• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliuose mokytoją sumušęs 14-metis pedagogus, bendraklasius ir jų tėvus šiurpino dar nuo pradinių klasių. Maždaug prieš penkerius metus TV3 žinios rodė reportažą, kaip nuo trečioko teroro nukentėję vaikai į ligoninę buvo vežami sulaužytais pirštais, primušti, subadyti. Aiškėja, kad tai tas pats mokinys, kuris praėjusią savaitę klasės akivaizdoje užpuolė keliskart vyresnį mokytoją.

Šiauliuose mokytoją sumušęs 14-metis pedagogus, bendraklasius ir jų tėvus šiurpino dar nuo pradinių klasių. Maždaug prieš penkerius metus TV3 žinios rodė reportažą, kaip nuo trečioko teroro nukentėję vaikai į ligoninę buvo vežami sulaužytais pirštais, primušti, subadyti. Aiškėja, kad tai tas pats mokinys, kuris praėjusią savaitę klasės akivaizdoje užpuolė keliskart vyresnį mokytoją.

REKLAMA

TV3 žinių šaltinių duomenimis, vaikinas mokėsi jau ne vienoje Šiaulių mokykloje ir visur turėjo problemų, konfliktų bendraujant su bendruomene.

2017 metais rodėme žinių reportažą, kaip Šiauliuose neprognozuojamas pradinukas terorizavo savo bendraklasius: badė, laužė pirštus. Kitų vaikų tėvai bijojo savo atžalas leisti į tą pačią mokyklą su smurtautoju.

„Kalba negražiai, neadekvačiai, keikiasi, kelia ranką ir ne žaidimo forma, bet iki lūžių“, – žurnalistams anuomet pasakojo tėvai.

REKLAMA
REKLAMA

„Batus rišasi mergaitė ar berniukas, prieina ir spiria į galvą. Mano sūnui pirmoje klasėje sulaužė ranką, tiksliau pirštą, vieną pirštą“, – skundėsi kiti tėveliai.

REKLAMA

Baimė nedingo ir šiandien. Baigęs pradinę mokyklą, berniukas perėjo į Šiaulių Simono Daukanto inžinerinę gimnaziją, tačiau ir ten nesugyveno su bendruomene. Problemiško paauglio tėvai, kaip anksčiau, taip ir dabar nemato jokios problemos. 

O kitų mokinių tėvai įbauginti. Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su šiauliete, kurios vaikas jau buvo nukentėjęs nuo agresyvaus paauglio. Moteris pripažino, kad tėvai jaučiasi įbauginti ir užsiminė, kad anksčiau yra sulaukusi grasinimų, o iš savivaldybės institucijų pagalbos nesulaukė.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį naujienų portalas tv3.lt gavo laišką. Teigiama, kad po incidento tarp mokytojo ir mokinio buvo liepta tylėti ir gimnazijos mokiniams. 

„Po mokinių interviu jums buvo pasikviesti mokiniai ir liepta jiems tylėti. Kiek ilgai tai gali tęstis, praeitais metais mergaitei buvo sulaužyta nosis ir taipogi buvo nutylėta. Manau, tokie dalykai turėtų pirmiausia pasiekti visus“, – rašoma laiške.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Smogė mokytojui

Incidentas įvyko rugsėjo 21 d. apie 14 val. 15 min. Pirminiais duomenimis,14-metis per technologijų pamoką užpuolė ir sumušė mokytoją. Tai naujienų portalui tv3.lt patvirtino Šiaulių policijos atstovė žiniasklaidai Gailutė Smagriūnienė.

Pirminiais duomenimis, gimnazijos pirmokas įsiuto, kai 56 metų pedagogas pamokos pradžioje paprašė visų pasidėti telefonus, tačiau šis mokinys į jo prašymą nesureagavo – tada mokytojas telefoną paėmė. Už tai įsiutęs paauglys smogė mokytojui į veidą, sudaužė akinius.

REKLAMA

„Du kartus prašė grąžinti telefoną, negrąžino. Paėmė už megztinio taip, dar kartą paprašė, negrąžino. [Moksleivis], pradėjo muštynes tiesiog“, – pasakoja moksleivis.

„Smūgį gerą užtrenkė, mokytojui sakė akiniai lūžo, sutrenkta galva“, – pridūrė kitas moksleivis.

„Mokytojas gynėsi, bandė gintis, bet [moksleivis] stipresnis, jaunesnis, aukštesnis, tiesiog per daug galios turėjo“, – teigia bendraklasis.

REKLAMA

Po incidento nukentėjęs mokytojas buvo nugabentas į Respublikinę Šiaulių ligoninę, patvirtino Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties medikai. 

Šiaulių Simono Daukanto inžinerinės gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas komentavo, kad mokytoją sumušęs 14-metis mokinys negali mokytis su visais, nes kelia grėsmę visai mokyklos bendruomenei.

Šeima žinoma vaiko teisėms

Vaiko teisių gynėjai informaciją apie incidentą praėjusį ketvirtadienį gavo iš policijos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nedelsiant reagavome – vykome į įvykio vietą, bendravome su vaiku, jo tėvais, mokykla. Šiuo metu toliau renkame informaciją ir aiškinamės situaciją. Šeimai pagalba inicijuota ir anksčiau“, – komentuoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Šiaulių miesto skyriaus vedėjas Donatas Žakaris. 

Jo teigimu, nustačius, kad smurtavo vaikas, dažniausiai būna reikalinga kompleksinė pagalba vaikui ar visai šeimai.

REKLAMA

„Tam pasitelkiame socialines paslaugas teikiančius savivaldybių specialistus, o esant poreikiui – vaiko teisių gynėjų mobiliąją komandą – teikia skubią pagalbą krizę išgyvenančiai šeimai jos gyvenamojoje vietoje, motyvuoja šeimą spręsti, neretai, užsisenėjusias problemas arba nukreipia pagalbos į kitus specialistus“, – teigia D. Žakaris.

Pagalba dažniausiai būna reikalinga ir smurtautojui. Bet kuriuo netinkamo elgesio, įskaitant ir smurtą, atveju vaiko teisių gynėjai ragina klausti, ką šis vaikas patyrė, kokį pavyzdį matė gyvenime, kokia pagalba buvo suteikta jam ir jo šeimai, kiek ta pagalba buvo efektyvi ir ar žmonės pajėgė ją priimti.

REKLAMA

D. Žakaris pabrėžia, kad siekiant išvengti panašių situacijų, labai svarbu savo vaikus mokyti kalbėti apie įvairias patirtis – tiek patiriamą jų pačių, tiek pastebėtą bet kurioje aplinkoje.

„Vaikams svarbu pasakyti, kad vaiko teisių gynėjai ir kiti vaikų saugumu besirūpinantys žmonės yra pasiruošę išklausyti, suprasti, ir suteikti visapusiškai reikalingą pagalbą, kuri leistų vaikui jaustis saugiam, o šeimai padėtų identifikuoti smurtą sukeliančias priežastis“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Šiaulių miesto skyriaus vedėjas.

Kalti liks visi tik ne smurtautojas.Tokia mūsų sistema.
Nejaugi nėra ar neatsiras toks žmogus kuris patvarkytų toky išsigimėly tik nereikia baimės ir panikos.
Tuoj 14 ir prasides nuolatinis sedetojas as suprantu kad tevai su ligoniu nesusitvarko bet manau gaidzio ateitis nusimato
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų