„Įvedėme nuo vakar 24 val. budėjimą departamento lygiu. Nesame operatyvinė tarnyba, tačiau eksperimento būdu tą įvedėme, nes yra tokia būtinybė“, – penktadienį per Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį pranešė VMVT direktorius Darius Remeika.
Anot jo, taip pat šiuo metu su generaliniu policijos komisaru rengiamas bendras įsakymas dėl vienos tvarkos, tiriant žiaurių elgesį su gyvūnais ir neteisėtą jų veisimą.
„Nesvarbu, kas gaus pranešimą, važiuojame kartu ir veikiame pagal vieną algoritmą“, – teigė D. Remeika.
Tarnybos vadovas sakė, kad įvesti tvarką veisiant gyvūnus trukdo privalomo gyvūnų ženklinimo nebuvimas ir bendros jų įvežimo į Europos Sąjungą tvarkos nebuvimas.
„Tai visos Europos problema. Daug gyvūnų įvežama iš trečiųjų šalių. Kiekvienas pilietis su savimi gali vežti penkis gyvūnus, nėra bendros sistemos, kaip jie registruojami įvežant“, – sakė VMVT direktorius.
Jis pranešė, kad nuo Naujųjų metų sutarta su Latvija, Estija ir Lenkija įvesti bendrą tvarką registruoti sieną kertančius asmenis ir jų įvežamus gyvūnus.
„Taip bus galimam pažeidėjui apsunkintas gyvenimas“, – tvirtino D. Remeika.
Seimo nariams piktinantis, kad tarnyba per mažai užsiima gyvūnų veisimu, tarnybos vadovas atkreipė dėmesį, kad VMVT iš viso atlieka 50 svarbių funkcijų.
„Jeigu turėtume operatyvines pajėgas, per pusmetį įvestume tvarką ir neliktų nė vieno nelegalaus veisėjo“, – sakė D. Remeika.
Visuomenėje kilus pasipiktinimui dėl, manoma, nelegalių gyvūnų veisyklų bei blogų jų laikymo sąlygų, nuo savaitgalio VMVT bei policijos pareigūnai pradėjo keliolika tyrimų dėl gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų įvairiose Lietuvos vietose.
Policija atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.