Naujienų portalui tv3.lt skaitytoja Marija pasakojo, kad dar neturėjusi 2 metų vairavimo stažo viršijo greitį, važiavo 15 km/val. greičiau negu galėjo, susimokėjo baudą, tačiau nebuvo informuota, kad turi praeiti papildomus mokymus.
„Susimokėjau baudą ir galvojau, kad jau viskas. Kai jau reikėjo pasikeisti teises, prisijungus į „Regitrą“ pamačiau, kad mano teisės nebegalioja. Pasirodo, aš, padariusi administracinį nusižengimą, turėjau pereiti papildomus mokymus, po kurių vėl turėčiau teisę vairuoti.
Mokymų neperėjau, nes niekas manęs neinformavo, todėl po metų vairuotojo pažymėjimas buvo visiškai anuliuotas, tai reiškia, kad kažkiek laiko važinėjau be teisių to net nežinodama. Kai jau prireikė pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, viską sužinojau ir jau turėjau teises laikyti iš naujo“, – pasakojo Marija.
Socialiniuose tinkluose žmonės taip pat dalijasi panašiomis istorijomis.
„Patekau į kuriozišką situaciją. Pamečiau teises, o užsakydamas naujas sužinojau, kad senos nebegalioja, nes mat nebaigti papildomi mokymai per metus nuo kažkurio pažeidimo už greitį.
Apie tai niekaip nebuvau informuotas. Kiek laiko važinėju be teisių – neturiu supratimo“, – socialiniuose tinkluose pasakoja gyventojas.
Kiti komentaruose tvirtino, kad išsilaikius teises dabar iš karto suteikiamas informacinis lapelis, kuriame surašyta visa tvarka ir atkreipiamas dėmesys, kad dėl įvairių administracinių nusižengimų per pirmuosius du vairavimo metus reikia išklausyti papildomus kursus. Jų neišklausius, vairavimo teises reikia laikyti nuo nulio.
„Regitra“: tikime, kad sprendimą ateityje pavyks rasti
„Regitros“ Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Ingrida Čiapė naujienų portalui tv3.lt tvirtino, kad minima situacija kai kuriems pradedantiesiems vairuotojams gali kelti tam tikrų iššūkių.
„Šiais metais jau keletą kartų buvome susitikę su policijos atstovais dėl pradedančiųjų vairuotojų informavimo galimybių. Šiandien galutinio sprendimo dar neturime, tačiau tikime, kad netolimoje ateityje pavyks jį surasti“, – tvirtino ji.
Išlaikius vairavimo egzaminą, pradedantiesiems vairuotojams yra išduodamas 3 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas. Po 2 metų nuo jo išdavimo dienos vairuotojai laikiną vairuotojo pažymėjimą gali pakeisti į 10 metų galiojantį.
I. Čiapė tvirtino, kad keičiant vairuotojo pažymėjimą, pradedantysis vairuotojas turi būti baigęs papildomus vairuotojų mokymus tik tuo atveju, jei sukėlė eismo įvykį, dėl kurio buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata arba yra pažeidęs Kelių eismo taisykles (KET), už kurių pažeidimą numatytas papildomas vairuotojų mokymas:
- vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems;
- laikytis lenkimo taisyklių;
- vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis;
- laikytis eismo reguliavimo signalų;
- KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus;
- laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos;
- vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus;
- neviršyti nustatyto greičio;
- nevairuoti transporto priemonių neblaiviems.
Jei papildomas vairuotojų mokymas nepraeinamas per metus laiko, tada vairuotojo pažymėjimas yra anuliuojamas.
Atsakyme priduriama, kad „Regitra“, keisdama pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą, vadovaujasi informacija, kurią gauna iš Administracinių nusižengimų ir Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registrų. Kitaip tariant, „Regitra“ nėra šių registrų valdytoja ir informacijos apie pažeidimus nekaupia.
Puikiai dirba lobistai, sveikinu.
Bl nu negi taip sunku žmogui apie tai pranešti?