Ji taip pat teigė mananti, kad socialdemokratai neturi nuoširdaus noro prisiimti atsakomybę.
„Manęs toks sprendimas nestebina, ar tai yra rinkėjų apgaudinėjimas, matyt, turėtų patys socialdemokratų rinkėjai pasakyti. Aš čia nesimisiu vertinti, nors iš savo perspektyvos žiūrint, tas įsipareigojimas ir vilties, turbūt, tam tikra prasme suteikimas savo rinkėjui yra svarbus dalykas“, – BNS sakė konservatorė.
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė pastebinti nenorą prisiimti atsakomybės.
„Keistas toks poelgis, bet, kita vertus, man bendrai susidaro toks įspūdis, kad galbūt partija nori, norėjo laimėti rinkimus labiau dėl fainumo, bet ne iš tikro, nuoširdaus noro prisiimti atsakomybę, kurios labiausiai reikia“, – kalbėjo ji.
„Aš girdžiu atsitraukimą ir dėl mokestinių dalykų, nors sakė, kad svarbu perskirstymas ir kad visko visur reikia padidinti ir pagerint (...). Girdžiu tokius pasvarstymus koridoriuose, kad nėra didelio noro, pavyzdžiui, imtis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos“, – sakė konservatorė.
Dvejonės, ar socdemų lyderė dirbtų premjere, lydėjo visą Seimo rinkimų kampaniją.
Iš pradžių ji atsisakė konkrečiai nurodyti, ar imtųsi šių pareigų, bet rugpjūčio pabaigoje patvirtino, kad būtų ministre pirmininke.
Tačiau rinkimų naktį V. Blinkevičiūtės retorika ir vėl pakito – ji pareiškė, jog imsis atsakomybės kartu su prezidentu formuoti valdančiąją daugumą.
Po trečiadienį vykusio Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumo partijos pirmininkė pareiškė, jog premjerės pareigų eiti negali dėl amžiaus. Ji sakė per rinkiminį laikotarpį įvertinusi, koks tai „būtų atsakingas darbas, kiek tai reikalauja sveikatos ir jėgų“.
Socialdemokratų prezidiumas vieningai sutarė, jog kandidatas į premjerus bus Gintautas Paluckas.
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė nesiėmė vertinti šios kandidatūros.
LSDP naujame parlamente turės 52 vietas, konservatoriai rinkimuose liko antri su 28 mandatais.