Kaip informavo R. Lingienė, 15–16 proc. nustatytų atvejų yra susiję su įvairiais renginiais, festivaliais, įvairiais kitais vykusiais renginiais atvirose erdvėse.
„Tačiau šis skaičius gali būti netikslus, nes žmonės ne visada nurodo tikslius savo maršrutus. Taigi, epidemiologų nuomone, šis procentas turėtų būti didesnis“, – sakė ji.
R. Lingienė pabrėžė, kad labai svarbu įsivertinti, ar galime eiti įrenginius, geriau yra susilaikyti nuo renginių, neiti į juos net jaučiant paprasčiausius peršalimo simptomus, net jei peršti gerklė.
„Nereikėtų pulti stačia galva lankytis renginiuose, ypač jei yra grįžta iš kitų šalių“, – sakė ji.
Daugiausiai simptominiai atvejai
Kartu NVSC specialistė pasidžiaugė, kad Kauno apskrityje po ilgos pertraukos nenustatyta atvejų, susijusių su židiniais įmonėse ir įstaigose, nustatytas tik šeiminis atvejis, kuris epidemiologiškai yra lengviausiai valdomas.
Kartu ji pastebėjo, kad Lietuvoje pastebima kiek kitokia tendencija nei kitose šalyse.
„Nors pasaulyje stebima tendencija, kad besimptomių atvejų yra daugiau, Lietuvoje fiksuojama daugiau simptominių atvejų, iš vakar nustatytų atvejų 20 jautė simptomus, tik vienas jų nejautė. 16 iš jų užsikrėtė aiškiai turėję kontaktą“, – sakė ji.
Kartu specialistė informavo, kad įvežtinių atvejų, ypač per rugpjūčio mėnesį, tolygiai nuosekliai mažėja.
Taip pat – gera žinia, plitimas visuomenėje išlieka stabilus – tai sudaro apie 20 proc.
Ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydomi 59 asmenys, reanimacijoje 6, plaučių ventiliacija – 2 asmenimis, 16 pacientų gydomi su deguonies kaukėmis.
Pasitelks savanorius
Ministras kartu informavo, kad bus vėl steigiama atskira savanorių linija, mat nepavyksta suvaldyti skambinančiųjų srauto.
„Kaip operatyviau stengsimės reaguoti į srautą gyventojų, kurie skambina tiek į Karštąją liniją, tiek NVSC, tad planuojame vėl pasitelkti savanorius, nes matome, kad turimų žmogiškųjų išteklių nebepakanka“, – sakė jis.
Ministras sakė, kad vėl kvies ir šaulius, ir skautus, ir Raudonojo kryžiaus savanorius – organizacijas, su kuriomis bendradarbiauta jau pandemijos pradžioje.
Taip pat jis informavo, kad kitas svarbus klausimas – rugsėjo pirmosios renginiai ir mokslo metų atnaujinimas. Tam yra ruošiamos tvarkos, stengiamasi maksimaliai detaliai parengti siūlymus ir rekomendacijas ugdymo įstaigoms.
Taip pat jis pridūrė, kad girdima daug klausimų iš darbdavių, kaip reikėtų organizuoti įmonės darbą.
„Aišku, paprasčiausias būdas būtų tiesiog susirasti, jos yra buvusios tos rekomendacijos. Tuo metu, kai buvo pirmoji banga, tikrai įstaigoms buvo jų nemažai parengta. Bet, kadangi klausiama iš naujo, pažiūrėsime, ar kažkur kontekstas nepasikeitęs, tai jas atnaujinsime ir paskelbsime“, – sakė jis.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 16 iš jų registruoti Vilniaus, 2 – Kauno bei po 1 Klaipėdos, Panevėžio ir Tauragės apskrityse.
Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją:
Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 16 žmonių, 2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai.
Įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos ir Jungtinės Karalystės
Visi 3 įvežtiniai įvežtiniai atvejai vakar registruoti Vilniaus apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta dviem asmenims, į Lietuvą grįžusiems iš Ukrainos, ir vienam, grįžusiam iš Jungtinės Karalystės. Du asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, vienam jie nėra pasireiškę.
11 naujų atvejų yra siejami su židiniais
2 per vakar nustatyti atvejai Vilniaus apskrityje yra siejami su židiniu įmonėje „Intersurgical“. Asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Šiuo metu registruoti 8 su šiuo protrūkiu susiję atvejai. Vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.
Taip pat 2 nauji atvejai Vilniaus apskrityje vertinami kaip susiję su rugpjūčio 15-16 d. Prienų rajone vykusiu „PravalFestu“. Šiuo metu turimais duomenimis, vienas asmuo dalyvavo šiame renginyje, kitas – bendravo su dalyvavusiais, kuriems patvirtintas koronavirusas. Vienas asmuo jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus, kitam jie nėra pasireiškę. Iš viso su šiuo renginiu siejami 4 atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar.
Dar 2 nauji susirgimai užregistruoti Vilniuje veikiančioje metalinius dangtelius gaminančioje įmonėje. Abu asmenys yra darbuotojai. Šiuo metu turimais duomenimis, anksčiau įmonėje užsikrėtimo atvejų nefiksuota.
Taip pat 1 atvejis, patvirtintas vakar, siejamas su choru „Draugiški projektai“. Asmuo testuotas dėl jaučiamų simptomų. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejama jau 20 susirgimų, įskaitant naują vakarykštį.
Tuo metu, vakar Panevėžyje nustatytas vienas susirgimas, siejamas su židiniu kavinėje-bare „Lotenė“ (Parko g. 33A). Asmuo tirtas dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų. Vertinama, kad asmuo užsikrėtė, kai bendravo su šios kavinės lankytoju, kuriam nustatytas koronavirusas. Tai jau 5 užsikrėtimo atvejis, sietinas su šiuo židiniu.
Dar 1 Vilniuje vakar registruotas atvejis siejamas su židiniu elektroninę prekybą vykdančioje įmonėje. Atvejis antrinis, asmuo nėra įmonės darbuotojas. Epidemiologų vertinimu, su šiuo židiniu dabar siejami 5 atvejai.
Kaune vakar registruoti du atvejai vienoje šeimoje. Abu susirgę asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.
Be to, nustatyta, kad 5 žmonės – 4 Vilniaus ir 1 Tauragės apskrityse – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.
2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios
Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 2 asmenys Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.
Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.
NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2694 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 811 asmenų, 1785 – pasveiko.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Bendras sergančiųjų koronavirusu skaičius siekia 2694. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 811 asmenų, 1785 – pasveiko.
Nuo COVID-19 iš viso mirė 85 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.
Izoliacijoje yra 3780 žmonių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 172 įvežtiniai atvejai.
Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4557 ėminiai, iš viso iki šiol ištirti 613 tūkst. 324 ėminiai.