Organizatoriai pasakoja, kad šventei paklojo nemenką sumą – apie 5 milijonus eurų. Susidomėjimas švente toks gausus, kad Vilniaus viešbučiai ir restoranai yra kone perpildyti.
Viešbučių užimtumas šiuo metu siekia 95 procentus, o kai kurie restoranai yra užsakyti net 60 dienų į priekį.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Vilniuje, prie Katedros, buriavosi minios žmonių, mat antradienį pasirodė įvairūs folkloro ansambliai ir kolektyvai iš visos Lietuvos. Kolektyvas iš Šakių rajono Griškabūdžio miestelio sako, kad ruošėsi šiam momentui nuo pat praėjusios Dainų šventės.
„Oooo...Visus jau keturis metus“, – sako ansamblio „Nova“ atstovai.
Ansamblio nariai neįsivaizduoja gyvenimo be Dainų šventės – pasakoja, jog jaučia be galo stiprią bendrystę ir vienybę. Net su futbolo čempionatu lygina.
„Mum, žinokit, Dainų šventė tai kaip sportininkų olimpiada – ruošiesi, ruošiesi, nu, reikia kažkaip pasirodyt. Arba futbolo čempionatas“, – sako ansamblio nariai.
Tokio susidomėjimo dar nematė
Folkloro dieną stebėję žiūrovai tvirtina, kad laukia ir kitų miesto renginių. Iš viso šventėje jų yra 14, 10 iš jų – nemokami, įskaitant nemokamas stovimas vietas Vingio parko renginyje.
Dalis bilietų į renginį nusipirkti vis tik nespėjo:
„Nematau tame prasmės, kad pirkčiau bilietuką, kad ten sėdėčiau. Sėdimos vietos nėra taip svarbu, man iš esmės pats dalyvavimas svarbu, pamatyti visą renginį.“
„Kai kur turim, kai kur spėjom, kai kur nusprendėm neiti.“
„Neturim, dabar neturime.“
„Mmm, nu nespėjau nusipirkti.“
Tačiau į mokamus renginius bilietus kaip reikiant šluoja – šiuo metu jų nupirko apie 30 tūkstančių. Pašnekovė teigia, kad dar niekad tokio susidomėjimo Dainų švente neteko matyti.
„Galbūt tai šimtmetis padarė įtaką tam susidomėjimui, o galbūt tai, kad nuo paskutinės dainų šventės praėjo labai ilgas laiko tarpas – 6 metai. Į ansamblių vakarą, kuris yra populiariausias dainų šventės renginys, pagal bilietus sprendžiant, bilietai buvo išpirkti per porą savaičių nuo jų paleidimo“, – komentuoja Dainų šventės komunikacijos vadovė Ieva Krivickienė.
Surengti kainavo milijonus
Priklausomai nuo renginio, bilietų kainos prasideda nuo 10 ir kyla iki 20 eurų, o VIP bilietai svyruoja nuo 50 iki 100 eurų. Pasak pašnekovės, VIP zonose bilietų jau į jokius renginius nebėra, o šie brango – 2018 metais brangiausias VIP bilietas buvo 80 eurų.
„Kitų renginių kainos šiek tiek kito, bet tikrai ne daugiau nei 20 procentų, tai galima sakyti, kad tas pokytis tikrai nežymus“, – kalba I. Krivickienė.
O organizatoriai sako, kad ši Dainų šventė kainavo milijoninę sumą. Pinigai skirti maitinimui, transportui, apgyvendinimui bei pačios šventės parengimui.
„Pačiai dainų šventei suorganizuoti – tai yra apie 5 milijonus“, – teigia Dainų šventės vyriausioji koordinatorė Inga Kriščiūnienė.
Pasak organizatorių, išlaidos šiek tiek augo, lyginant su 2018 metais. To priežastis – brango maistas, transportas ir įranga renginiams.
„Keliais procentais. Tikrai iki 10, net iki 5 – gali būti ir taip“, – tikina I. Kriščiūnienė.
Viešbučiai beveik perpildyti
Viešbučiams ir restoranams tokios šventės – tik į naudą. Vilniaus viešbučiai – kone perpildyti.
„Yra kokie 95 procentai užimtumo. Miestas ūžia nuo užsieniečių ir tokį žinomumą, kokį dabar mes gaunam ir kokį išsiveža mūsų svečiai – tai yra dovana Lietuvai“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
Taip pat darbo netrūksta ir restoranams. Pasak viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės, tam įtakos turėjo ir Lietuvos restoranams suteiktos „Michelino“ žvaigždės.
„Jau žinom, kad kai kurie užsakyti 60 dienų į priekį restoranai. Tai, be abejo, norint patekt į geresnius, reikia užsisakyt iš anksto“, – komentuoja E. Šiškauskienė.
O šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė dar tikrai nesibaigė – kol miestuose aidi folkloro ansamblių balsai, ruošiamasi didžiausiai Dainų dienai. Ši Vilniuje įvyks liepos 6 d. Vingio parke.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.
11 val. ·
Dainų šventė Kaune ir Dainų šventė Vilniuje. Tai skirtingi pasauliai. Kas nepajutot skirtumo - tai ir nepajutot.
Vilniuje iš celofano jūros išnyrantis pusnuogis vyras su sijonu - prarandamos Lietuvos simbolis. Reikia labai plačiai užsimerkti, kad nepastebėtum, kaip jis specialiai, tyčia provokatyviai pateikiamas.
Įsižiūrėkit į veidus. Į tikrą, nuoširdų gyvenimo džiaugsmą. Ir į belyčių, pasipūtusių povų manieringą pozavimą.
O apie kokį nors bent menkiausią ryšį su šventės šimtmečiu, tradicijomis, Tautos kultūra ir istorija net kalbos nėra, nesvajokim.
Svarbiausia dar kartą parodyti šeimininkams, kad esame lojalūs visoms pasaulio nesąmonėms ir niekiname savus. Gal net kuluaruose per petį paplekšnos.