Ministro teigimu, pacientų baimės dėl paslaugų ribojimų kol kas tikrai nėra pagrįstos.
„Išskyrus tuos atvejus, kai liga išplinta pačioje gydymo įstaigoje, tuomet yra izoliuojami patys sveikatos priežiūros įstaigos paslaugas teikiantys medikai.
Ir jei jie negali gydyti pacientų, ten ir sudėtingiau gauti asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Kur taip nutiks, aš tikrai nedrįsčiau spėlioti, tai gali nutikti bet kurioje įstaigoje. Bet dirbtinai skubėti dėl kažko šiandien neverta.
Be to, kad skubam kur nors, turėtume nepamiršti ir saugos tam tikrų taisyklių, elgtis atsakingai nuvykus į įstaigas“, – sakė jis.
Spręsti gali pačios savivaldybės
Ministras priminė ne kartą minėjęs rodiklius, kada galėtų būti kalbama apie planinių paslaugų ribojimus.
„Jei kalbama apie stacionarą, tai stebime vadinamųjų COVID-19 lovų rezervo užimtumą. Kada jau būtų galvojama apie tam tikrų planinių paslaugų peržiūrėjimą, jei būtų pasiektas 70 proc. užimtumas.
Jei kalbame apie ambulatorines paslaugas, tai labiau stebime sergamumo rodiklius savivaldybėse. Ir kuomet gali įsijungti tam tikri paslaugų ribojimo mechanizmai, tai jei šalies rodikliui viršijus 50, savivaldybė viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tuomet gali įsijungti planinių paslaugų ribojimas.
Ir jeigu savivaldybėje yra nuo 300–500 atvejų, tai pati savivaldybė gali priimti sprendimus, reikia ar nereikia kažkokius apribojimus taikyti. Bet kol kas tokių savivaldybių yra nedaug, tad tikrai nereikėtų nuogąstauti“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.
Naujienų portalas tv3.lt primena rašęs apie tai, kad tiek pacientai, tiek gydymo įstaigų vadovai tokių ribojimų lauktų su siaubu.
Naujų atvejų – 118
Per parą Lietuvoje nustatyta 118 naujų koronaviruso atvejų, bendras jų skaičius siekia 6366, trys žmonės mirė. Tebeserga 3386 asmenys, pasveikusiais laikomi 2842.
Skelbiama, jog mirusiųjų nuo koronaviruso yra 106, trimis daugiau nei ankstesnę parą.
Taip pat dešimčia, iki 32, išaugo dėl kitų priežasčių mirusių sirgusiųjų COVID-19 skaičius.
Izoliacijoje šiuo metu yra 34 tūkst. 624 asmenys. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruotas 321 įvežtinis atvejis.
Verygos konferenciją žiūrėkite: