„Man gyvenime sekėsi ateiti visada į labai sudėtingus ūkius, teko ten tvarkytis. Tai manęs negąsdina jokie sunkumai, vis dėlto galvoju, kad turėsime daugumą“, – sekmadienį po balsavimo antrajame merų rinkimų ture sakė politikas.
Kovo 5-ąją už A. Vaitkaus vadovaujamą komitetą balsavo beveik 20 proc. rinkėjų, ši politinė jėga uostamiesčio taryboje iškovojo daugiausia mandatų – aštuonis.
Po septynis mandatus gavo pagrindiniai varžovai – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai bei partija „Laisvė ir teisingumas“.
Su konservatorių kandidatu Audriumi Petrošiumi A. Vaitkus varžosi antrajame merų rinkimų ture.
„Jei žmonės patikės ir miesto vairą, bus nesudėtinga spręsti (klausimus – BNS). Jei atsitiktų atvirkščiai, aš tikrai manyčiau, kad įstatymo raidė merui suteikė tai, ką kalbėjau prieš ketverius metus, – visas galias tiesiogiai valdyti administraciją, ir tai yra pats didžiausia turtas ir galimybė bet kuriam ūkį suprantančiam žmogui“, – teigė kandidatas į merus, paklaustas, kaip vertina naujus merų įgaliojimus.
A. Vaitkus sekmadienį džiaugėsi, kad rinkimų maratonas pagaliau baigtas.
„Nuostabi nuotaika, todėl kad baigėsi maratonas, trukęs pusę metų, lieka tik džiaugtis“, – sakė jis.
Politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis A. Vaitkus pirmajame rinkimų ture surinko daugiausia – 23,56 proc. – klaipėdiečių balsų, antru liko A. Petrošius su 20,43 proc. balsais.
Pastarasis tik nežymiai aplenkė šių rinkimų staigmena tapusį „Laisvės ir teisingumo“ atstovą Seimo narį Remigijų Žemaitaitį, šis sulaukė 20,02 proc. rinkėjų palaikymo.
R. Žemaitaitis praėjusią savaitę išreiškė palaikymą A. Vaitkui. Tai padarė ir ketvirtoje vietoje per pirmąjį turą likusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė į merus Ligita Girskienė.
A. Vaitkus teigė besitikintis šiuos kandidatus rėmusių rinkėjų palaikymo.
„Be abejo, aš tikiuosi, todėl, kad daugelis vertybių, apie ką mes kalbėjome ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje, yra sutampančios, tikiuosi, kad tie žmonės palaikys mane galutiniame etape“, – sakė jis.
Sekmadienį Lietuvoje vyksta pakartotinis balsavimas tiesiogiai renkant savivaldybių merus.
Jie renkami 34-iose iš 60-ies savivaldybių. Pakartotinis balsavimas vyksta ten, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.