• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus centre, Gedimino prospekte, vidury baltos dienos nukrito dalis balkono. Pagrindine sostinės gatve vaikšto tūkstančiai tautiečių ir turistų. Laimei, tuo metu, kai krito betono konstrukcija, praeivių nebuvo. Pastato administratoriams byrantis balkonas jau buvo seniai žinoma problema, tačiau vietoj renovacijos jie pasirinko betoninį balkoną apdengti tinkleliu.

Vilniaus centre, Gedimino prospekte, vidury baltos dienos nukrito dalis balkono. Pagrindine sostinės gatve vaikšto tūkstančiai tautiečių ir turistų. Laimei, tuo metu, kai krito betono konstrukcija, praeivių nebuvo. Pastato administratoriams byrantis balkonas jau buvo seniai žinoma problema, tačiau vietoj renovacijos jie pasirinko betoninį balkoną apdengti tinkleliu.

REKLAMA

Tiesa, plonas tinklas krentančių didžiulių betono gabalų neatlaikė. Gyventojai stebisi tokiu aplaidumu, kuris vos nesibaigė tragedija. Ir tikina, tokių pavojingų, vos besilaikančių balkonų, sostinėje ne vienas.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Tik per plauką buvo išvengta nelaimės Gedimino prospekte. Nuo antro aukšto balkono nukrito nuolaužos. Ir nors balkonas buvo apsaugotas tinkleliu, tinklelis neišlaikė betoninės konstrukcijos.

Nuolaužų gabalai, išplyšęs žalias apsauginis tinklelis, „Stop“ juostos –  toks vaizdas pasitinka praeivius Gedimino prospekte. Ir nors vieno kvadratinio metro kaina prestižinėje vietoje esančiame pastate prasideda nuo penkių tūkstančių eurų, balkonų čia, panašu, kad niekas neprižiūri. 

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimas – aptverti apsauginiais tinklais

Kasdien pro šią vietą einantys praeiviai neslepia pasipiktinimo – sako, kad nelaimė vos nesibaigė tragedija:

REKLAMA

„Mes čia kiekvieną dieną vaikštom į darbą, tai taip pažiūrėjom, galvojam – oho. Su viskuo čia reikia kažką daryti. Pasižiūrėkite, kaip gatvės atrodo iš viso, tai laukia, kol nelaimė atsitiks. Bet iš tikrųjų miestas labai netvarkomas.“

„Juos reikia tvarkyti, o ne dengti šitais skudurais, tinklais.“

„Čia tai pavojinga ne tik suaugusiems, bet visiems. Tie patys žmonės, kurie čia gyvena, kurie išeina į balkoną, jie tikrai turėtų priimti kažkokią atsakomybę.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Vilniaus savivaldybės, apie šio balkono ir kitų, kurie yra tame pačiame pastate avarinę būklę žinoma jau seniai. Todėl namą administruojanti įmonė „Corpus A“ priėmė sprendimą aptverti avarinius balkonus žaliu apsauginiu tinkleliu. Visgi tinklelis neišlaikė nuo balkono krentančios betoninės konstrukcijos. 

Ir nors pati įmonė „Corpus A“ atsisakė komentuoti situaciją į kamerą, atsiuntė atsakymą raštu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pastatas, kuriame įvyko įvykis, yra senas ir natūraliai nusidėvėjęs. Džiaugiamės, kad įvykio metu nenukentėjo žmonės. Šiai dienai jau esame atlikę būtinus veiksmus, kad užkirstume kelią galimiems incidentams ateityje, atliekame įvykio ekspertizę ir imamės visų veiksmų, būtinų siekiant išvengti panašių situacijų“. – komentuoja įmonės atstovė Inga Sevelionienė.

REKLAMA

Balkonai lūžta ir kitur

Pasak savivaldybės, artimiausiu metu bendrovė žada vykdyti pastato techninės apžiūros patikrinimą. 

„Ta situacija, be abejo, buvo žinoma, ne veltui tie tinklai buvo uždėti. Buvo ne kartą tie balkonai tvarkyti, sakykime, tie nestabilūs elementai šalinami. Tiesiog ta priemonė šiuo atveju nesuveikė, kaip turėjo suveikti. Ir vėlgi dėl remonto sprendimą turi priimti dauguma savininkų“, – tikina būsto administravimo poskyrio patarėjas Marius Brigmanas.  

REKLAMA

Gedimino prospekte esantys balkonai yra ne vieninteliai tokios avarinės būklės. Tokių nesaugių namo konstrukcijų, fasado elementų, balkonų, pasak Vilniaus savivaldybės, yra daugiau nei pora šimtų. O vienas iš tokių tragiškos būklės balkonų – Algirdo gatvėje. Gyventojai dėl aplaidumo ir pastatų nepriežiūros kaltina daugiabučių namų administratorių. Mat namo gyventojai sako ne kartą kreipęsi į „Mano būstą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Namo prižiūrėtojas yra Mano Būstas“, bet, turbūt, čia aš jau gyvenu dešimt metų, ar kas nors pasikeitė? Ne, išskyrus tai, kad aptraukė tuo žaliu tinkleliu. Mano supratimu, tai visiškai netikslinga, nes namo gyventojai ne kartą prašė parengti projektą, tvarkyti“, – pasakoja vilnietis Martynas Tyla.

Nenori ir nemoka dirbti

Pasak vilniečio Martyno, nors gyventojai yra pasiruošę balkonus tvarkyti iš savo lėšų, namo administratorius nesugebėjo per dešimt metų pateikti jokių projektų. 

REKLAMA

„Gyventojai ne vieną kartą sakė taip, bet, mano supratimu, tai rodo jų nenorą ir nemokėjimą dirbti. Kiekvienas save gerbiantis pilietis nori, kad jo namas atrodytų gražiai, tvarkingai“, – tikina M. Tyla. 

Tai jau ne pirmas atvejis, kuomet Vilniuje nukrenta balkonas ar jo betoninės konstrukcijos. Tokia situacija yra susiklosčiusi dėl daugelio pastatų avarinės būklės. Už pastato techninę priežiūrą yra atsakingas valdytojas – bendrija, administratorius ar jungtinės veiklos sutarties įgaliotas atstovas. 

Daugiau apie ta sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.

tv3.lt

Lietuvos valdžios šūkis vogti, vogti ir dar kartą vogti, nei valstybė, nei gyventojai jiems nerūpi.
Galėtų valdžiažmogiui ant petukų nukristi, greit visus sutvarkytu.
5 milijonai Ukrainos mokyklų ir darželių atstatymui iš varganos Lietuvėlės biudžeto,ar ne absurdas,kai pas pačius viskas griūna?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų