažįstami ne pirmus metus, bet su didžiąja dauguma pradedame darbus būtent šiandien. Neabejoju, kad ši kadencija išsiskirs savo kompetencija ir gebėjimais realizuoti tuos lūkesčius, kuriuos šiandien į mus deda vilniečiai.
Neabejoju, kad būsite konstruktyvūs, reiklūs man, bet ir sau patiems. Nuo to, kaip išnaudosime savo geriausias savybes, priklausys, kokia bus mūsų kadencija. Linkiu jums sėkmės ir gero vėjo dirbant Vilniui ir vilniečių labui“, – į naujos kadencijos tarybos narius kreipėsi meras V. Benkunskas.
Naujojoje taryboje dirbs 20 moterų ir 31 vyras. 19 atstovų taryboje turės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), po devynis Laisvės partija bei partija „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) – septynis, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) – keturis, Nacionaliniam susivienijimui atstovaus trys politikai.