„Naujiena dėl vieno iš vaistų, kuris galbūt galėtų būti skiriamas Covid-19 infekcijos gydymui. Tai yra vaistas „Avigan“, kuris yra gaminamas Japonijoje. Norėtume informuoti, kad baigus visas reikalingas diplomatines procedūras Lietuva oficialiai įsitraukia į Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Šio vaisto galės būti skirta iki 100 Lietuvos pacientų“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Veryga.
Vaisto eksperimentinius klinikinius tyrimus Lietuvoje vykdys Lietuvos gydymo įstaigų medikai. Pasak ministerijos, jei gerėjant epidemiologinei situacijai visų gautų vaistų dabar klinikiniams tyrimams Lietuva neišnaudotų, juos galima saugoti tam tikrą laiką ir naudoti vėliau, jei vėl būtų protrūkių.
„Avigan“ sukūrė Japonijos farmacijos bendrovė „Fujifilm Toyama Chemicals“ kaip vaistą nuo gripo.
Lietuvoje sekmadienį patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai, iš viso COVID-19 nustatytas 1485 asmenims, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija. Iki šiol pasveikusiais laikomi 833 asmenys, dar serga 598 gyventojai. Šalyje nuo koronaviruso iš viso mirė 50 žmonių, dar keturi koronavirusu užsikrėtę asmenys mirė dėl kitų priežasčių.
Svarbiausia informacija apie koronavirusą
Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.
Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.
Įtariamu koronaviruso atveju laikomas
1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;
2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;
3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.