Vertindamas premjero Sauliaus Skverelio pasisakymą dėl galimo karantino nacionaliniu mastu A. Veryga neslėpė, kad gali nutikti visaip.
„Kadangi klausimas teorinis, tai ir atsakymas bus labai teorinis. Gali taip atsitikti, kad Lietuvoje gali būti paskelbtas karantinas, o gali ir neatsitikti. Viskas priklausys nuo situacijos, kaip seksis ją valdyti, kaip seksis mūsų sveikatos priežiūros sistemai susitvarkyti su iššūkiais, kurie neišvengiamai iškyla.
Matome, kad bent jau laikinai nustoja dirbti tai viena, tai kita sveikatos priežiūros įstaiga arba nepriima naujų pacientų, iškyla problemų su žmogiškaisiais ištekliais. Tai visai tai privalome matyti, stebėti ir atitinkamai reaguoti“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.
Savo ruožtu vertindama šių mėnesių situaciją dėl COVID-19 plitimo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė užsiminė, kad į kai kurias gydymo įstaigas Covid-19 grįžo su trenksmu.
Raseinių karantino variantas – visai šaliai?
Jis priminė, kad Raseiniuose tokia situacija susiklostė, yra paskelbtas lokalus karantinas. Ministro teigimu, pagal panašų modelį teoriškai kažkas galėtų panašaus ir Lietuvoje, jei toks poreikis kiltų.
„Bet net jei ir pasižiūrėtume į Raseinių karantino sąlygas, tai ten nėra sustabdyta visiškai veikla nei kirpyklų, nei kitų paslaugų teikimo įmonių. Yra tiesiog nustatytos sąlygos, kurių reikia laikytis tam , kad paslaugas būtų galimas teikti.
Lygiai tas pats pasakytina ir apie prekybos vietas, ten tiesiog nustatyta prievolė reguliuoti srautus, laikytis kitų būtinųjų priemonių. Aišku, jei situacija pasidarytų išties kritinė, pirmiausia būtų žiūrima į tas sritis, kur žmonės susiburia, susirenka. Tai – įvairūs renginiai, susibūrimai. Tai Raseiniuose jie yra uždrausti, išskyrus aukšto meistriškumo sporto renginius.
Tai kažkas panašaus galėtų būti Lietuvoje, bet labai norėčiau tikėtis, kad būsime sąmoningi, saugosime vieni kitus ir nieko panašaus nacionaliniu mastu neprireiks“, – vylėsi jis.
Per parą – vėl triženklis skaičius
„Pirma apie naujus atvejus praneša NVSC, o tada detaliau pakomentuojame mes. Dabar rengiame pranešimą“, – naujienų portalui tv3.lt sakė Santaros klinikų komunikacijos tarnybos vedėja Jolanta Normantienė.
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 133 nauji infekcijos atvejai, bendras susirgimų skaičius šalyje išaugo iki 5758. Šiuo metu COVID-19 tebeserga 2911 asmenų, 2722 – pasveiko.
Nuo koronaviruso infekcijos iš viso mirė 103 žmonės, dėl kitų priežasčių – 22 užsikrėtusieji.
Izoliacijoje yra 31 tūkst. 943 asmenys. Nuo birželio 1 dienos nustatyti 307 įvežtiniai atvejai.
Per praėjusią parą ištirti 7499 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 830 tūkst. 674 ėminiai.
Šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 139 žmonės, aštuoni iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Jos teigimu, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma septyniems pacientams, su deguonies kaukėmis gydomi 65 asmenys.
Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže: