„Ne kartą esu minėjęs, kad tą stabilizaciją vertiname labai atsargiai. Matome, kad tie atvejų skaičiai šokinėja. Aišku, tai priklauso ir nuo atliekamų tyrimų kiekio. Kuo jų daugiau, tuo, natūralu, daugiau fiksuojama užsikrėtimo atvejų.
Ir pasakyti, veikia ar ne karantinas, tai jis veikia, nenorėkim, kad per savaitę ar dvi viskas grįžtų į normalias vėžes, todėl kad daug žmonių yra užsikrėtę, dalis nežino, kad yra užsikrėtę ir platina ligą.
Ir tie skaičiai, kuriuos matome dabar, vis tik yra labai panašūs į praėjusios savaitės. Jie nebedvigubėja, kaip buvo įprasta matyti kas savaitę. Tai reiškia, kad karantinas veikia, duoda savo efektą“, – kalbėjo A. Veryga.
Jis pabrėžė, kad dar anksti vertinti, ar dabartinio karantino priemonės pakankamos, bet prireikus jos gali ir griežtėti.
„Ar jis bus pakankamas, ar ne, matyt, kad šiek tiek dar reikės lukterti. Jeigu skaičiai ims kristi, vertinsim kaip pakankamą. Jeigu liks tokie patys aukšti, išliks toks pats didelis krūvis gydymo įstaigoms, teks priemones griežtinti, bet koks jis [karantinas – aut, past.] galėtų būti, šiandien negalėčiau pasakyti“, – sakė jis.
Gydytojai palaiko karantino tęsimą
Kaip konferencijos metu aiškino Santaros klinikų Infekcinių ligų korpuso vadovė prof. Ligita Jančorienė, šiuo metu ligoninė susiduria dar su laikotarpio prieš karantiną pasekmėmis, mat sergančiųjų srautas ima didėti tik po kurio laiko.
Profesorė taip pat neatmetė galimybės galbūt dar šiek tiek griežtinti dabartinius ribojimus.
„Tik prasidėjus karantino reikalavimams, tikrai ne iš karto gali būti pastebėtas efektas, ir, manau, kad jis toliau tikrai turi būti tęsiamas ir dar gal yra galimybė šiek tiek griežtinti“, – sakė ji.
Žadėjo trijų savaičių karantino tęsimą
Portalas tv3.lt primena, kad antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją ir šiuo metu numatytas iki lapkričio 29-osios.
Visgi laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad karantiną planuojama siūlyti tęsti Vyriausybei mažiausiai trims savaitėms. Tačiau jis neslėpė, kad šis laikas gali būti ir ilgesnis.
„Atsižvelgiant į tai, kad bus valdžių pasikeitimo kaip tik momentas, žinant, kol viskas įsibėgės, priiminėti sprendimus reikės tikrai labai greitai – gal net ir ilgesnį laikotarpį pasiūlysime“, – sakė ministras.
Naujas susirgimų rekordas
Naujausiais duomenimis, per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 2 tūkst. 272 nauji COVID-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė 16 žmonių. Tai didžiausias iki šiol nustatytas paros atvejų skaičius šalyje.
Dėl kitų priežasčių mirė septyni žmonės. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 357 žmonės, dėl kitų priežasčių – 143 užsikrėtusieji.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 42 tūkst. 757 asmenys, 31 tūkst. 759 – tebeserga, 10 tūkst. 498 – pasveiko.
Nuo birželio pradžios šalyje registruoti 503 įvežtiniai atvejai. Per praėjusią parą ištirta 15 tūkst. 148 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 241 tūkst. 490.